Dobré ráno, dnes je úterý 21.5.2019
svátek slaví Monika,
zítra Emil
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Někde to funguje, ale v Prostějově ne. Pokud si myslíte, že na hlavním nádraží seženete občerstvení do vlaků v kterýkoliv den a hodinu, pak se mýlíte. V některou dobu se to totiž zdejším provozovatelům prostě nevyplatí a proto mají raději zavřeno. Jsou tak časové horizonty, kdy si na nádraží nic nekoupíte...


Na celou situaci upozornil redakci Večerníku jeden z našich čtenářů. „O víkendu na prostějovském nádraží chcípl pes. Nedá se tu sehnat žádné občerstvení. Přitom v sousední Olomouci je situace úplně jiná a nejen tam. Proč jsme tady zase sto let za opicemi?,“ ptá se Pavel Koutný.
Prostějovské hlavní nádraží vlastní Správa železniční a dopravní cesty (SŽDC), která prostory pronajímá jednotlivým provozovatelům. Obrátili jsme se tedy na tuto organizaci s dotazem, jak se situace má a zda se otvírací doba obchodů s občerstvením neprodlouží. „Otevírací doba má vazbu na frekvenci cestujících na dané železniční stanici v jednotlivých dnech v týdnu. Při výběru smluvních partnerů není přímo stanovena, vycházíme z předpokladu, že poskytovatel si sám vyhodnotí optimální dobu, kdy bude tyto služby poskytovat,“ vyjádřil se obecně tiskový mluvčí SŽDC Marek Illiaš s tím, že konkrétně na prostějovském nádraží je o víkendu od 12:00 do 18.00 hodin otevřena prodejna Relay. „Dále jsou ve vestibulu umístěny dva nápojové automaty a jeden potravinový, ve kterých si lidé mohou zajistit občerstvení v případě, že ostatní provozovny mají zavřeno,“ dodal Iliaš.


Total Comments

  • Noc Kostelů
  • Muzejní noc
  • Lázně Skalka
  • Hořava
  • Semo Smržice
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Prostějov nejlepší v ČR!

Po absolutním vítězství v prestižní anketě v rámci Olomouckého kraje se statutární město Prostějov ocitlo i na samém vrcholu hodnocení Měst pro byznys také v celé České republice. Prostějov se tak stal nejlepším městem v celém tuzemsku, které dokáže vytvořit ty správné podmínky pro firmy, podnikatele a živnostníky.

K výbuchu nic nového.

Minulé pondělí uspořádalo vedení Policie ČR - územního odboru Prostějov tiskovou konferenci, na které kromě jiných kauz informovalo také o pokračujícím prověřování okolností tragického výbuchu domu v Mostkovicích. Nic nového jsme se ale nedozvěděli, případ stále není uzavřen...

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMÍR ČÍŽEK
19 cizek
Řidič kamionu obdržel minulé pondělí ocenění z rukou šéfa prostějovské policie i zástupce organizace BESIP za to, že 5. března zablokoval svým nákladním vozidlem provoz na dálnici D46 u Prostějova a zabránil tak fatálním následkům, které mohl způsobit řidič jedoucí v protisměru.

Total Comments

Číslo týdne

23

Už po třiadvacáté v řadě měli Prostějované možnost na náměstí T. G. Masaryka sledovat nádherné skvosty historických vozidel. Nedělní přehlídku i následnou tradiční projížďku napříč městem sledovaly stovky spokojených návštěvníků.

Total Comments

Výrok týdne

„POSEČKEJTE MI PROSÍM, JÁ SE TOTIŽ V SOBOTU VDÁVÁM!“

Večerník požádal ředitelku Barboru Prágerovou o odpovědi na otázky k tématu fungování kina Metro 70,
obdrželi jsme však velice roztomilou omluvu.

Total Comments