Dobré ráno, dnes je neděle 20.10.2019
svátek slaví Vendelín,
zítra Brigita
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Poprvé a hned na jedničku! V sobotu od desáté hodiny dopolední až do šesté hodiny večerní měli držovičtí občané skvělé možnosti k zábavě. V obci se jednak uskutečnila tradiční výstava drobného zvířectva na tamním fotbalovém hřišti, ale k návštěvě zval také premiérový hodový jarmark v parku za Tichou ulicí. A ten se místním organizátorům skutečně povedl!

Držovické hody a I. jarmark se uskutečnily vůbec poprvé a vedení obce si od akce slibovalo mnohé. „Hlavně jsme chtěli udělat nějakou změnu a cílem bylo rovněž oživení tradiční akce, která se koná ve stejném termínu. Již obvyklou výstavu drobného zvířectva na našem fotbalovém hřišti jsme rozšířili o hodový jarmark v parku v Tiché ulici. Za jeho organizaci patří největší dík Báře Kitlové, které bych prostřednictvím Večerníku chtěl také poděkovat,“ vzkázal Jaroslav Studený, starosta Držovic. „Počítáme s tím, že nejen občané Držovic navštíví obě akce a stráví pěkný den na jarmarku i při prohlídce zvířat od nejrůznějších chovatelů,“ sliboval si první muž obce, která si před nedávnem prošla revolucí na politickém poli, kdy současné vedení střídalo exstarostku Blanku Kolečkářovou.
Zpět do současnosti. Pro návštěvníky sobotího jarmarku byly připraveny stánky, v nichž prodejci nabízeli zájemcům nejrůznější druhy zboží. Od foukaného skla přes háčkované výrobky, dřevěné hračky, malované kabelky, bižuterii, okrasné svíčky, bytové dekorace, proutěné koše až po medové perníky, bylinkové sirupy nebo domácí čokoládu. Pro děti byl připraven skákací hrad a pod dohledem starostlivých rodičů si i ta nejmenší drobotina mohla nechat pomalovat obličej.
„Věřím, že si návštěvníci vybrali to své. Navíc se nám podařilo zajistit přítomnost našich dobrovolných hasičů, kteří se postarali o kompletní občerstvení. Po skončení jarmarku samozřejmě vše vyhodnotíme. A pokud zjistíme, že akce měla úspěch, budeme v ní určitě pokračovat i v dalších letech a založíme v obci další tradici,“ plánuje starosta Držovic Jaroslav Studený.

Total Comments

  • GJW
  • ME korfbal
  • Dyne
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments