Dobrý podvečer, dnes je neděle 15.9.2019
svátek slaví Jolana,
zítra Ludmila
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Ze začátku se zdálo být vše v pořádku. Na v pořadí šesté jednání vrcholného politického orgánu statutárního města Prostějova se v úterý 30. dubna v deset hodin dostavilo všech pětatřicet zastupitelů. Večerník těsně před zahajovacím proslovem primátora Františka Jury (ANO 2011) viděl v lavicích obřadní síně radnice jen samé usměvavé tváře. Náročný program jednání se v tu chvíli zdál snadno prohlasovatelný, jenže ouha. Už první minuty dávaly tušit, že něco není v pořádku. Část opozice totiž záhy zbořila všechny dříve známé mýty o obstrukčních jednáních, kterých se v minulém volebním období dopouštěli předchůdci současných opozičníků.


Petr Ošťádal a Martin Hájek (oba Na rovinu!), Jan Navrátil a František Fröml (oba Změna pro Prostějov). A také někteří další opoziční zastupitelé udělali z celého jednání Zastupitelstva statutárního města Prostějova „mišmaš“. Přesně tímto výstižným hovorovým výrazem vystihl chování některých svých kolegů lídr opozičního hnutí Na rovinu! Aleš Matyášek. „Děkuji vám, pane kolego, za toto pojmenování, je opravdu trefné. Také já mám z vývoje dnešního zasedání velice smíšené pocity. A to hovořím velmi jemně,“ zareagoval na Matyáška primátor Prostějova František Jura.
Kdo očekával, že náročný program jednání zastupitelstva se zvládne během minulého úterý, škaredě se spletl. V devatenáct hdin totiž komunální politici pokračovali v jednání teprve šestým bodem programu! A to jich bylo celkem na čtyřicet... Do té doby jsme ovšem slyšeli spíše jen oplzlé proslovy výše zmíněné čtveřice opozičníků, kteří v diskusních příspěvcích k tématům Národního sportovního centra, spolku Prostějov olympijský, Cen města Prostějova či zprávám z jednání rady města nešetřili mnohdy i vulgárními slovy.
Nechutná byla zejména prohlášení o mafiánských praktikách, praní špinavých peněz, krytí podvodů nebo hodně přes čáru se jevily urážky exprimátora Prostějova Miroslava Pišťáka, který podle názoru nejen Večerníku plným právem získal prestižní Cenu města Prostějova.
A tak v úterý před dvaadvacátou hodinou už neudržel nervy ani jinak dosti vstřícný primátor Jura a jednání odložil. „Sejdeme se zde v pátek ráno v sedm hodin,“ oznámil zastupitelům. Šesté jednání prostějovského zastupitelstva se tak zapsalo do historie jako první odložené v tomto volebním období.
Pokračovalo se poslední pracovní den uplynulého týdne a brzy ráno k němu do lavic zasedla už jen třicítka zastupitelů a zastupitelek. Omluveni byli František Fröml (Změna pro Prostějov), Marek Moudrý (ODS a Nezávislé osobnosti města Prostějov), Martin Balák (PéVéčko) a Dagmar Faltýnková (ANO). Tomáš Blumenstein (ODS a Nezávislé osobnosti města Prostějov) dorazil z pracovních důvodů okolo osmé. Hlavy vychladly a tentokrát proslovy nebyly již tak obsáhlé. V pátek 3. května se tak končilo až nečekaně brzy, hodinu před polednem. Přesto byla ve vzduchu cítit pachuť.
„Nepochopím toho víc, ale hlavně to, že jsem věnoval spoustu času a úsilí tomu, abych se jako vždy před jednáním zastupitelstva sešel s předsedy klubů jednotlivých politických stran a hnutí. Drtivou většinu bodů programu jsme předjednali a očekával jsem tak hladké zasedání. Bohužel jsem se zmýlil. Moje snaha a snaha dalších konstruktivně pracujících členů opozice byla zmařena,“ posteskl si před Večerníkem primátor František Jura.


Total Comments

 • Národní dum
 • Hanácké Slavnosti
 • Prohlídky Plumlov
 • Bonsaj
 • Box
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Kdo je podle vás největším fotbalistou prostějovské historie?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments