Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 1.10.2020
svátek slaví Igor,
zítra Olívie a Oliver
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

křižovatkaJak informujeme na jiném místě této strany, čeká Prostějov během prvních tří červencových týdnů dopravní problém v podobě omezení provozu na estakádě Haná v souvislosti s její rekonstrukcí. Nebude to však jediná prázdninová komplikace. Jak přiznávají samotní radní, opravující se estakáda nebude nic proti tomu, až se uzavře Poděbradovo náměstí!

 

 

Ale postupně. Minulý týden nejdříve vydal magistrát oficiální zprávu o uzavírce Komenského ulice. „Od prvního do třiadvacátého července 2013 bude omezen provoz na ulici Komenského v Prostějově, a to z důvodu provádění prací na vodovodu a kanalizaci. Zatím půjde pouze o zúžení vozovky,“ uvedla Jana Gáborová, tisková mluvčí Magistrátu města Prostějova s tím, že od 8. července se k tomu přidá ještě uzavírka ulice Na spojce v křižovatce s ulicí Komenského.

A aby toho nebylo málo, omezen z výše uvedených důvodů bude také provoz po nejfrekventovanější a zároveň páteřní komunikaci přes Poděbradovo náměstí! „Dojde k uzavření výjezdu z ulice Komenského směrem na Palackou k poště a částečné uzavírce této křižovatky. Průjezd bude možný pouze směrem od Plumlovské k Brněnské, v opačném směru povede objížďka po městském okruhu. Tedy ulicemi Wolkerova, Újezd a Vápenice,“ vysvětlil Miroslav Nakládal, šéf odboru dopravy Magistrátu města Prostějova.

Jak ještě dodala náměstkyně primátora zodpovědná za dopravu ve městě Alena Rašková, s tímto omezením se počítá zhruba od poloviny července. „Trvat by mělo asi do poloviny srpna a mohou vzniknout problémy, které se nedají srovnat s těmi, které nás čekají v souvislosti s omezením provozu po dálniční estakádě Haná. Tady jde o zásah do vnitřního okruhu města,“ upozorňuje všechny řidiče Rašková.

Total Comments

 • Ano
 • SPD
 • Vinotéka Hruška
 • ČSSD
 • Interforst
 • Bellis
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-