Dobrý večer, dnes je čtvrtek 22.8.2019
svátek slaví Bohuslav,
zítra Sandra
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Nastěhování prvních nájemníků do původně komunitního domu v Sušilově ulici, který stál městskou pokladnu přes osmdesát milionů korun, se zdá být už otázkou krátkého času. Kolaudační řízení již proběhlo, ale stavební úřad dlouho váhal vydat konečné kladné rozhodnutí. Stalo se tak až během uplynulého týdne. A zájemci o bydlení? Jejich počet se rapidně zvýšil, ovšem nové byty ještě nebyly zpřístupněny.


„Dům v Sušilově ulici nám nebyl zatím ze strany města předán do užívání,“ řekl Večerníku předminulý čtvrtek Vladimír Průša, jednatel Domovní správy Prostějov. Zároveň ale potvrdil, že oproti podzimnímu stavu se rapidně zvýšil zájem o bydlení v bytech, které oplývají luxusem. „Nově postavená nemovitost v Sušilově ulici disponuje sedmadvaceti bytovými jednotkami a aktuálně registrujeme třiadvacet žadatelů o jejich pronájem. Všichni tito zájemci už nyní prošli schvalovacím procesem při jednání bytové i sociální komise města. Musím přiznat, že v některých případech u určitých lidí byly schváleny výjimky z pravidel, které jsme pro nové nájemníky předem určili. Byly hodně přísné a někteří je nebyli schopni splnit,“ uvedl dále Průša.
Problém je nyní ovšem v tom, že zájemci o bydlení v Sušilově ulici zatím nemohou s Domovní správou podepsat nájemní smlouvy. „Dosud totiž neznáme výsledky kolaudačního řízení, které by měl stavební úřad zveřejnit v následujících dnech či týdnech. Zájemci si tudíž nemohou ještě nové byty prohlédnout, neboť bez platné kolaudace je nelze pustit dovnitř. Teprve až si byty prohlédnou, sami se pak rozhodnou, zda nájemní smlouvu podepíší, nebo ne,“ upřesnil situaci předminulý čtvrtek jednatel Domovní správy.
Vývoj v této záležitosti se dočkal alespoň částečného rozuzlení během uplynulého týdne. „Objekt v Sušilově ulici byl řádně zkolaudován a stanoviska všech dotčených orgánů státní správy jsou v pořádku. Na základě požadavku okresní hygienické stanice bylo přikročeno k rozhodnutí o dočasném užívání na zkušební dobu jednoho roku. A to z toho důvodu, že hygienici si vymínili měřit přímo za provozu hluk v podzemních garážích této novostavby. Toto rozhodnutí nabyde právní moci za patnáct dní, takže předpokládáme, že k patnáctému červnu může dojít k prvním prohlídkám bytů ze strany zájemců o bydlení v této nemovitosti. Zároveň chceme nový dům ukázat kompletně i zastupitelům města a také novinářům,“ prozradil minulou středu na tiskové konferenci Rady statutárního města Prostějov náměstek primátora Jiří Rozehnal (ANO 2011).
Jak Večerník již v nedávné minulosti informoval, prostějovští zastupitelé, zejména z řad opozice, mají o prohlídku novostavby velký zájem. Mnohým se totiž zdají náklady na stavbu příliš vysoké a chtějí vidět, za co všechno se utratilo přes osmdesát milionů korun...

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments