Dobré poledne, dnes je úterý 25.6.2019
svátek slaví Ivan,
zítra Adriana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Nepříjemné chvilky zažívali lidé snažící se u prostějovského hřbitova přejít Brněnskou ulici. Od hřbitova ke květinářství či k pumpě se totiž neměli jak dostat. Jejich pomocník - přechod - totiž loni po rekonstrukci Brněnské ulice zanikl a kvůli husté dopravě často nebyla šance, jak přeběhnutí přečkat bez úhony. Magistrát nicméně nyní potvrdil, že náhrada skutečně vznikne a chce upravit celou lokalitu.Dosud chodci více než dříve museli spoléhat na dobré srdce řidičů. „Musím občas dokonce starším lidem přes přechod pomáhat, aby se vůbec na druhou stranu dostali,“ uvedla třeba žena prodávající v květinářství na západní straně ulice. Například podle Pavla Makového, majitele pohřební služby, která má nedaleko smuteční síň, přechod měl v lokalitě zůstat. „Je tam potřeba, lidé jinak nemají kudy přejít. Celkově je zde doprava špatně vyřešená,“ míní.
Průlom přišel až nyní. Rada města přislíbila, že s přechodem v místě opět počítá. „Do podzimu bychom se měli postarat o přechod i o úpravu autobusové zastávky,“ prozradil náměstek prostějovského primátora Jiří Rozehnal (ANO 2011). Původně se přitom rozhodovalo, zda nenechat u hřbitova pouze místo pro přecházení. Naopak parkovací místa by zatím u hřbitova přibýt neměla. „Do budoucna však máme vytipované možnosti na nová v místě někdejší oranžerie,“ přidal Jiří Pospíšil (PéVéčko), první náměstek primátora Statutárního města Prostějov.
Rušení přechodů se dotklo Brněnské ulice hned v několika místech. Zatímco na křižovatce Krokovy a Brněnské ulice došlo k obnově, v dalších dvou místech – například nedaleko Lipky – už se přechod neobjevil. Vznikla tam naopak místa pro přecházení, která však mají pro chodce jednu nevýhodu: podle zákona chodec totiž nemá proti autu přednost.


Total Comments

 • Rock of Memory
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Na kterou z letních akcí se těšíte nejvíce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokračování tradice.

Na kvalitní vystoupení z Argentiny navázali parašutisté Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov reprezentující Českou republiku při úvodním závodě Světového poháru 2019 na přesnost přistání. Konal se v Chorvatsku a Hanáci přivezli z Balkánu jedno zlato i bronz!

Měsíc potop neskončil.

Jestli si někdo myslel, že záplavy na Němčicku z předminulého týdne byly těmi posledními, co prostějovský region postihly, zmýlil se. Minulý týden vtrhla velká voda po krátké průtrži mračen i do Čech pod Kosířem a Stařechovic. Kanály nestíhaly pobrat veškerou vodu, ta pak vyplavila tři desítky rodinných domů.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel CALLTA
25 callta
V rámci programu Prostějovského léta vystoupil uplynulý čtvrtek na náměstí T. G. Masaryka zpěvák, kterého obdivuje především mladá generace. Není tedy divu, že mezi stovkami diváků koncertu byly především náctileté fanynky.

Total Comments

Číslo týdne

42 437 704

Přesně tuto sumu peněz muselo v roce 2018 zaplatit statutární město Prostějov za odvoz a likvidaci komunálního odpadu. Občané však prostřednictvím poplatků uhradili pouhou polovinu uvedených nákladů. Odborníci tvrdí, že je to málo!

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ NĚKDO UMÍRÁ,
NESMÍ ANI NA CHVILIČKU
POCIŤOVAT, ŽE JE ODEPSANÝ!“

Odborný garant paliativní péče prostějovské nemocnice Miroslav Kala takto hovořil při slavnostním otevření nového oddělení.

Total Comments