Dobré poledne, dnes je neděle 15.12.2019
svátek slaví Radana a Radan,
zítra Albína
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Před dvojicí mladých strážců zákona nelze nic jiného než smeknout pomyslný klobouk! Policisté z obvodního oddělení v Prostějově zachránili lidský život, když bez váhání vběhli do hořícího domu, odkud vytáhli muže. Do příjezdu záchranářů mu poskytovali první pomoc. Případ se odehrál v říjnu loňského roku za hlavním nádražím v Prostějově. Teprve nyní ale Policie ČR na svém facebookovém profilu zveřejnila podrobnosti a vyjádření obou zachránců.

V pátek 19. října 2018 hodinu po půlnoci dostali policisté oznámení o požáru domu za hlavním nádražím v Prostějově, o kterém Večerník podrobně informoval. První na místě byli policisté Ondřej Procházka a Tomáš Tříska. Že se nahlášený požár změní v záchranu lidského života, při výjezdu na místo ani jeden z nich ještě netušil. „Protože Prostějov známe a věděli jsme, kde se daná lokalita přesně nachází, byli jsme na místě dřív než hasiči. A také jsme věděli i to, že v budově, kterou zachvátily plameny, spávají bezdomovci, proto jsme neváhali nad vstupem dovnitř. Když jsme tam vběhli, byla jedna místnost už celá shořelá. V místě, kde bylo ohnisko, se běžně pohybují osoby, ale v době našeho vstupu tam naštěstí už nikdo nebyl. Věděli jsme, že dál je ještě jedna místnost, kde také lidé spávají,“ začíná své povídání o případu Tomáš Tříska. „Tušili jsme, že uvnitř někdo bude. Našli jsme tam jednoho muže, kterého jsme vytáhli ven, dali jsme mu první pomoc, pak už přijeli hasiči. Ten muž byl sice relativně v pořádku, když jsme jej táhli ven, ale vzhledem k tomu, že byl opilý, mohlo se mu v hořící budově stát cokoliv,“ dodává druhý z obou parťáků v uniformě Ondřej Procházka.
Jak oba svorně potvrdili, absolutně ani na vteřinu neváhali vstoupit do hořícího objektu. „Tam nebyl čas na nějaké rozpaky. Věděli jsme, kde to je, tak jsme okamžitě šli dovnitř. My jsme si vlastně ani moc nepřipouštěli, že by se nám mohlo něco stát, že by na nás mohlo například něco spadnout,“ řekl Tomáš Tříska. „Já byl u policie úplný nováček, takže u mě to bylo spíš tak, že jsem viděl, že jdou kluci, tak jsem šel s nimi. Byli tam s námi ještě Petr Tesárek a Rostislav Petržela. Takže jsem to bral tak, že když jdou zkušenější, půjdu taky. Neberu to jako hrdinství ani nerozvážnost. Člověk v té chvíli zkrátka jedná. Já si myslím, že by to udělal každý, pokud by se v podobné situaci ocitl,“ dodal skromně Ondřej Procházka. „Myslím si, že svou roli sehrála zkušenost s daným objektem. Pokud bychom ten objekt neznali a nevěděli, že se tam mohou nacházet lidé, možná bychom na místě počkali na hasiče, ale v tomto případě jsme neotáleli a jednali. Nepřemýšleli jsme, jestli dovnitř půjdeme, nebo nepůjdeme. Prostě jsme šli. Nebylo nad čím přemýšlet. Muže jsme zachránili a žije dodnes,“ uzavřel optimisticky Tomáš Tříska.

Total Comments

  • Soledo
  • Lázně Slatinice
  • Zima PV
  • Kendrion
  • Praktik
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments