Dobré dopoledne, dnes je středa 17.7.2019
svátek slaví Martina,
zítra Drahomíra
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Velice rychle byl při úterním jednání prostějovského zastupitelstva schválen návrh rady města uspořádat urbanistickou soutěž na dostavbu jižní části centra Prostějova. Jednoduše řečeno – po schválení drtivou většinou komunálních politiků se nyní v otevřené soutěži utkají architekti o to, čí studie o řešení prostoru v okolí Špalíčku bude pro město nejvýhodnější. Studie má ukázat, jaké možnosti má město ohledně rekonstrukce Společenského domu, přestavby tržnice či budování parkovacího domu a vůbec celkové úpravy této historické části města.

Nejúčinnějším nástrojem pro získání hodnotného návrhu stavby, v tomto případě řešení většího území, je ověřený nástroj architektonické soutěže pod záštitou České komory architektů. Tato forma je naprosto transparentní, otevřená a nediskriminační. Městu umožňuje vybrat si z několika desítek konkrétních řešení, a to na základě jejich nezávislého odborného posouzení. V porotě zasednou uznávaní architekti společně se zástupci města,“ pronesl zpracovatel návrhu Petr Mlčoch, vedoucí odboru územního plánování prostějovského magistrátu. „Při tvorbě soutěžních podmínek bude prioritou především návrh urbanistické koncepce dostavby řešené lokality s důrazem na hmotové uspořádání, návrh možných funkcí objektů včetně všech provozních vazeb na okolí. Současně by měl být navržen maximálně realistický model dostaveb s důrazem na co nejmenší zatížení rozpočtu města tak, aby došlo k co nejefektivnějšímu zhodnocení pozemků ve vlastnictví města,“ dodal Mlčoch.
Na půdě zastupitelstva se tentokrát žádné obšírné či dokonce obstrukční debaty nevedly. „Jsem rád, a chtěl bych poděkovat radě města, že začlenila do návrhu i připomínky opozice jak by podle našeho názoru měla revitalizace celého prostoru u Špalíčku vypadat. Věřím, že i výsledky urbanistické soutěže pak na zastupitelstvu vyhodnotíme společně,“ uvedl Aleš Matyášek (Na rovinu!). „S výsledky soutěže budou každopádně seznámeni všichni zastupitelé a budeme o nich společně diskutovat,“ ujistil primátor František Jura (ANO 2011).
Výsledky urbanistické soutěže by měly být známy na konci září tohoto roku. Náklady na její uspořádání činí 490 000 korun a náklady na následnou územní studii jsou odhadovány na 290 000 korun.

Total Comments

  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments