Dobrý večer, dnes je středa 22.1.2020
svátek slaví Slavomír,
zítra Zdeněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

To byl nával! Jak předvídal starosta Otaslavic Marek Hýbl, o uplynulém víkendu došlo v důsledku pěkného počasí k otevření koupacího biotopu. A do areálu se i díky blízkému orientačnímu závodu nahrnuly davy lidí. Ti měli k dispozici nejen rozšířené občerstvení včetně grilovaných specialit, ale také vstup zdarma. Zatímco však na jihu Prostějovska sezóna už začala, jinde s jejím úvodem nespěchají...Úspěšný začátek sezóny má za sebou otaslavický koupací biotop. Ten oficiálně otevřel v sobotu 1. června, a jak se ukázalo, vyplatilo se. Dorazily davy lidí všeho věku, kteří ocenili nejen krásné počasí, ale také koupání zdarma. „Jsem tady poprvé a je to super, dobře se tady plave. Voda je ale trochu chladná," svěřila se Michaela Schaferová, jedna z mnoha návštěvnic biotopu. Ten není v okolí Prostějova jediný. „Chodívám ještě do Litovle. A oba bych doporučila – je to lepší než veškerý ten chlór v koupalištích,“ podotkla. Například alergiky je pak voda v biotopech vyhledávaná, protože není chemicky ošetřená.
Zatímco v Otaslavicích už mohou lidé řádit ve vodě, ve Stražisku je k tomu ještě daleko. Tamní koupaliště zatím na otevření čeká. „Obvykle otevíráme se začátkem prázdnin. Letos jsme se rozhodli to o týden posunout na dvaadvacátého června,“ prozradila starostka obce Markéta Dvořáková. Vysvětlila také důvody, proč k otevření, vzdor dobrému počasí, zatím nedošlo. „Jsme odjakživa závislí na brigádnících z řad studentů. A rovněž na teplotě vody.“ Do oblíbeného letoviska tak plavci zatím jezdit nemohou.
Také jinde přípravy na sezónu vrcholí. Například Vrahovice už otevřely, hygienici už také poprvé měřili vodu na plumlovské přehradě. A dostala jedničku, tedy nejlepší možnou známku. Ve čtvrtek pak Krajská hygienická stanice Olomouckého kraje se sídlem v Olomouci zveřejní aktuální výsledky měření, které se bude konat dnes, na svém webu i na informační tabuli přímo na pláži U Vrbiček. Jestli bylo o uplynulém víkendu otevřeno koupaliště v Nezamyslicích, se nám zjistit nepodařilo.


Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments