Dobré odpoledne, dnes je pátek 23.8.2019
svátek slaví Sandra,
zítra Bartoloměj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Někdy stačí okamžik... Zatímco mnozí lidé se před soud dostanou zcela záměrně díky svým lžím, podvodům a krádežím, v případě paní Heleny byl důvod úplně jiný. Žena při odbočování ve Wolkerově ulici v Prostějově přehlédla muže jedoucího na mopedu, srazila jej a způsobila mu dvojnásobnou zlomeninu nohy. Kvůli chvilkové nepozornosti ji čekala celá řada komplikací. Uplynulé úterý musela dokonce před tribunál pro svůj ortel. Večernk byl u toho!


Helena H. byla obžalovaná z přečinu těžkého ublížení z nedbalosti. Důvodem byla skutečnost, že loni v září při jízdě po Wolkerově ulici ve směru od Petrského náměstí nedala při odbočování vlevo přednost muži jedoucímu na mopedu. Ten po nárazu skončil v nemocnici se zlomenou lýtkovou a holenní kostí. Půl roku od nehody zhruba šedesátiletý muž stále chodí s hůlkou, nemůže zvednout nohu a čeká na další operaci. Kvůli zranění pak například není schopen jezdit na kole. Soudkyně hned na úvod byla zvědavá, zda poškozený žádá nějakou náhradu škody či bolestné. „Asi jo. Ale vůbec nevím kolik, já to nechám na paní...,“ zareagoval muž, který byl očividně v rozpacích.

Kolik bude muset platit?

Následně padl spíše neformální návrh na odškodnění ve výši 20 000c korun. To ale nebylo vše. Po obžalované již žádá úhradu za léčbu ve výši 57 000 korun zdravotní pojišťovna. To pro ženu trpící četnými zdravotními problémy není úplně malá částka. Aktuálně je totiž v pracovní neschopnosti a ve svých příjmech je odkázána na nevysoký invalidní důchod a příspěvek na bydlení. O tom, že skutečně nemá peněz na rozhazování, svědčí mimo jiné fakt, že muže srazila autem v hodnotě nepřevyšující 10 000 korun.... „Ten den jsem si u kadeřnice zapomněla mobil. Když jsem se pro něj vracela, byla jsem na sebe naštvaná, že už hrozně zapomínám. Při odbočování jela proti mně řada aut a za mnou se již začala tvořit kolona. Proto jsem znervózněla. Poslední jelo nějaké vyšší auto, za nímž jsem pána vůbec neviděla. Jak projelo, rychle jsem se rozjela a pak přišel náraz,“ popsala celou situaci obžalovaná, která rozhodně nepopírala vlastní chybu. „Se vším souhlasím, jen bych chtěla, abych nepřišla na delší dobu o řidičský průkaz. Auto potřebuji, kvůli zdravotním problémům nejsem schopna delší chůze,“ vysvětlila obžalovaná, která celou věc nahlásila na pojišťovnu a poškozeného několikrát navštívila v nemocnici. Řidičák přitom vlastní od roku 1979 a za tu dobu se nedopustila žádných závažnějších přestupků.
Vzhledem ke všem těmto okolnostem soudkyně navrhla vzájemné vyrovnání obžalované a poškozeného prostřednictvím probační a mediační služby. To je podmínkou pro to, aby v tomto případě mohlo být trestní stíhání podmíněně zastaveno a nebyl udělen trest.


Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments