Dobré dopoledne, dnes je středa 21.8.2019
svátek slaví Johana,
zítra Bohuslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Je lidem hodně na očích a dovnitř vcházejí denně desítky Prostějovanů s různými žádostmi. Jenže prostory informačního centra v přízemí radniční budovy na náměstí T. G. Masaryka nebyly příliš důstojné. O jejich rekonstrukci se začalo hodně nahlas mluvit už s rozsáhlou opravou městské dominanty, která proběhla v posledních letech. Dostalo se na ni ale až nyní.


Rekonstrukce interiéru radniční informační kanceláře začala 1. dubna tohoto roku a veškerá agenda byla přestěhována do zámku na Pernštýnském náměstí. Turisté a všichni, kteří navštěvují RIC, se mohou těšit na „stánek“, který bude odpovídat standardům 21. století.
„Při jednání radních jsme schválili částku 1,4 milionu korun, která poputuje na dokončení projekční přípravy, na realizaci stavebních prací pro zhotovitele stavebních úprav a na vybavení nábytkem. Informační služba po dokončení obnovy nabídne návštěvníkům moderní prostory,“ zmínil prostějovský primátor František Jura.
„Projekční práce se týkají hlavně provedení prací na silnoproudu, slaboproudu, vzduchotechniky a stavebních úprav a zpracování položkových rozpočtů. Odhadovaná částka činí šedesát tisíc korun. Další finance si vyžádají vlastní stavební úpravy, konkrétně se bude jednat o obměnu podhledů, o úpravu elektroinstalací, slaboproudých sítí, přemístění vzduchotechniky, úpravu podlah a dveří. Vše za sedm set tisíc korun. Na šest padesát tisíc přijde vybavení nábytkem a vestavěnými prvky,“ sdělil konkrétní čísla náměstek Jiří Rozehnal.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments