Dobrý podvečer, dnes je neděle 15.9.2019
svátek slaví Jolana,
zítra Ludmila
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Nepříjemné chvilky zažívali lidé snažící se u prostějovského hřbitova přejít Brněnskou ulici. Od hřbitova ke květinářství či k pumpě se totiž neměli jak dostat. Jejich pomocník - přechod - totiž loni po rekonstrukci Brněnské ulice zanikl a kvůli husté dopravě často nebyla šance, jak přeběhnutí přečkat bez úhony. Magistrát nicméně nyní potvrdil, že náhrada skutečně vznikne a chce upravit celou lokalitu.Dosud chodci více než dříve museli spoléhat na dobré srdce řidičů. „Musím občas dokonce starším lidem přes přechod pomáhat, aby se vůbec na druhou stranu dostali,“ uvedla třeba žena prodávající v květinářství na západní straně ulice. Například podle Pavla Makového, majitele pohřební služby, která má nedaleko smuteční síň, přechod měl v lokalitě zůstat. „Je tam potřeba, lidé jinak nemají kudy přejít. Celkově je zde doprava špatně vyřešená,“ míní.
Průlom přišel až nyní. Rada města přislíbila, že s přechodem v místě opět počítá. „Do podzimu bychom se měli postarat o přechod i o úpravu autobusové zastávky,“ prozradil náměstek prostějovského primátora Jiří Rozehnal (ANO 2011). Původně se přitom rozhodovalo, zda nenechat u hřbitova pouze místo pro přecházení. Naopak parkovací místa by zatím u hřbitova přibýt neměla. „Do budoucna však máme vytipované možnosti na nová v místě někdejší oranžerie,“ přidal Jiří Pospíšil (PéVéčko), první náměstek primátora Statutárního města Prostějov.
Rušení přechodů se dotklo Brněnské ulice hned v několika místech. Zatímco na křižovatce Krokovy a Brněnské ulice došlo k obnově, v dalších dvou místech – například nedaleko Lipky – už se přechod neobjevil. Vznikla tam naopak místa pro přecházení, která však mají pro chodce jednu nevýhodu: podle zákona chodec totiž nemá proti autu přednost.


Total Comments

 • Národní dum
 • Hanácké Slavnosti
 • Prohlídky Plumlov
 • Bonsaj
 • Box
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Kdo je podle vás největším fotbalistou prostějovské historie?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments