Dobrý podvečer, dnes je neděle 15.9.2019
svátek slaví Jolana,
zítra Ludmila
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Neskutečná mela mezi davem rozzuřených Romů se odehrála v noci ze soboty 18. na neděli 19. května v ulici Újezd v Prostějově. Do sebe se tady pustila skupina asi tří desítek mužů i žen snědé pleti. Při rvačce podle mnohých svědků tekla i krev, větší řeži a zřejmě i zraněním zabránily policejní hlídky, které se na místo incidentu sjely třinácti služebními vozidly!


V tuto chvíli můžeme o důvodech hromadné cikánské neplechy jen spekulovat, protože mluvčí krajské policie, která měla během uplynulého víkendu službu, poskytla velice strohé informace.
„Mohu jen potvrdit, že policejní hlídky opravdu zasahovaly u incidentu před jedním z prostějovských barů. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení. Okolnosti události jsou předmětem dalšího policejního šetření. Více se nyní k dané věci nebudeme vyjadřovat,“ sdělila Marie Šafářová, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje.
Podle výpovědi očitých svědků na sociálních sítích tropili Romové v ulici Újezd a okolí výtržnosti až do ranních hodin a docházelo i k fyzickým potyčkám. Na Facebooku lidé píší o pořádné divočině či masakru. „Vůbec nevím, co se stalo, ale když jsem přijela, napadali každýho, kdo šel kolem. Nabírám zákazníky a už byli na autě a všude tma… Ne, fakt hnus rychle sem mizela, ty dveře od auta to tak tak vydrželi. Pět cigánů hlavami v autě rvaly dveře jen aby vytáhli někoho ven… Šílený,“ popsala vlastní verzi událostí paní Andrea. „Viděla jsem třináct policejních aut v akci. Státní policie, dopraváci, měšťáci, auto s psovodem,“ přidává další postřeh uživatelka sociální sítě. Jak dodala, její malá dcerka usnula kvůli řevu v ulicích a houkajícím policejním majákům až o půl páté ráno!
Co se nám podařilo zjistit, tak celá událost dost pravděpodobně souvisí s velkou slávou, která se odehrála v nedalekém kostele, kde započala romská svatba. A jak už to bývá, tato skupina obyvatelstva podobné rodinné prožitky slaví po svém...
Večerník se bude snažit získat více konkrétních informací do příštího vydání.

Total Comments

 • Národní dum
 • Hanácké Slavnosti
 • Prohlídky Plumlov
 • Bonsaj
 • Box
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Kdo je podle vás největším fotbalistou prostějovské historie?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments