Dobrý večer, dnes je neděle 31.5.2020
svátek slaví Kamila,
zítra Laura
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Na konci dubna tohoto roku se celkový počet uchazečů o zaměstnání v Olomouckém kraji snížil o 11,8 procenta na 12 231 osob, počet hlášených volných pracovních míst se snížil o 1,8 procenta na 10 521 a podíl nezaměstnaných osob se snížil o 0,4 procentního bodu na 2,7 procenta. To jsou základní a směrodatné údaje z aktuální statistiky nezaměstnanosti v našem kraji. V Prostějově je bez práce už pouze 1 585 osob, což je historický rekord.


K 30. dubnu evidoval Úřad práce ČR, Krajská pobočka v Olomouci celkem 12 231 uchazečů o zaměstnání. Tento počet byl o 1 492 nižší než na konci předchozího měsíce, ve srovnání se stejným obdobím minulého roku pak dokonce o 3 496 osob! „Z tohoto počtu bylo 11 096 dosažitelných uchazečů o zaměstnání ve věku od 15 do 64 let, což je o 1 476 méně než na konci předchozího měsíce. Ve srovnání se stejným obdobím minulého roku byl jejich počet nižší o 3 490,“ přidala podrobnější čísla Drahomíra Kvapilová, odborný pracovník APZ Úřadu práce ČR, Krajské pobočky v Olomouci.
V průběhu minulého měsíce bylo nově zaevidováno 2 255 osob. „Ve srovnání s předchozím obdobím to bylo o 221 osob více; v porovnání s loňským dubnem o 192 osob více. Z evidence během měsíce odešlo celkem 3 747 uchazečů, což je o 386 osob více než v předchozím měsíci a o 591 osob méně než ve stejném měsíci minulého roku. Do zaměstnání z nich ve sledovaném měsíci nastoupilo 2 567, to je o 381 více než v předchozím měsíci a o 572 méně než ve stejném měsíci minulého roku. Celkem 590 uchazečů o zaměstnání bylo umístěno prostřednictvím Úřadu práce, což je o 299 více než v předchozím měsíci, ale o 197 méně než ve stejném období minulého roku, 1 180 uchazečů bylo vyřazeno bez umístění,“ prozradila Kvapilová.
Vývoj nezaměstnanosti v jednotlivých regionech Olomouckého kraje byl podobný – ve všech došlo k poklesu nezaměstnanosti. K největšímu absolutnímu poklesu došlo na Olomoucku (o 432 osob), ale největší procentuální pokles nezaměstnanosti vykázal okres Jeseník (20,3 %). „Ke konci měsíce bylo evidováno na Úřadu práce ČR – Krajské pobočce v Olomouci 6 496 žen a jejich podíl na celkovém počtu uchazečů činil 53 procent. V evidenci bylo 2 265 osob se zdravotním postižením, což představovalo devatenáct procent z celkového počtu nezaměstnaných,“ poznamenal odborný pracovník APZ Úřadu práce ČR, Krajské pobočky v Olomouci.
Co se týká Prostějova, zde bylo k 30. dubnu evidováno 1 585 klientů Úřadu práce, z toho 938 žen. Na zdejší pobočce bylo hlášeno 2 234 volných pracovních míst a podíl nezaměstnaných osob se zastavil na rovných dvou procentech.
Na konci dubna bylo na „pracáku“ v Olomouckém kraji evidováno také 521 absolventů škol všech stupňů vzdělání a mladistvých, jejich počet se ve srovnání s předchozím měsícem snížil o 50 osob, ve srovnání se stejným měsícem minulého roku byl nižší o 56 osob. Podporu v nezaměstnanosti pobíralo 4 228 uchazečů o zaměstnání. 

Total Comments

 • Arks plus
 • Utopenci
 • Rudolfovo pekařství
 • Micoz
 • Narodni_dum
 • Hrubá Voda
 • Interforst
 • Basic
 • Infos
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zájmu.

Obrovský zájem vyvolal příběh nemocné holčičky, která trpí epilepsií, vzácnou genetickou vadou a prošla si také dětskou mozkovou obrnou. Po zveřejnění v minulém vydání jsme zaregistrovali několik dárců, kteří chtěli rodičům tříapůlroční Lexinky pomoci. Sbírka proběhla i mezi členy redakce a přidali se k nám také manželé Černoškovi, načež došlo k předání více jak třiceti tisíc korun.

Opět bez tiskovky.

Přestože byl nouzový stav ukončen a v platnost už vešla další a další rozvolňovací opatření v souvislosti s obavami před nákazou Covid-19, prostějovští radní po svém úterním jednání opět zrušili tiskovou konferenci s novináři. Ve snaze zjistit informace o práci konšelů je tak nejen Večerník stále odkázán na e-mail či telefon...

Total Comments

Osobnost týdne

Miroslav Hochvald

Starosta Bílovic-Lutotína byl nepravomocně odsouzen za trestný čin z nedbalosti, kdy se loni v březnu zabila po pádu do sklepa v obecní budově sedmadvacetiletá žena. Třicetiměsíční trest má však tříletou podmínku a jeho součástí není zákaz výkonu zastupitelské funkce. Hochvald tak zůstává ve funkci.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

8 000 000


Od minulého úterý už může veřejnost vkročit do zrekonstruovaného Bezručova červeného domku v Kostelci na Hané. Oprava domu slavného básníka stála krajskou kasu osm milionů korun.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„VEČER BYL UNAVENÝ, USNUL TADY NA KANAPI A UŽ SE NEPROBUDIL…“

Takto okomentoval smutnou událost ve Vrahovické ulici v Prostějově, kde zemřel padesátiletý muž, jeden ze zaměstnanců autoopravny.

Total Comments