Dobré dopoledne, dnes je pátek 24.5.2019
svátek slaví Jana,
zítra Viola
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Někdy stačí okamžik... Zatímco mnozí lidé se před soud dostanou zcela záměrně díky svým lžím, podvodům a krádežím, v případě paní Heleny byl důvod úplně jiný. Žena při odbočování ve Wolkerově ulici v Prostějově přehlédla muže jedoucího na mopedu, srazila jej a způsobila mu dvojnásobnou zlomeninu nohy. Kvůli chvilkové nepozornosti ji čekala celá řada komplikací. Uplynulé úterý musela dokonce před tribunál pro svůj ortel. Večernk byl u toho!


Helena H. byla obžalovaná z přečinu těžkého ublížení z nedbalosti. Důvodem byla skutečnost, že loni v září při jízdě po Wolkerově ulici ve směru od Petrského náměstí nedala při odbočování vlevo přednost muži jedoucímu na mopedu. Ten po nárazu skončil v nemocnici se zlomenou lýtkovou a holenní kostí. Půl roku od nehody zhruba šedesátiletý muž stále chodí s hůlkou, nemůže zvednout nohu a čeká na další operaci. Kvůli zranění pak například není schopen jezdit na kole. Soudkyně hned na úvod byla zvědavá, zda poškozený žádá nějakou náhradu škody či bolestné. „Asi jo. Ale vůbec nevím kolik, já to nechám na paní...,“ zareagoval muž, který byl očividně v rozpacích.

Kolik bude muset platit?

Následně padl spíše neformální návrh na odškodnění ve výši 20 000c korun. To ale nebylo vše. Po obžalované již žádá úhradu za léčbu ve výši 57 000 korun zdravotní pojišťovna. To pro ženu trpící četnými zdravotními problémy není úplně malá částka. Aktuálně je totiž v pracovní neschopnosti a ve svých příjmech je odkázána na nevysoký invalidní důchod a příspěvek na bydlení. O tom, že skutečně nemá peněz na rozhazování, svědčí mimo jiné fakt, že muže srazila autem v hodnotě nepřevyšující 10 000 korun.... „Ten den jsem si u kadeřnice zapomněla mobil. Když jsem se pro něj vracela, byla jsem na sebe naštvaná, že už hrozně zapomínám. Při odbočování jela proti mně řada aut a za mnou se již začala tvořit kolona. Proto jsem znervózněla. Poslední jelo nějaké vyšší auto, za nímž jsem pána vůbec neviděla. Jak projelo, rychle jsem se rozjela a pak přišel náraz,“ popsala celou situaci obžalovaná, která rozhodně nepopírala vlastní chybu. „Se vším souhlasím, jen bych chtěla, abych nepřišla na delší dobu o řidičský průkaz. Auto potřebuji, kvůli zdravotním problémům nejsem schopna delší chůze,“ vysvětlila obžalovaná, která celou věc nahlásila na pojišťovnu a poškozeného několikrát navštívila v nemocnici. Řidičák přitom vlastní od roku 1979 a za tu dobu se nedopustila žádných závažnějších přestupků.
Vzhledem ke všem těmto okolnostem soudkyně navrhla vzájemné vyrovnání obžalované a poškozeného prostřednictvím probační a mediační služby. To je podmínkou pro to, aby v tomto případě mohlo být trestní stíhání podmíněně zastaveno a nebyl udělen trest.


Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments