Dobré ráno, dnes je neděle 20.10.2019
svátek slaví Vendelín,
zítra Brigita
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Vstupné na největším prostějovském koupališti bylo vždy tématem různých diskusí. Osmdesát korun na den pro dospělé, děti platily polovic. Pro někoho horentní sumy, pro druhé zase velice přijatelné. Letos aquapark v Krasické ulici vstupuje do své třinácté sezóny, jeho brány se mají otevřít 31. května. Ovšem s drobnou úpravou, a ta se týká právě vstupného. Zdražuje se!

„Ve srovnání se stejnými zařízeními ve Vyškově, Olomouci a dalších městech máme nejnižší vstupné. Kritiku lidí tak úplně nechápu,“ vyjádřil se ke stížnostem na drahé „vlezné“ do prostějovského aquaparku už v roce 2015 tehdejší primátor města Miroslav Pišťák. „Vstupné zatím ani nechceme zvyšovat. Nehodláme na aquaparku vydělávat, vždyť jde o službu občanům, nikoliv soukromý podnik,“ dodala o rok později Pišťákova nástupkyně v primátorském křesle Alena Rašková.
Jenže léta ubíhají a ceny se mění. Jednatel Domovní správy Prostějov Vladimír Průša v tématu minulého čísla Večerníku exkluzivně sdělil, jaké rozsáhlé opravy areál prodělává a i proto bude správce aquaparku nucen vstupné tentokrát navýšit. „Činíme tak po deseti letech. Po tuto dobu jsme lístky drželi na nejnižší možné míře. Od letoška už tomu však bude jinak. Dospělí zaplatí sto korun, mládež a senioři sedmdesát a děti do šesti let čtyřicet,“ prozradil Vladimír Průša, kterého se Večerník zeptal na konkrétní důvody zdražení. „Neustále se zvyšují ceny energií a vody, zároveň musíme neustále zvyšovat platy zaměstnanců. Nechceme být výdělečný podnik, ale ztrátoví rovněž ne. A v posledních třech letech prostějovský aquapark vždy ztrátu v hospodaření zaznamenával,“ podotkl šéf Domovní správy, který věří, že zvýšení cen vstupného návštěvníky největšího koupaliště v Prostějově a okolí neodradí. „Když jdete do kina, zaplatíte za dvouhodinový film sto padesát korun. Tady se za stovku můžete koupat celý den,“ dodal s úsměvem Vladimír Průša.

Total Comments

  • GJW
  • ME korfbal
  • Dyne
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments