Dobrý podvečer, dnes je neděle 15.9.2019
svátek slaví Jolana,
zítra Ludmila
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Nechybělo mnoho, a zaznamenali jsme obrovskou tragédii. Minulé pondělí večer vzplanul za jízdy na dálnici u Držovic polský autobus plný malých dětí včetně sedmičlenného dospělého doprovodu. Velký požár zachvátil brzy celé vozidlo, lidé z něj ale naštěstí včas vystoupili a hasiči je evakuovali.


Co se přesně stalo? V pondělí 13. května ve 21:20 hodin došlo na 29. kilometru dálnice D46 ve směru z Olomouce na Vyškov k zahoření jedoucího autobusu s 51 cestujícími. „Všem se z autobusu podařilo vystoupit a ke zranění osob tak nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 1 800 000 korun. Po dobu hasebních prací byla dálnice v obou směrech uzavřena,“ prozradil prvotní fakta z vážné nehody František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje.
Krátce po dvaadvacáté hodině byl zprovozněn jízdní směr na Olomouc. „Doprava jedoucí směrem na Vyškov byla odkloněna na exitu 33 a dále přes obce Olšany u Prostějova, Čelechovice na Hané, Smržice a Prostějov. Brzy po půlnoci byl vrak autobusu odtažen a dálnice byla zprůjezdněna v obou směrech,“ potvrdil Kořínek s tím, že příčiny a okolnosti vzniku požáru si k šetření převzal vyšetřovatel Hasičského záchranného sboru.
Na likvidaci požáru autobusu se totiž podílely hned čtyři jednotky z řad profesionálních a dobrovolných hasičů. „Plameny velmi rychle prostoupily celým dopravním prostředkem, všech jedenapadesát osob se ale dostalo včas do bezpečí do svahovitého terénu vedle dálnice. Hasičům se po zhruba půlhodině podařilo ničivé plameny zkrotit. V následujícím čase pokračovali v postupné likvidaci, ochlazování a celkové bezpečnostní kontrole požářiště a jeho okolí. Pro cestující byl z centrální stanice v Olomouci vypraven evakuační autobus. Všechny osoby, a to včetně čtyřačtyřiceti dětí, vyvázly bez zranění a následně byly přepraveny na hasičskou stanici v Prostějově, tam jim byl poskytnut dočasný azyl, to znamená tepelný komfort a pitný režim,“ shrnul celou událost Zdeněk Hošák, tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje. „Příčinou zahoření podle získaných informací je s největší pravděpodobností technická závada v motorové části autobusu,“ doplnil mluvčí krajských hasičů

Total Comments

 • Národní dum
 • Hanácké Slavnosti
 • Prohlídky Plumlov
 • Bonsaj
 • Box
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Kdo je podle vás největším fotbalistou prostějovské historie?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments