Příjemnou noc, dnes je pondělí 28.9.2020
svátek slaví Václav,
zítra Michal
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

26 melounSlavné podniky propouští a následně kvůli finančním závazkům krachují jeden po druhém. Dluhy tisíců „obyčejných“ lidí dosahují astronomických částek. Z této situace nemůže mít nikdo radost. Přesto vězte, že jsou profese, které na lidském neštěstí obecně velmi solidně vydělávají. Jedná se o insolvenční správce a zaměstnance exekutorských úřadů... Večerník má pro to další důkazy.

Na obrovských dluzích se dnes dá paradoxně vydělat víc jak na čemkoliv jiném. Kromě bank a lichvářů na půjčkách profitují i ti, kteří se je snaží vymoci. Svědčí o tom například případ Miloslavy Horské, insolvenční správkyně zkrachovalého Oděvního podniku Prostějov. Brněnský soud  za rozprodej OP této právničce nedávno „přiklepl“ zálohu ve výši jeden milion korun. Nejsou to přitom první ani poslední peníze, které za tuto práci dostala. Už dříve soud schválil, aby Miloslavě Horské byla vyplacena záloha sedm set tisíc korun.

Do funkce se tato žena dostala v červnu 2011, za dva roky práce by si tak měla přijít na 2 394 437,54 korun. Její měsíční odměna tudíž vychází na kulatých sto tisíc korun. A to už je sumička, která se sakramentsky vyplatí, co říkáte?

 Nutno ovšem dodat, že práv o na celou výše uvedenou odměnu Miloslava Horská bezesporu má. A rovnou ze zákona. Každému insolventnímu správci totiž přísluší dvě procenta z výnosu rozprodeje. Ten v případě OP Prostějov dosáhl zatím necelých sto dvaceti milionů korun. Je však třeba také říct, že získávání větších peněz z rozprodeje OP se v posledním půlroce fakticky zastavilo. Po materiálu ze skladů, strojích či firemních autech přišlo naposledy na řadu i několik obrazů a soch, které kdysi krášlily areál někdejšího oděvního gigantu.

Chce někdo hlavní areál OP?

Až na jednu už byly prodány také všechny nemovitosti.

V současné době se čeká pouze na to, zda se najde někdo, kdo by odkoupil hlavní výrobní areál OP ve Vrahovicích... Jeho hodnota se původně odhadovala na sto sedmdesát milionů korun. Využití celkem šestnácti budov a pozemků po zkrachovalém OP však bude velmi obtížné. Spekuluje se o možnosti, že by se zde mohl zřídit sklad státních hmotných rezerv České republiky. V tuto chvíli je však jasná většina areálu naprosto nevyužita. A termín podání nabídek na odkup areálu OP vypršel ve čtvrtek 27. června v poledne. Zda se objevil nějaký zájemce, nebylo do uzávěrky tohoto vydání známo...

Jakmile ale bude cokoliv nového, Večerník vás bude okamžitě informovat!

Total Comments

  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-