Dobré poledne, dnes je úterý 25.6.2019
svátek slaví Ivan,
zítra Adriana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Nechybělo mnoho, a zaznamenali jsme obrovskou tragédii. Minulé pondělí večer vzplanul za jízdy na dálnici u Držovic polský autobus plný malých dětí včetně sedmičlenného dospělého doprovodu. Velký požár zachvátil brzy celé vozidlo, lidé z něj ale naštěstí včas vystoupili a hasiči je evakuovali.


Co se přesně stalo? V pondělí 13. května ve 21:20 hodin došlo na 29. kilometru dálnice D46 ve směru z Olomouce na Vyškov k zahoření jedoucího autobusu s 51 cestujícími. „Všem se z autobusu podařilo vystoupit a ke zranění osob tak nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 1 800 000 korun. Po dobu hasebních prací byla dálnice v obou směrech uzavřena,“ prozradil prvotní fakta z vážné nehody František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje.
Krátce po dvaadvacáté hodině byl zprovozněn jízdní směr na Olomouc. „Doprava jedoucí směrem na Vyškov byla odkloněna na exitu 33 a dále přes obce Olšany u Prostějova, Čelechovice na Hané, Smržice a Prostějov. Brzy po půlnoci byl vrak autobusu odtažen a dálnice byla zprůjezdněna v obou směrech,“ potvrdil Kořínek s tím, že příčiny a okolnosti vzniku požáru si k šetření převzal vyšetřovatel Hasičského záchranného sboru.
Na likvidaci požáru autobusu se totiž podílely hned čtyři jednotky z řad profesionálních a dobrovolných hasičů. „Plameny velmi rychle prostoupily celým dopravním prostředkem, všech jedenapadesát osob se ale dostalo včas do bezpečí do svahovitého terénu vedle dálnice. Hasičům se po zhruba půlhodině podařilo ničivé plameny zkrotit. V následujícím čase pokračovali v postupné likvidaci, ochlazování a celkové bezpečnostní kontrole požářiště a jeho okolí. Pro cestující byl z centrální stanice v Olomouci vypraven evakuační autobus. Všechny osoby, a to včetně čtyřačtyřiceti dětí, vyvázly bez zranění a následně byly přepraveny na hasičskou stanici v Prostějově, tam jim byl poskytnut dočasný azyl, to znamená tepelný komfort a pitný režim,“ shrnul celou událost Zdeněk Hošák, tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje. „Příčinou zahoření podle získaných informací je s největší pravděpodobností technická závada v motorové části autobusu,“ doplnil mluvčí krajských hasičů

Total Comments

 • Rock of Memory
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Na kterou z letních akcí se těšíte nejvíce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokračování tradice.

Na kvalitní vystoupení z Argentiny navázali parašutisté Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov reprezentující Českou republiku při úvodním závodě Světového poháru 2019 na přesnost přistání. Konal se v Chorvatsku a Hanáci přivezli z Balkánu jedno zlato i bronz!

Měsíc potop neskončil.

Jestli si někdo myslel, že záplavy na Němčicku z předminulého týdne byly těmi posledními, co prostějovský region postihly, zmýlil se. Minulý týden vtrhla velká voda po krátké průtrži mračen i do Čech pod Kosířem a Stařechovic. Kanály nestíhaly pobrat veškerou vodu, ta pak vyplavila tři desítky rodinných domů.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel CALLTA
25 callta
V rámci programu Prostějovského léta vystoupil uplynulý čtvrtek na náměstí T. G. Masaryka zpěvák, kterého obdivuje především mladá generace. Není tedy divu, že mezi stovkami diváků koncertu byly především náctileté fanynky.

Total Comments

Číslo týdne

42 437 704

Přesně tuto sumu peněz muselo v roce 2018 zaplatit statutární město Prostějov za odvoz a likvidaci komunálního odpadu. Občané však prostřednictvím poplatků uhradili pouhou polovinu uvedených nákladů. Odborníci tvrdí, že je to málo!

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ NĚKDO UMÍRÁ,
NESMÍ ANI NA CHVILIČKU
POCIŤOVAT, ŽE JE ODEPSANÝ!“

Odborný garant paliativní péče prostějovské nemocnice Miroslav Kala takto hovořil při slavnostním otevření nového oddělení.

Total Comments