Dobré odpoledne, dnes je sobota 14.12.2019
svátek slaví Lýdie,
zítra Radana a Radan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Je lidem hodně na očích a dovnitř vcházejí denně desítky Prostějovanů s různými žádostmi. Jenže prostory informačního centra v přízemí radniční budovy na náměstí T. G. Masaryka nebyly příliš důstojné. O jejich rekonstrukci se začalo hodně nahlas mluvit už s rozsáhlou opravou městské dominanty, která proběhla v posledních letech. Dostalo se na ni ale až nyní.


Rekonstrukce interiéru radniční informační kanceláře začala 1. dubna tohoto roku a veškerá agenda byla přestěhována do zámku na Pernštýnském náměstí. Turisté a všichni, kteří navštěvují RIC, se mohou těšit na „stánek“, který bude odpovídat standardům 21. století.
„Při jednání radních jsme schválili částku 1,4 milionu korun, která poputuje na dokončení projekční přípravy, na realizaci stavebních prací pro zhotovitele stavebních úprav a na vybavení nábytkem. Informační služba po dokončení obnovy nabídne návštěvníkům moderní prostory,“ zmínil prostějovský primátor František Jura.
„Projekční práce se týkají hlavně provedení prací na silnoproudu, slaboproudu, vzduchotechniky a stavebních úprav a zpracování položkových rozpočtů. Odhadovaná částka činí šedesát tisíc korun. Další finance si vyžádají vlastní stavební úpravy, konkrétně se bude jednat o obměnu podhledů, o úpravu elektroinstalací, slaboproudých sítí, přemístění vzduchotechniky, úpravu podlah a dveří. Vše za sedm set tisíc korun. Na šest padesát tisíc přijde vybavení nábytkem a vestavěnými prvky,“ sdělil konkrétní čísla náměstek Jiří Rozehnal.

Total Comments

  • Soledo
  • Lázně Slatinice
  • Zima PV
  • Kendrion
  • Praktik
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments