Dobré poledne, dnes je úterý 25.6.2019
svátek slaví Ivan,
zítra Adriana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Neskutečná mela mezi davem rozzuřených Romů se odehrála v noci ze soboty 18. na neděli 19. května v ulici Újezd v Prostějově. Do sebe se tady pustila skupina asi tří desítek mužů i žen snědé pleti. Při rvačce podle mnohých svědků tekla i krev, větší řeži a zřejmě i zraněním zabránily policejní hlídky, které se na místo incidentu sjely třinácti služebními vozidly!


V tuto chvíli můžeme o důvodech hromadné cikánské neplechy jen spekulovat, protože mluvčí krajské policie, která měla během uplynulého víkendu službu, poskytla velice strohé informace.
„Mohu jen potvrdit, že policejní hlídky opravdu zasahovaly u incidentu před jedním z prostějovských barů. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení. Okolnosti události jsou předmětem dalšího policejního šetření. Více se nyní k dané věci nebudeme vyjadřovat,“ sdělila Marie Šafářová, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje.
Podle výpovědi očitých svědků na sociálních sítích tropili Romové v ulici Újezd a okolí výtržnosti až do ranních hodin a docházelo i k fyzickým potyčkám. Na Facebooku lidé píší o pořádné divočině či masakru. „Vůbec nevím, co se stalo, ale když jsem přijela, napadali každýho, kdo šel kolem. Nabírám zákazníky a už byli na autě a všude tma… Ne, fakt hnus rychle sem mizela, ty dveře od auta to tak tak vydrželi. Pět cigánů hlavami v autě rvaly dveře jen aby vytáhli někoho ven… Šílený,“ popsala vlastní verzi událostí paní Andrea. „Viděla jsem třináct policejních aut v akci. Státní policie, dopraváci, měšťáci, auto s psovodem,“ přidává další postřeh uživatelka sociální sítě. Jak dodala, její malá dcerka usnula kvůli řevu v ulicích a houkajícím policejním majákům až o půl páté ráno!
Co se nám podařilo zjistit, tak celá událost dost pravděpodobně souvisí s velkou slávou, která se odehrála v nedalekém kostele, kde započala romská svatba. A jak už to bývá, tato skupina obyvatelstva podobné rodinné prožitky slaví po svém...
Večerník se bude snažit získat více konkrétních informací do příštího vydání.

Total Comments

 • Rock of Memory
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Na kterou z letních akcí se těšíte nejvíce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokračování tradice.

Na kvalitní vystoupení z Argentiny navázali parašutisté Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov reprezentující Českou republiku při úvodním závodě Světového poháru 2019 na přesnost přistání. Konal se v Chorvatsku a Hanáci přivezli z Balkánu jedno zlato i bronz!

Měsíc potop neskončil.

Jestli si někdo myslel, že záplavy na Němčicku z předminulého týdne byly těmi posledními, co prostějovský region postihly, zmýlil se. Minulý týden vtrhla velká voda po krátké průtrži mračen i do Čech pod Kosířem a Stařechovic. Kanály nestíhaly pobrat veškerou vodu, ta pak vyplavila tři desítky rodinných domů.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel CALLTA
25 callta
V rámci programu Prostějovského léta vystoupil uplynulý čtvrtek na náměstí T. G. Masaryka zpěvák, kterého obdivuje především mladá generace. Není tedy divu, že mezi stovkami diváků koncertu byly především náctileté fanynky.

Total Comments

Číslo týdne

42 437 704

Přesně tuto sumu peněz muselo v roce 2018 zaplatit statutární město Prostějov za odvoz a likvidaci komunálního odpadu. Občané však prostřednictvím poplatků uhradili pouhou polovinu uvedených nákladů. Odborníci tvrdí, že je to málo!

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ NĚKDO UMÍRÁ,
NESMÍ ANI NA CHVILIČKU
POCIŤOVAT, ŽE JE ODEPSANÝ!“

Odborný garant paliativní péče prostějovské nemocnice Miroslav Kala takto hovořil při slavnostním otevření nového oddělení.

Total Comments