Dobrý podvečer, dnes je čtvrtek 18.7.2019
svátek slaví Drahomíra,
zítra Čeněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Vstupné na největším prostějovském koupališti bylo vždy tématem různých diskusí. Osmdesát korun na den pro dospělé, děti platily polovic. Pro někoho horentní sumy, pro druhé zase velice přijatelné. Letos aquapark v Krasické ulici vstupuje do své třinácté sezóny, jeho brány se mají otevřít 31. května. Ovšem s drobnou úpravou, a ta se týká právě vstupného. Zdražuje se!

„Ve srovnání se stejnými zařízeními ve Vyškově, Olomouci a dalších městech máme nejnižší vstupné. Kritiku lidí tak úplně nechápu,“ vyjádřil se ke stížnostem na drahé „vlezné“ do prostějovského aquaparku už v roce 2015 tehdejší primátor města Miroslav Pišťák. „Vstupné zatím ani nechceme zvyšovat. Nehodláme na aquaparku vydělávat, vždyť jde o službu občanům, nikoliv soukromý podnik,“ dodala o rok později Pišťákova nástupkyně v primátorském křesle Alena Rašková.
Jenže léta ubíhají a ceny se mění. Jednatel Domovní správy Prostějov Vladimír Průša v tématu minulého čísla Večerníku exkluzivně sdělil, jaké rozsáhlé opravy areál prodělává a i proto bude správce aquaparku nucen vstupné tentokrát navýšit. „Činíme tak po deseti letech. Po tuto dobu jsme lístky drželi na nejnižší možné míře. Od letoška už tomu však bude jinak. Dospělí zaplatí sto korun, mládež a senioři sedmdesát a děti do šesti let čtyřicet,“ prozradil Vladimír Průša, kterého se Večerník zeptal na konkrétní důvody zdražení. „Neustále se zvyšují ceny energií a vody, zároveň musíme neustále zvyšovat platy zaměstnanců. Nechceme být výdělečný podnik, ale ztrátoví rovněž ne. A v posledních třech letech prostějovský aquapark vždy ztrátu v hospodaření zaznamenával,“ podotkl šéf Domovní správy, který věří, že zvýšení cen vstupného návštěvníky největšího koupaliště v Prostějově a okolí neodradí. „Když jdete do kina, zaplatíte za dvouhodinový film sto padesát korun. Tady se za stovku můžete koupat celý den,“ dodal s úsměvem Vladimír Průša.

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments