Příjemnou noc, dnes je pondělí 25.5.2020
svátek slaví Viola,
zítra Filip
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Jedná se snad o nový sport?! Večerník v uplynulých dnech zachytil zvýšený počet krádeží kol ve městě, a to prakticky ve všech jeho částech. Většina majitelů přitom už své bicykly neuvidí, jelikož na málokoho se usměje štěstí a alespoň v nějakém stavu se mu vrátí k vlastním rukám. Jak je patrné nejen z příspěvjů na sociálních sítích, s krádežemi kol se teď prostě nějak roztrhl pytel. A tak lidé mají strach vůbec někde kolo nechat, navíc jim mizí i z domů či sklepů. Chybou pak je, že drtivá většina postižených svůj případ na Policii ČR ani neohlásí. „Nevěřím, že by se našlo,“ zní nejčastější formulka.První případ, který se díky síle lidu do pár hodin vyřešil, měl však šťastný konec, neboť zloděj udělal velkou chybu. Kristýna Krchňáková o tom ví své. Po ztrátě svého kola na jedné z prostějovských facebookových skupin okamžitě žádala o pomoc, kdyby jej někdo zahlédl, aby se ozval. „Prosím o pomoc! Neviděl někdo toto žluto-černé horské kolo? Bylo mi ukradeno před školu v ulici Edmunda Husserla,“ zněla prosba ke členům skupiny. A bingo! Jedna z přispivatelek si inkriminovaného kola všimla v prodeji na bazaru a hned upozornila majitelku.
Celý případ nám okradená, ale nakonec šťastná dívka podrobně popsala. „Předminulý pátek jsem šla do Národního domu na brigádu. Kolem šestnácté hodiny jsem si přeparkovala kolo ke škole, protože jsem nevěděla, kdy se bude zavírat zadní brána. Nakonec jsem měla v pátek odvoz domů atutem, takže jsem si kolo nechala zamčené v ulici Edmunda Husserla. Další den jsem si ho šla kolem půl osmé ráno vyzvednout, ale nikde nebylo,“ prozradila Večerníku Kristýna Krchňáková, jak vše vzniklo. A dala se do pátrání: „Ve škole jsem se ptala, zda mají kamery, ale odpověď byla záporná. Tudíž jsem šla na policii. V tu dobu jsem už měla podaný příspěvek na facebookové skupině ´Prostějov Bez Cenzury´, odkud mi jedna paní poslala odkaz, kde se moje kolo inzerovalo k prodeji. Takže jsme to s policií začali řešit,“ spustila přímo detektivní zápletku. „Moje máma napsala, že má o kolo zájem. Domluvili se, že si dají sraz právě v ulici Edmunda Husserla, odkud to zloděj neměl daleko domů, neboť tam bydlel. Policie už byla s námi, aby mohla zloděj chytit přímo při prodeji. Bohužel, jakoby to dotyčný tušil, a ještě před schůzkou napsal, že je kolo již prodané. Jelikož se máma domluvila na koupi kola přes policejní telefon, byly nějaké důkazy o komunikaci a policisté šli k němu domů. Zloděj zapíral, že žádné kolo nemá a že se s nikým nedomlouval, aby z něj poté vylezlo, že kolo už prodal. Následně si vymýšlel, že ho dal na šrotiště a podobně...“
Že se někdy vyplatí být důstojný, dokázaly následující minuty. „Nakonec měl totiž prozvonit a zavolat ženu, které kolo údajně prodal, ale lhal, neboť volal na onen služební telefon policistů, ze kterého jej kontaktovala moje máma, takže policie si už byla stoprocentně jistá, že to byl on. Odvezla jej na výslech a po pár minutách mě policisté uklidnili, že kolo budu mít zpátky. Vážně ho prodal jedné ženě. Ta během třiceti minut dorazila, dotyčný jí vrátil peníze a paní mně kolo. Všichni jsme pak byli ještě nějakou dobu na výslechu a s tím spojenými úředními věcmi,“ oddechla si vyčerpaná, ale šťastná Kristýna Krchňáková. „Jsem ráda, že i v dnešní době existují hodní lidé. Ne každý je totiž ochoten někomu pomoct. Chtěla bych poděkovat Kateřině Mazáčové, která mi při hledání mého kola pomohla,“ vzkázala.
Že se kola kradou nejen v Prostějově ve velkém, což lze snadno zjistit právě ze sociálních sítí, nicméně postižení to málokdy nahlásí Policii ČR, vyplývá i z následujícího vyjádření. „Za první tři měsíce letošního roku evidujeme na Prostějovsku čtyři případy odcizených jízdních kol. V letech minulých to byly dva případy v roce 2018, jedenáct v roce 2017 a devatenáct v roce 2016. Letošní statistika tak nijak nepřevyšuje dlouhodobý průměr. Samozřejmě je zde ještě možnost, že poškození věc z jakéhokoli důvodu neoznámí, ale je to chyba a počty těchto případů pochopitelně neznáme,“ uvedl pro Večerník František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje.

Total Comments

 • Bezruč
 • Lexinka
 • Mobil 4U
 • Koupelny RP
 • MJM Krmiva
 • interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Místní nádraží rozkvetlo.

Na nástupišti prostějovského „místňáku“ se objevily truhlíky s maceškami, květiny vystříhané z papírů pak tvoří i výzdobu notně oprýskaných vstupních dveří do budovy, která je pod rizikem demolice. Do zvelebování nádraží se pustili nadšenci, kterým toto místo přirostlo k srdci. A povedlo se jim to!

Za dobrotu na žebrotu.

Pouhý měsíc fungovala bez problémů u Ptenského Dvorku samoobslužná pivní budka, kterou tam instaloval nadšenec Tomáš Bábek. Projíždějící cyklisté a výletníci se v době koronavirové nouze u ní zastavovali a tišili svoji žízeň pivem či limonádou. Na začátku minulého týdne někdo budku poničil a vykradl!

Total Comments

Osobnost týdne

TOMÁŠ PAVELKA

Česko má nového nejmladšího starostu a je jím teprve jednadvacetiletý student práv z Mořic na Prostějovsku. Zastupitelé jej zvolili do čela obce na svém pondělním zasedání.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

19

O tolik procent se během měsíce dubna zvýšil čistý počet nezaměstnaných na Prostějovsku! Aktuálně je na zdejší pobočce úřadu práce evidovaných 1 995 lidí bez práce, z toho 1 086 žen. Podíl nezaměstnaných se tak zvýšil na 2,7 procenta.

Total Comments

Výrok týdne

„ROZHODLI JSME SE, ŽE 1. MÁJ BUDE V ZÁŘÍ!“

Nový předseda prostějovských sociálních demokratů Bedřich Grulich o zrušené prvomájové veselici v Kolářových sadech.

Total Comments