Dobré dopoledne, dnes je pondělí 14.10.2019
svátek slaví Agáta,
zítra Tereza
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Někdy stačí okamžik... Zatímco mnozí lidé se před soud dostanou zcela záměrně díky svým lžím, podvodům a krádežím, v případě paní Heleny byl důvod úplně jiný. Žena při odbočování ve Wolkerově ulici v Prostějově přehlédla muže jedoucího na mopedu, srazila jej a způsobila mu dvojnásobnou zlomeninu nohy. Kvůli chvilkové nepozornosti ji čekala celá řada komplikací. Uplynulé úterý musela dokonce před tribunál pro svůj ortel. Večernk byl u toho!


Helena H. byla obžalovaná z přečinu těžkého ublížení z nedbalosti. Důvodem byla skutečnost, že loni v září při jízdě po Wolkerově ulici ve směru od Petrského náměstí nedala při odbočování vlevo přednost muži jedoucímu na mopedu. Ten po nárazu skončil v nemocnici se zlomenou lýtkovou a holenní kostí. Půl roku od nehody zhruba šedesátiletý muž stále chodí s hůlkou, nemůže zvednout nohu a čeká na další operaci. Kvůli zranění pak například není schopen jezdit na kole. Soudkyně hned na úvod byla zvědavá, zda poškozený žádá nějakou náhradu škody či bolestné. „Asi jo. Ale vůbec nevím kolik, já to nechám na paní...,“ zareagoval muž, který byl očividně v rozpacích.

Kolik bude muset platit?

Následně padl spíše neformální návrh na odškodnění ve výši 20 000c korun. To ale nebylo vše. Po obžalované již žádá úhradu za léčbu ve výši 57 000 korun zdravotní pojišťovna. To pro ženu trpící četnými zdravotními problémy není úplně malá částka. Aktuálně je totiž v pracovní neschopnosti a ve svých příjmech je odkázána na nevysoký invalidní důchod a příspěvek na bydlení. O tom, že skutečně nemá peněz na rozhazování, svědčí mimo jiné fakt, že muže srazila autem v hodnotě nepřevyšující 10 000 korun.... „Ten den jsem si u kadeřnice zapomněla mobil. Když jsem se pro něj vracela, byla jsem na sebe naštvaná, že už hrozně zapomínám. Při odbočování jela proti mně řada aut a za mnou se již začala tvořit kolona. Proto jsem znervózněla. Poslední jelo nějaké vyšší auto, za nímž jsem pána vůbec neviděla. Jak projelo, rychle jsem se rozjela a pak přišel náraz,“ popsala celou situaci obžalovaná, která rozhodně nepopírala vlastní chybu. „Se vším souhlasím, jen bych chtěla, abych nepřišla na delší dobu o řidičský průkaz. Auto potřebuji, kvůli zdravotním problémům nejsem schopna delší chůze,“ vysvětlila obžalovaná, která celou věc nahlásila na pojišťovnu a poškozeného několikrát navštívila v nemocnici. Řidičák přitom vlastní od roku 1979 a za tu dobu se nedopustila žádných závažnějších přestupků.
Vzhledem ke všem těmto okolnostem soudkyně navrhla vzájemné vyrovnání obžalované a poškozeného prostřednictvím probační a mediační služby. To je podmínkou pro to, aby v tomto případě mohlo být trestní stíhání podmíněně zastaveno a nebyl udělen trest.

Total Comments

 • GJW
 • Jaro pojištění
 • Ski půjčovna
 • ME korfbal
 • Dyne
 • Sad Smržice
 • Hokej Florýk
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zámek památkou roku.

V obrovský souboj lidí hlasujících na sociálních sítích se proměnila soutěž o moravskou památku roku, která se v posledních letech dočkala významné obnovy, či dokonce záchrany. A podařilo se, zvítězil zámek v Čechách pod Kosířem, který přeskočil konkurenta z Kunína.


Letošní úroda?

Tragédie! Špatné, mizerné, bída. Taková slova nejčastěji padají v souvislosti s takřka veškerou úrodou. Jak sadaři, tak zemědělci si stěžují na celou řadu věcí, které způsobily, že letošek nevypadá vůbec utěšeně. Nedařilo se příliš třeba obilninám nebo cukrovce, tradičním plodinám na Hané. Někdejší bašta tak pláče a ačítají se ztráty...

Total Comments

Osobnost týdne

MICHAL DLOUHÝ
40 dlouhy
Známý herec minulé úterý společně s Kateřinou Lojdovou předvedl v Prostějově excelentní výkon v divadelní hře Válka Roseových. Nebylo divu, že si po konci šel pětkrát pro potlesk diváků na otevřené scéně.

Total Comments

Číslo týdne

 1 988
Na Prostějovsku pracují aktuálně legálním způsobem necelé dvě tisícovky cizinců. Podle odborníků bude tento počet i nadále stoupat, protože práce je tolik, že zaměstnavatelé už z domácích zdrojů nemají kde brát.

Total Comments

Výrok týdne

„Už posedmé mi bourají domov!“

Jeden z bezdomovců od místního nádraží si Večerníku postěžoval, že bydlet v polorozpadlých nemovitostech není vůbec nic jednoduchého a dlouhotrvajícího.

Total Comments