Dobré ráno, dnes je čtvrtek 18.7.2019
svátek slaví Drahomíra,
zítra Čeněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Na konci dubna tohoto roku se celkový počet uchazečů o zaměstnání v Olomouckém kraji snížil o 11,8 procenta na 12 231 osob, počet hlášených volných pracovních míst se snížil o 1,8 procenta na 10 521 a podíl nezaměstnaných osob se snížil o 0,4 procentního bodu na 2,7 procenta. To jsou základní a směrodatné údaje z aktuální statistiky nezaměstnanosti v našem kraji. V Prostějově je bez práce už pouze 1 585 osob, což je historický rekord.


K 30. dubnu evidoval Úřad práce ČR, Krajská pobočka v Olomouci celkem 12 231 uchazečů o zaměstnání. Tento počet byl o 1 492 nižší než na konci předchozího měsíce, ve srovnání se stejným obdobím minulého roku pak dokonce o 3 496 osob! „Z tohoto počtu bylo 11 096 dosažitelných uchazečů o zaměstnání ve věku od 15 do 64 let, což je o 1 476 méně než na konci předchozího měsíce. Ve srovnání se stejným obdobím minulého roku byl jejich počet nižší o 3 490,“ přidala podrobnější čísla Drahomíra Kvapilová, odborný pracovník APZ Úřadu práce ČR, Krajské pobočky v Olomouci.
V průběhu minulého měsíce bylo nově zaevidováno 2 255 osob. „Ve srovnání s předchozím obdobím to bylo o 221 osob více; v porovnání s loňským dubnem o 192 osob více. Z evidence během měsíce odešlo celkem 3 747 uchazečů, což je o 386 osob více než v předchozím měsíci a o 591 osob méně než ve stejném měsíci minulého roku. Do zaměstnání z nich ve sledovaném měsíci nastoupilo 2 567, to je o 381 více než v předchozím měsíci a o 572 méně než ve stejném měsíci minulého roku. Celkem 590 uchazečů o zaměstnání bylo umístěno prostřednictvím Úřadu práce, což je o 299 více než v předchozím měsíci, ale o 197 méně než ve stejném období minulého roku, 1 180 uchazečů bylo vyřazeno bez umístění,“ prozradila Kvapilová.
Vývoj nezaměstnanosti v jednotlivých regionech Olomouckého kraje byl podobný – ve všech došlo k poklesu nezaměstnanosti. K největšímu absolutnímu poklesu došlo na Olomoucku (o 432 osob), ale největší procentuální pokles nezaměstnanosti vykázal okres Jeseník (20,3 %). „Ke konci měsíce bylo evidováno na Úřadu práce ČR – Krajské pobočce v Olomouci 6 496 žen a jejich podíl na celkovém počtu uchazečů činil 53 procent. V evidenci bylo 2 265 osob se zdravotním postižením, což představovalo devatenáct procent z celkového počtu nezaměstnaných,“ poznamenal odborný pracovník APZ Úřadu práce ČR, Krajské pobočky v Olomouci.
Co se týká Prostějova, zde bylo k 30. dubnu evidováno 1 585 klientů Úřadu práce, z toho 938 žen. Na zdejší pobočce bylo hlášeno 2 234 volných pracovních míst a podíl nezaměstnaných osob se zastavil na rovných dvou procentech.
Na konci dubna bylo na „pracáku“ v Olomouckém kraji evidováno také 521 absolventů škol všech stupňů vzdělání a mladistvých, jejich počet se ve srovnání s předchozím měsícem snížil o 50 osob, ve srovnání se stejným měsícem minulého roku byl nižší o 56 osob. Podporu v nezaměstnanosti pobíralo 4 228 uchazečů o zaměstnání. 

Total Comments

  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments