Příjemnou noc, dnes je úterý 16.7.2019
svátek slaví Luboš,
zítra Martina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Někde to funguje, ale v Prostějově ne. Pokud si myslíte, že na hlavním nádraží seženete občerstvení do vlaků v kterýkoliv den a hodinu, pak se mýlíte. V některou dobu se to totiž zdejším provozovatelům prostě nevyplatí a proto mají raději zavřeno. Jsou tak časové horizonty, kdy si na nádraží nic nekoupíte...


Na celou situaci upozornil redakci Večerníku jeden z našich čtenářů. „O víkendu na prostějovském nádraží chcípl pes. Nedá se tu sehnat žádné občerstvení. Přitom v sousední Olomouci je situace úplně jiná a nejen tam. Proč jsme tady zase sto let za opicemi?,“ ptá se Pavel Koutný.
Prostějovské hlavní nádraží vlastní Správa železniční a dopravní cesty (SŽDC), která prostory pronajímá jednotlivým provozovatelům. Obrátili jsme se tedy na tuto organizaci s dotazem, jak se situace má a zda se otvírací doba obchodů s občerstvením neprodlouží. „Otevírací doba má vazbu na frekvenci cestujících na dané železniční stanici v jednotlivých dnech v týdnu. Při výběru smluvních partnerů není přímo stanovena, vycházíme z předpokladu, že poskytovatel si sám vyhodnotí optimální dobu, kdy bude tyto služby poskytovat,“ vyjádřil se obecně tiskový mluvčí SŽDC Marek Illiaš s tím, že konkrétně na prostějovském nádraží je o víkendu od 12:00 do 18.00 hodin otevřena prodejna Relay. „Dále jsou ve vestibulu umístěny dva nápojové automaty a jeden potravinový, ve kterých si lidé mohou zajistit občerstvení v případě, že ostatní provozovny mají zavřeno,“ dodal Iliaš.


Total Comments

  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments