Dobré ráno, dnes je čtvrtek 18.7.2019
svátek slaví Drahomíra,
zítra Čeněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 V předminulém vydání Večerník informoval o průběhu zápisů děti do prvních tříd základních škol v Prostějově. K nim se dostavilo 597 dětí, následně došlo ze strany odboru školství prostějovského magistrátu k odpočtu takzvaných „dublů“, tedy předškoláků, které rodiče přihlásili do více škol.


„Do prvních tříd bylo nakonec přijato 482 žáků, což je o třiačtyřicet dětí víc než v loňském roce. To je velice potěšitelné zjištění. Odklady školní docházky jsme zaregistrovali ve 115 případech,“ prozradil Večerníku Jan Krchňavý, náměstek primátora pro školství v Prostějově. „Předpokládáme pro školní rok 2019/2020 otevření osmnácti prvních tříd. Na ZŠ Valenty, Majakovského a RG a ZŠ města Prostějova budou první třídy velmi početné. Méně žáků než obvykle se hlásilo na ZŠ v ulici Dr. Horáka, kde otevřou dvě třídy a tradičně nejvíce, a to asi sto dětí, přijme do čtyř prvních tříd ZŠ Jana Železného. Naplněnost tříd je tedy v různých částech města odlišná. Snížil se ale počet odkladů,“ konstatoval Krchňavý. 

Total Comments

  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments