Dobré dopoledne, dnes je středa 17.7.2019
svátek slaví Martina,
zítra Drahomíra
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Ve středu na prvního máje před šestou hodinou došlo u Hradčan ke srážce osobního automobilu se srnou. Zvíře následkem nárazu do přední části auta uhynulo, předtím ale způsobilo značnou škodu. K dalšímu úhynu srny došlo o den později v Plumlově. Tentokrát se srážce se zvířetem nevyhnul řidič škodovky, kterému srnka vběhla do silnice před odbočkou na Soběsuky.


„Třicetileté řidičce Audi jedoucí od Kobeřic srna do cesty z pravé strany vběhla náhle na samém okraji obce. Ženě se střetu již nepodařilo zabránit. Srna po střetu s pravou přední částí vozidla byla odhozena do příkopu, kde uhynula. Ke zranění osob při dopravní nehodě nedošlo,“ popsal prvomájovou kolizi František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje s tím, že výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 55 000 korun. „Alkohol u řidičky policisté vyloučili provedenou dechovou zkouškou. Uhynulou srnu si na místě převzal člen místního mysliveckého sdružení,“ doplnil Kořínek.
Následně popsal druhou nehodu. „Ve čtvrtek druhého května před pátou hodinou řídil pětapadesátiletý řidič automobil Škoda Yeti na komunikaci ve směru z Plumlova do Vícova, když u odbočky na obec Soběsuky mu do cesty z pravé strany náhle vběhla srna. Řidiči se střetu nepodařilo zabránit a zvíře přední částí vozidla srazil. Ke zranění osob nedošlo, avšak srna střet nepřežila. Na místě si ji převzal hospodář místního mysliveckého sdružení. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na jedenadvacet tisíc korun,“ uvedl František Kořínek. Jak dodal, i v tomto případě alkohol u řidiče policisté vyloučili provedenou dechovou zkouškou.

Total Comments

  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments