Dobré odpoledne, dnes je neděle 25.8.2019
svátek slaví Radim,
zítra Luděk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

To byl nával! Jak předvídal starosta Otaslavic Marek Hýbl, o uplynulém víkendu došlo v důsledku pěkného počasí k otevření koupacího biotopu. A do areálu se i díky blízkému orientačnímu závodu nahrnuly davy lidí. Ti měli k dispozici nejen rozšířené občerstvení včetně grilovaných specialit, ale také vstup zdarma. Zatímco však na jihu Prostějovska sezóna už začala, jinde s jejím úvodem nespěchají...Úspěšný začátek sezóny má za sebou otaslavický koupací biotop. Ten oficiálně otevřel v sobotu 1. června, a jak se ukázalo, vyplatilo se. Dorazily davy lidí všeho věku, kteří ocenili nejen krásné počasí, ale také koupání zdarma. „Jsem tady poprvé a je to super, dobře se tady plave. Voda je ale trochu chladná," svěřila se Michaela Schaferová, jedna z mnoha návštěvnic biotopu. Ten není v okolí Prostějova jediný. „Chodívám ještě do Litovle. A oba bych doporučila – je to lepší než veškerý ten chlór v koupalištích,“ podotkla. Například alergiky je pak voda v biotopech vyhledávaná, protože není chemicky ošetřená.
Zatímco v Otaslavicích už mohou lidé řádit ve vodě, ve Stražisku je k tomu ještě daleko. Tamní koupaliště zatím na otevření čeká. „Obvykle otevíráme se začátkem prázdnin. Letos jsme se rozhodli to o týden posunout na dvaadvacátého června,“ prozradila starostka obce Markéta Dvořáková. Vysvětlila také důvody, proč k otevření, vzdor dobrému počasí, zatím nedošlo. „Jsme odjakživa závislí na brigádnících z řad studentů. A rovněž na teplotě vody.“ Do oblíbeného letoviska tak plavci zatím jezdit nemohou.
Také jinde přípravy na sezónu vrcholí. Například Vrahovice už otevřely, hygienici už také poprvé měřili vodu na plumlovské přehradě. A dostala jedničku, tedy nejlepší možnou známku. Ve čtvrtek pak Krajská hygienická stanice Olomouckého kraje se sídlem v Olomouci zveřejní aktuální výsledky měření, které se bude konat dnes, na svém webu i na informační tabuli přímo na pláži U Vrbiček. Jestli bylo o uplynulém víkendu otevřeno koupaliště v Nezamyslicích, se nám zjistit nepodařilo.


Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments