Příjemnou noc, dnes je pondělí 14.10.2019
svátek slaví Agáta,
zítra Tereza
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Velice rychle byl při úterním jednání prostějovského zastupitelstva schválen návrh rady města uspořádat urbanistickou soutěž na dostavbu jižní části centra Prostějova. Jednoduše řečeno – po schválení drtivou většinou komunálních politiků se nyní v otevřené soutěži utkají architekti o to, čí studie o řešení prostoru v okolí Špalíčku bude pro město nejvýhodnější. Studie má ukázat, jaké možnosti má město ohledně rekonstrukce Společenského domu, přestavby tržnice či budování parkovacího domu a vůbec celkové úpravy této historické části města.

Nejúčinnějším nástrojem pro získání hodnotného návrhu stavby, v tomto případě řešení většího území, je ověřený nástroj architektonické soutěže pod záštitou České komory architektů. Tato forma je naprosto transparentní, otevřená a nediskriminační. Městu umožňuje vybrat si z několika desítek konkrétních řešení, a to na základě jejich nezávislého odborného posouzení. V porotě zasednou uznávaní architekti společně se zástupci města,“ pronesl zpracovatel návrhu Petr Mlčoch, vedoucí odboru územního plánování prostějovského magistrátu. „Při tvorbě soutěžních podmínek bude prioritou především návrh urbanistické koncepce dostavby řešené lokality s důrazem na hmotové uspořádání, návrh možných funkcí objektů včetně všech provozních vazeb na okolí. Současně by měl být navržen maximálně realistický model dostaveb s důrazem na co nejmenší zatížení rozpočtu města tak, aby došlo k co nejefektivnějšímu zhodnocení pozemků ve vlastnictví města,“ dodal Mlčoch.
Na půdě zastupitelstva se tentokrát žádné obšírné či dokonce obstrukční debaty nevedly. „Jsem rád, a chtěl bych poděkovat radě města, že začlenila do návrhu i připomínky opozice jak by podle našeho názoru měla revitalizace celého prostoru u Špalíčku vypadat. Věřím, že i výsledky urbanistické soutěže pak na zastupitelstvu vyhodnotíme společně,“ uvedl Aleš Matyášek (Na rovinu!). „S výsledky soutěže budou každopádně seznámeni všichni zastupitelé a budeme o nich společně diskutovat,“ ujistil primátor František Jura (ANO 2011).
Výsledky urbanistické soutěže by měly být známy na konci září tohoto roku. Náklady na její uspořádání činí 490 000 korun a náklady na následnou územní studii jsou odhadovány na 290 000 korun.

Total Comments

 • GJW
 • Jaro pojištění
 • Ski půjčovna
 • ME korfbal
 • Dyne
 • Sad Smržice
 • Hokej Florýk
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zámek památkou roku.

V obrovský souboj lidí hlasujících na sociálních sítích se proměnila soutěž o moravskou památku roku, která se v posledních letech dočkala významné obnovy, či dokonce záchrany. A podařilo se, zvítězil zámek v Čechách pod Kosířem, který přeskočil konkurenta z Kunína.


Letošní úroda?

Tragédie! Špatné, mizerné, bída. Taková slova nejčastěji padají v souvislosti s takřka veškerou úrodou. Jak sadaři, tak zemědělci si stěžují na celou řadu věcí, které způsobily, že letošek nevypadá vůbec utěšeně. Nedařilo se příliš třeba obilninám nebo cukrovce, tradičním plodinám na Hané. Někdejší bašta tak pláče a ačítají se ztráty...

Total Comments

Osobnost týdne

MICHAL DLOUHÝ
40 dlouhy
Známý herec minulé úterý společně s Kateřinou Lojdovou předvedl v Prostějově excelentní výkon v divadelní hře Válka Roseových. Nebylo divu, že si po konci šel pětkrát pro potlesk diváků na otevřené scéně.

Total Comments

Číslo týdne

 1 988
Na Prostějovsku pracují aktuálně legálním způsobem necelé dvě tisícovky cizinců. Podle odborníků bude tento počet i nadále stoupat, protože práce je tolik, že zaměstnavatelé už z domácích zdrojů nemají kde brát.

Total Comments

Výrok týdne

„Už posedmé mi bourají domov!“

Jeden z bezdomovců od místního nádraží si Večerníku postěžoval, že bydlet v polorozpadlých nemovitostech není vůbec nic jednoduchého a dlouhotrvajícího.

Total Comments