Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 1.10.2020
svátek slaví Igor,
zítra Olívie a Oliver
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

26 boxerske rukaviceO Dělnické tělovýchovné jednotě (DTJ) Prostějov se v posledních dnech nemluví pouze v souvislosti se sportovními úspěchy boxerů, ale také kvůli rozepřím uvnitř výkonného výboru. Přestože totiž má DTJ v názvu slovo „jednota“, zmítají jí už poměrně dost dlouho značné rozpory... „Kauza je velice složitá, táhne se již od roku 2006. Před rokem jsem byl zvolen do čela a chtěl jsem to řešit interně, ale nepovedlo se,“ pustil se do osvětlování situace současný starosta DTJ Vojtěch Tesař.

Na začátku volebního období si Tesař dal za cíl tři úkoly. Ty ho nyní přiměly k podání trestního oznámení na bývalého předsedu oddílu boxu Jaroslava Kořínka a pokladníka Petra Sedláčka.

V reakci na to se Kořínek své pozice vzdal a za nového předsedu si boxeři zvolili Evžena Ohlídala.

Zaprvé šlo podle Tesaře o zprůhlednění toku peněz. „Revizní komise se nikdy nedozvěděla vše a také jsme zjistili vážné nedostatky. Podal jsem tedy trestní oznámení a mám podporu dvaadvaceti lidí,“ okomentoval tento bod Tesař.

Zadruhé velký nepořádek v otázce členství. „V sedmičlenném výboru sedí dva za město a dva za box, takže nás vždy přehlasují. Mimořádná schůze pak schválila příchod dvaatřiceti nových členů do DTJ, často starších šedesáti let, aby měli sílu hlasů. Je to mocenský boj,“ vysvětlil s tím, že třetina nových členů je z řad sociálních demokratů včetně prvního náměstka hejtmana Aloise Mačáka, zbylých dvaadvacet lidí pak z boxu. To však podle Tesaře odporuje usnesení z roku 2006. „V něm stojí, že budeme přijímat pouze sportovce do pětatřiceti let a vedoucí oddílu. To oni obešli, a proto jsem podal stížnost k soudu,“ doplnil starosta DTJ.

Třetím bodem je otázka inventury movitého majetku. „Za dvanáct let nebyl inventarizován a nikde není sepsáno, co se z peněz koupilo. V peněžním deníku je něco naúčtováno dvakrát a třeba při opravě tělocvičny za devatenáct tisíc se nedělalo nic...,“ zmínil Tesař další výtku.

Oddíl boxu tak podle něj odčerpává všechny prostředky a navíc brání založení jakéhokoliv jiného sportovního oddílu. „Říkají, že poškozuji jméno DTJ

a měl bych odstoupit, ale původním členům jsem něco slíbil,“ nehodlá svůj boj vzdát.

Čerstvě zvolený předseda oddílu boxu Evžen Ohlídal nechtěl problematiku blíže komentovat, zatím je podle něj příliš brzy na vynášení závěrů. „Teď bychom předbíhali. Je potřeba počkat, jak dopadne trestní řízení a až se ukáže pravda. Já osobně jsem podklady zatím neviděl,“ vyjádřil se exkluzivně pro Večerník.

S obviněními ale boxeři v žádném případě nesouhlasí. „Jedná se jednoznačně o cílené útoky pana Tesaře, který zřejmě neunesl, že ztratil v DTJ vliv. Jde sám za sebe proti celému výkonnému výboru, potřebné dokumenty byly předány revizní komisi, podle níž je vše v pořádku. Všechny kroky výkonného výboru včetně přijetí nových členů se udály v souladu s platnými stanovami DTJ,“ ohradil se kapitán prostějovských boxerů a člen výboru boxu i správního výboru DTJ Prostějov Petr Novotný, který argumentaci starosty považuje za účelovou. Vše se podle něj skutečně událo v souladu s platnými stanovami a tento spor pouze poškozuje dobré jméno DTJ, které mu udělal právě box výbornými výsledky mezi muži, juniory i kadety. „Oddíl boxu se rozrostl o dvaadvacet aktivních sportovců a navržené přijetí nováčků za členy DTJ výkonný výbor řádně odsouhlasil. Jde o mladé perspektivní boxery do pětadvaceti let. Někteří již hájili naše barvy na různých turnajích a počítáme s nimi i pro nasazení v extralize,“ doplnil Novotný.

Na obvinění starosty DTJ Vojtěcha Tesaře opatrně reagovala i prostějovská radní Milada Galářová, která je rovněž členkou vedení DTJ. „Není mi známo, co trestní oznámení konkrétně obsahuje. Abychom zabránili dalším spekulacím, sepsali jsme dopis, v němž žádáme starostu o svolání řádné valné hromady, na níž dáme své funkce k dispozici a nechť vůle členské základny rozhodne,“ uvedla v interview pro Večerník. Sama si prý není vědoma, že by správní výbor porušil usnesení nejvyššího orgánu spolku. Za vším spíše vidí hodně špatné osobní vztahy. „Jsem tam tři čtvrtě roku. U hospodaření, evidence majetku a kontroly členské základny jsme učinili několik opatření a nemám žádné důkazy, že by za dobu mého členství ve správním výboru bylo něco špatně. Hospodaření za rok 2013 ještě není uzavřeno a před hodnocením roku 2012 jsme museli vytvořit novou revizní komisi, protože někteří její členové rezignovali,“ poukázala.

Stejně tak příchod nových členů byl podle ní v souladu se stanovami a odmítá rovněž, že by boxeři stáli proti vzniku nových sportovních oddílů uvnitř DTJ. „Boxeři do jednoho podpořili vznik nových oddílů, třeba já osobně se chystám založit oddíl nordic walkingu, který považuji za velmi zdraví prospěšnou sportovní aktivitu, zejména pro dříve narozené. Jestli se mi pro ně podaří vytvořit v DTJ vhodné zázemí, budu spokojená,“ prozradila závěrem Milada Galářová.

Že se skutečně rozeběhlo vyšetřování, potvrdila Večerníku i Policie ČR. Bohužel více sdílná už nebyla... „Mohu vám pouze potvrdit, že jsem přijali podnět, který v současné době prověřujeme. Vzhledem k tomu, že je oznámení na začátku prověřování, tak v současné chvíli nebudeme více sdělovat,“ konstatoval stroze k otázkám kolem údajného „tunelování“ peněz či neprůhledného financování v rámci Dělnické tělovýchovné jednoty Josef Bednařík, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje.

Vyšetřování a vůbec celý případ budeme i nadále bedlivě sledovat!

Total Comments

 • Ano
 • SPD
 • Vinotéka Hruška
 • ČSSD
 • Interforst
 • Bellis
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-