Dobrý podvečer, dnes je pondělí 19.8.2019
svátek slaví Ludvík,
zítra Bernard
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Před dvojicí mladých strážců zákona nelze nic jiného než smeknout pomyslný klobouk! Policisté z obvodního oddělení v Prostějově zachránili lidský život, když bez váhání vběhli do hořícího domu, odkud vytáhli muže. Do příjezdu záchranářů mu poskytovali první pomoc. Případ se odehrál v říjnu loňského roku za hlavním nádražím v Prostějově. Teprve nyní ale Policie ČR na svém facebookovém profilu zveřejnila podrobnosti a vyjádření obou zachránců.

V pátek 19. října 2018 hodinu po půlnoci dostali policisté oznámení o požáru domu za hlavním nádražím v Prostějově, o kterém Večerník podrobně informoval. První na místě byli policisté Ondřej Procházka a Tomáš Tříska. Že se nahlášený požár změní v záchranu lidského života, při výjezdu na místo ani jeden z nich ještě netušil. „Protože Prostějov známe a věděli jsme, kde se daná lokalita přesně nachází, byli jsme na místě dřív než hasiči. A také jsme věděli i to, že v budově, kterou zachvátily plameny, spávají bezdomovci, proto jsme neváhali nad vstupem dovnitř. Když jsme tam vběhli, byla jedna místnost už celá shořelá. V místě, kde bylo ohnisko, se běžně pohybují osoby, ale v době našeho vstupu tam naštěstí už nikdo nebyl. Věděli jsme, že dál je ještě jedna místnost, kde také lidé spávají,“ začíná své povídání o případu Tomáš Tříska. „Tušili jsme, že uvnitř někdo bude. Našli jsme tam jednoho muže, kterého jsme vytáhli ven, dali jsme mu první pomoc, pak už přijeli hasiči. Ten muž byl sice relativně v pořádku, když jsme jej táhli ven, ale vzhledem k tomu, že byl opilý, mohlo se mu v hořící budově stát cokoliv,“ dodává druhý z obou parťáků v uniformě Ondřej Procházka.
Jak oba svorně potvrdili, absolutně ani na vteřinu neváhali vstoupit do hořícího objektu. „Tam nebyl čas na nějaké rozpaky. Věděli jsme, kde to je, tak jsme okamžitě šli dovnitř. My jsme si vlastně ani moc nepřipouštěli, že by se nám mohlo něco stát, že by na nás mohlo například něco spadnout,“ řekl Tomáš Tříska. „Já byl u policie úplný nováček, takže u mě to bylo spíš tak, že jsem viděl, že jdou kluci, tak jsem šel s nimi. Byli tam s námi ještě Petr Tesárek a Rostislav Petržela. Takže jsem to bral tak, že když jdou zkušenější, půjdu taky. Neberu to jako hrdinství ani nerozvážnost. Člověk v té chvíli zkrátka jedná. Já si myslím, že by to udělal každý, pokud by se v podobné situaci ocitl,“ dodal skromně Ondřej Procházka. „Myslím si, že svou roli sehrála zkušenost s daným objektem. Pokud bychom ten objekt neznali a nevěděli, že se tam mohou nacházet lidé, možná bychom na místě počkali na hasiče, ale v tomto případě jsme neotáleli a jednali. Nepřemýšleli jsme, jestli dovnitř půjdeme, nebo nepůjdeme. Prostě jsme šli. Nebylo nad čím přemýšlet. Muže jsme zachránili a žije dodnes,“ uzavřel optimisticky Tomáš Tříska.

Total Comments

  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments