Dobré poledne, dnes je úterý 25.6.2019
svátek slaví Ivan,
zítra Adriana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Ze začátku se zdálo být vše v pořádku. Na v pořadí šesté jednání vrcholného politického orgánu statutárního města Prostějova se v úterý 30. dubna v deset hodin dostavilo všech pětatřicet zastupitelů. Večerník těsně před zahajovacím proslovem primátora Františka Jury (ANO 2011) viděl v lavicích obřadní síně radnice jen samé usměvavé tváře. Náročný program jednání se v tu chvíli zdál snadno prohlasovatelný, jenže ouha. Už první minuty dávaly tušit, že něco není v pořádku. Část opozice totiž záhy zbořila všechny dříve známé mýty o obstrukčních jednáních, kterých se v minulém volebním období dopouštěli předchůdci současných opozičníků.


Petr Ošťádal a Martin Hájek (oba Na rovinu!), Jan Navrátil a František Fröml (oba Změna pro Prostějov). A také někteří další opoziční zastupitelé udělali z celého jednání Zastupitelstva statutárního města Prostějova „mišmaš“. Přesně tímto výstižným hovorovým výrazem vystihl chování některých svých kolegů lídr opozičního hnutí Na rovinu! Aleš Matyášek. „Děkuji vám, pane kolego, za toto pojmenování, je opravdu trefné. Také já mám z vývoje dnešního zasedání velice smíšené pocity. A to hovořím velmi jemně,“ zareagoval na Matyáška primátor Prostějova František Jura.
Kdo očekával, že náročný program jednání zastupitelstva se zvládne během minulého úterý, škaredě se spletl. V devatenáct hdin totiž komunální politici pokračovali v jednání teprve šestým bodem programu! A to jich bylo celkem na čtyřicet... Do té doby jsme ovšem slyšeli spíše jen oplzlé proslovy výše zmíněné čtveřice opozičníků, kteří v diskusních příspěvcích k tématům Národního sportovního centra, spolku Prostějov olympijský, Cen města Prostějova či zprávám z jednání rady města nešetřili mnohdy i vulgárními slovy.
Nechutná byla zejména prohlášení o mafiánských praktikách, praní špinavých peněz, krytí podvodů nebo hodně přes čáru se jevily urážky exprimátora Prostějova Miroslava Pišťáka, který podle názoru nejen Večerníku plným právem získal prestižní Cenu města Prostějova.
A tak v úterý před dvaadvacátou hodinou už neudržel nervy ani jinak dosti vstřícný primátor Jura a jednání odložil. „Sejdeme se zde v pátek ráno v sedm hodin,“ oznámil zastupitelům. Šesté jednání prostějovského zastupitelstva se tak zapsalo do historie jako první odložené v tomto volebním období.
Pokračovalo se poslední pracovní den uplynulého týdne a brzy ráno k němu do lavic zasedla už jen třicítka zastupitelů a zastupitelek. Omluveni byli František Fröml (Změna pro Prostějov), Marek Moudrý (ODS a Nezávislé osobnosti města Prostějov), Martin Balák (PéVéčko) a Dagmar Faltýnková (ANO). Tomáš Blumenstein (ODS a Nezávislé osobnosti města Prostějov) dorazil z pracovních důvodů okolo osmé. Hlavy vychladly a tentokrát proslovy nebyly již tak obsáhlé. V pátek 3. května se tak končilo až nečekaně brzy, hodinu před polednem. Přesto byla ve vzduchu cítit pachuť.
„Nepochopím toho víc, ale hlavně to, že jsem věnoval spoustu času a úsilí tomu, abych se jako vždy před jednáním zastupitelstva sešel s předsedy klubů jednotlivých politických stran a hnutí. Drtivou většinu bodů programu jsme předjednali a očekával jsem tak hladké zasedání. Bohužel jsem se zmýlil. Moje snaha a snaha dalších konstruktivně pracujících členů opozice byla zmařena,“ posteskl si před Večerníkem primátor František Jura.


Total Comments

 • Rock of Memory
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Na kterou z letních akcí se těšíte nejvíce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokračování tradice.

Na kvalitní vystoupení z Argentiny navázali parašutisté Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov reprezentující Českou republiku při úvodním závodě Světového poháru 2019 na přesnost přistání. Konal se v Chorvatsku a Hanáci přivezli z Balkánu jedno zlato i bronz!

Měsíc potop neskončil.

Jestli si někdo myslel, že záplavy na Němčicku z předminulého týdne byly těmi posledními, co prostějovský region postihly, zmýlil se. Minulý týden vtrhla velká voda po krátké průtrži mračen i do Čech pod Kosířem a Stařechovic. Kanály nestíhaly pobrat veškerou vodu, ta pak vyplavila tři desítky rodinných domů.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel CALLTA
25 callta
V rámci programu Prostějovského léta vystoupil uplynulý čtvrtek na náměstí T. G. Masaryka zpěvák, kterého obdivuje především mladá generace. Není tedy divu, že mezi stovkami diváků koncertu byly především náctileté fanynky.

Total Comments

Číslo týdne

42 437 704

Přesně tuto sumu peněz muselo v roce 2018 zaplatit statutární město Prostějov za odvoz a likvidaci komunálního odpadu. Občané však prostřednictvím poplatků uhradili pouhou polovinu uvedených nákladů. Odborníci tvrdí, že je to málo!

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ NĚKDO UMÍRÁ,
NESMÍ ANI NA CHVILIČKU
POCIŤOVAT, ŽE JE ODEPSANÝ!“

Odborný garant paliativní péče prostějovské nemocnice Miroslav Kala takto hovořil při slavnostním otevření nového oddělení.

Total Comments