Dobré ráno, dnes je úterý 21.5.2019
svátek slaví Monika,
zítra Emil
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Jedná se snad o nový sport?! Večerník v uplynulých dnech zachytil zvýšený počet krádeží kol ve městě, a to prakticky ve všech jeho částech. Většina majitelů přitom už své bicykly neuvidí, jelikož na málokoho se usměje štěstí a alespoň v nějakém stavu se mu vrátí k vlastním rukám. Jak je patrné nejen z příspěvjů na sociálních sítích, s krádežemi kol se teď prostě nějak roztrhl pytel. A tak lidé mají strach vůbec někde kolo nechat, navíc jim mizí i z domů či sklepů. Chybou pak je, že drtivá většina postižených svůj případ na Policii ČR ani neohlásí. „Nevěřím, že by se našlo,“ zní nejčastější formulka.První případ, který se díky síle lidu do pár hodin vyřešil, měl však šťastný konec, neboť zloděj udělal velkou chybu. Kristýna Krchňáková o tom ví své. Po ztrátě svého kola na jedné z prostějovských facebookových skupin okamžitě žádala o pomoc, kdyby jej někdo zahlédl, aby se ozval. „Prosím o pomoc! Neviděl někdo toto žluto-černé horské kolo? Bylo mi ukradeno před školu v ulici Edmunda Husserla,“ zněla prosba ke členům skupiny. A bingo! Jedna z přispivatelek si inkriminovaného kola všimla v prodeji na bazaru a hned upozornila majitelku.
Celý případ nám okradená, ale nakonec šťastná dívka podrobně popsala. „Předminulý pátek jsem šla do Národního domu na brigádu. Kolem šestnácté hodiny jsem si přeparkovala kolo ke škole, protože jsem nevěděla, kdy se bude zavírat zadní brána. Nakonec jsem měla v pátek odvoz domů atutem, takže jsem si kolo nechala zamčené v ulici Edmunda Husserla. Další den jsem si ho šla kolem půl osmé ráno vyzvednout, ale nikde nebylo,“ prozradila Večerníku Kristýna Krchňáková, jak vše vzniklo. A dala se do pátrání: „Ve škole jsem se ptala, zda mají kamery, ale odpověď byla záporná. Tudíž jsem šla na policii. V tu dobu jsem už měla podaný příspěvek na facebookové skupině ´Prostějov Bez Cenzury´, odkud mi jedna paní poslala odkaz, kde se moje kolo inzerovalo k prodeji. Takže jsme to s policií začali řešit,“ spustila přímo detektivní zápletku. „Moje máma napsala, že má o kolo zájem. Domluvili se, že si dají sraz právě v ulici Edmunda Husserla, odkud to zloděj neměl daleko domů, neboť tam bydlel. Policie už byla s námi, aby mohla zloděj chytit přímo při prodeji. Bohužel, jakoby to dotyčný tušil, a ještě před schůzkou napsal, že je kolo již prodané. Jelikož se máma domluvila na koupi kola přes policejní telefon, byly nějaké důkazy o komunikaci a policisté šli k němu domů. Zloděj zapíral, že žádné kolo nemá a že se s nikým nedomlouval, aby z něj poté vylezlo, že kolo už prodal. Následně si vymýšlel, že ho dal na šrotiště a podobně...“
Že se někdy vyplatí být důstojný, dokázaly následující minuty. „Nakonec měl totiž prozvonit a zavolat ženu, které kolo údajně prodal, ale lhal, neboť volal na onen služební telefon policistů, ze kterého jej kontaktovala moje máma, takže policie si už byla stoprocentně jistá, že to byl on. Odvezla jej na výslech a po pár minutách mě policisté uklidnili, že kolo budu mít zpátky. Vážně ho prodal jedné ženě. Ta během třiceti minut dorazila, dotyčný jí vrátil peníze a paní mně kolo. Všichni jsme pak byli ještě nějakou dobu na výslechu a s tím spojenými úředními věcmi,“ oddechla si vyčerpaná, ale šťastná Kristýna Krchňáková. „Jsem ráda, že i v dnešní době existují hodní lidé. Ne každý je totiž ochoten někomu pomoct. Chtěla bych poděkovat Kateřině Mazáčové, která mi při hledání mého kola pomohla,“ vzkázala.
Že se kola kradou nejen v Prostějově ve velkém, což lze snadno zjistit právě ze sociálních sítí, nicméně postižení to málokdy nahlásí Policii ČR, vyplývá i z následujícího vyjádření. „Za první tři měsíce letošního roku evidujeme na Prostějovsku čtyři případy odcizených jízdních kol. V letech minulých to byly dva případy v roce 2018, jedenáct v roce 2017 a devatenáct v roce 2016. Letošní statistika tak nijak nepřevyšuje dlouhodobý průměr. Samozřejmě je zde ještě možnost, že poškození věc z jakéhokoli důvodu neoznámí, ale je to chyba a počty těchto případů pochopitelně neznáme,“ uvedl pro Večerník František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje.

Total Comments

  • Noc Kostelů
  • Muzejní noc
  • Lázně Skalka
  • Hořava
  • Semo Smržice
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Prostějov nejlepší v ČR!

Po absolutním vítězství v prestižní anketě v rámci Olomouckého kraje se statutární město Prostějov ocitlo i na samém vrcholu hodnocení Měst pro byznys také v celé České republice. Prostějov se tak stal nejlepším městem v celém tuzemsku, které dokáže vytvořit ty správné podmínky pro firmy, podnikatele a živnostníky.

K výbuchu nic nového.

Minulé pondělí uspořádalo vedení Policie ČR - územního odboru Prostějov tiskovou konferenci, na které kromě jiných kauz informovalo také o pokračujícím prověřování okolností tragického výbuchu domu v Mostkovicích. Nic nového jsme se ale nedozvěděli, případ stále není uzavřen...

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMÍR ČÍŽEK
19 cizek
Řidič kamionu obdržel minulé pondělí ocenění z rukou šéfa prostějovské policie i zástupce organizace BESIP za to, že 5. března zablokoval svým nákladním vozidlem provoz na dálnici D46 u Prostějova a zabránil tak fatálním následkům, které mohl způsobit řidič jedoucí v protisměru.

Total Comments

Číslo týdne

23

Už po třiadvacáté v řadě měli Prostějované možnost na náměstí T. G. Masaryka sledovat nádherné skvosty historických vozidel. Nedělní přehlídku i následnou tradiční projížďku napříč městem sledovaly stovky spokojených návštěvníků.

Total Comments

Výrok týdne

„POSEČKEJTE MI PROSÍM, JÁ SE TOTIŽ V SOBOTU VDÁVÁM!“

Večerník požádal ředitelku Barboru Prágerovou o odpovědi na otázky k tématu fungování kina Metro 70,
obdrželi jsme však velice roztomilou omluvu.

Total Comments