Dobré ráno, dnes je pátek 19.7.2019
svátek slaví Čeněk,
zítra Ilja
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Poprvé a hned na jedničku! V sobotu od desáté hodiny dopolední až do šesté hodiny večerní měli držovičtí občané skvělé možnosti k zábavě. V obci se jednak uskutečnila tradiční výstava drobného zvířectva na tamním fotbalovém hřišti, ale k návštěvě zval také premiérový hodový jarmark v parku za Tichou ulicí. A ten se místním organizátorům skutečně povedl!

Držovické hody a I. jarmark se uskutečnily vůbec poprvé a vedení obce si od akce slibovalo mnohé. „Hlavně jsme chtěli udělat nějakou změnu a cílem bylo rovněž oživení tradiční akce, která se koná ve stejném termínu. Již obvyklou výstavu drobného zvířectva na našem fotbalovém hřišti jsme rozšířili o hodový jarmark v parku v Tiché ulici. Za jeho organizaci patří největší dík Báře Kitlové, které bych prostřednictvím Večerníku chtěl také poděkovat,“ vzkázal Jaroslav Studený, starosta Držovic. „Počítáme s tím, že nejen občané Držovic navštíví obě akce a stráví pěkný den na jarmarku i při prohlídce zvířat od nejrůznějších chovatelů,“ sliboval si první muž obce, která si před nedávnem prošla revolucí na politickém poli, kdy současné vedení střídalo exstarostku Blanku Kolečkářovou.
Zpět do současnosti. Pro návštěvníky sobotího jarmarku byly připraveny stánky, v nichž prodejci nabízeli zájemcům nejrůznější druhy zboží. Od foukaného skla přes háčkované výrobky, dřevěné hračky, malované kabelky, bižuterii, okrasné svíčky, bytové dekorace, proutěné koše až po medové perníky, bylinkové sirupy nebo domácí čokoládu. Pro děti byl připraven skákací hrad a pod dohledem starostlivých rodičů si i ta nejmenší drobotina mohla nechat pomalovat obličej.
„Věřím, že si návštěvníci vybrali to své. Navíc se nám podařilo zajistit přítomnost našich dobrovolných hasičů, kteří se postarali o kompletní občerstvení. Po skončení jarmarku samozřejmě vše vyhodnotíme. A pokud zjistíme, že akce měla úspěch, budeme v ní určitě pokračovat i v dalších letech a založíme v obci další tradici,“ plánuje starosta Držovic Jaroslav Studený.

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments