Dobré dopoledne, dnes je pátek 6.12.2019
svátek slaví Mikuláš,
zítra Ambrož a Benjamín
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Nastěhování prvních nájemníků do původně komunitního domu v Sušilově ulici, který stál městskou pokladnu přes osmdesát milionů korun, se zdá být už otázkou krátkého času. Kolaudační řízení již proběhlo, ale stavební úřad dlouho váhal vydat konečné kladné rozhodnutí. Stalo se tak až během uplynulého týdne. A zájemci o bydlení? Jejich počet se rapidně zvýšil, ovšem nové byty ještě nebyly zpřístupněny.


„Dům v Sušilově ulici nám nebyl zatím ze strany města předán do užívání,“ řekl Večerníku předminulý čtvrtek Vladimír Průša, jednatel Domovní správy Prostějov. Zároveň ale potvrdil, že oproti podzimnímu stavu se rapidně zvýšil zájem o bydlení v bytech, které oplývají luxusem. „Nově postavená nemovitost v Sušilově ulici disponuje sedmadvaceti bytovými jednotkami a aktuálně registrujeme třiadvacet žadatelů o jejich pronájem. Všichni tito zájemci už nyní prošli schvalovacím procesem při jednání bytové i sociální komise města. Musím přiznat, že v některých případech u určitých lidí byly schváleny výjimky z pravidel, které jsme pro nové nájemníky předem určili. Byly hodně přísné a někteří je nebyli schopni splnit,“ uvedl dále Průša.
Problém je nyní ovšem v tom, že zájemci o bydlení v Sušilově ulici zatím nemohou s Domovní správou podepsat nájemní smlouvy. „Dosud totiž neznáme výsledky kolaudačního řízení, které by měl stavební úřad zveřejnit v následujících dnech či týdnech. Zájemci si tudíž nemohou ještě nové byty prohlédnout, neboť bez platné kolaudace je nelze pustit dovnitř. Teprve až si byty prohlédnou, sami se pak rozhodnou, zda nájemní smlouvu podepíší, nebo ne,“ upřesnil situaci předminulý čtvrtek jednatel Domovní správy.
Vývoj v této záležitosti se dočkal alespoň částečného rozuzlení během uplynulého týdne. „Objekt v Sušilově ulici byl řádně zkolaudován a stanoviska všech dotčených orgánů státní správy jsou v pořádku. Na základě požadavku okresní hygienické stanice bylo přikročeno k rozhodnutí o dočasném užívání na zkušební dobu jednoho roku. A to z toho důvodu, že hygienici si vymínili měřit přímo za provozu hluk v podzemních garážích této novostavby. Toto rozhodnutí nabyde právní moci za patnáct dní, takže předpokládáme, že k patnáctému červnu může dojít k prvním prohlídkám bytů ze strany zájemců o bydlení v této nemovitosti. Zároveň chceme nový dům ukázat kompletně i zastupitelům města a také novinářům,“ prozradil minulou středu na tiskové konferenci Rady statutárního města Prostějov náměstek primátora Jiří Rozehnal (ANO 2011).
Jak Večerník již v nedávné minulosti informoval, prostějovští zastupitelé, zejména z řad opozice, mají o prohlídku novostavby velký zájem. Mnohým se totiž zdají náklady na stavbu příliš vysoké a chtějí vidět, za co všechno se utratilo přes osmdesát milionů korun...

Total Comments

 • Box
 • Konstrukta
 • Zima PV
 • Kendrion
 • Praktik
 • Hopi
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI BĚLECKÝ MLÝN?

P3_restaurace_lazne
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Skutečně pomohli a chránili.

Policejní eskortu z Prostějova, která vezla po dálnici D1 v Praze dopadeného pachatele trestného činu spáchaného v prostějovské ubytovně, potkala nečekaná situace. Naši policisté se stali svědky nehody dvou osobních vozidel. Zastavili a vyprostili dvě zraněné osoby z převrácené škodovky. Bravo!

Sdílená kola zmizí z města.

 Vedení radnice kvůli velkému zájmu občanů prodloužilo smlouvu s provozovatelem, lidé tak budou moci oproti původnímu plánu používat sdílená kola i během listopadu a prosince. Jenže poté kola na půjčení na dva měsíce zmizí a znovu se objeví až 1. března. Stroje prý potřebují servis...

Total Comments

Osobnost týdne

ILONA CSÁKOVÁ

48 csakovaPáteční slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí T. G. Masaryka zpestřila svým nádherným vystoupením před tisícovkami Prostějovanů právě tato skvělá muzikálová zpěvačka.

Total Comments

Číslo týdne

 69 356 000

Už na zítřejším zasedání zastupitelstva se bude projednávat rozpočet Prostějova na příští rok. Jak Večerník už minulý týden zjistil, ke schválení míří rozpočet se schodkem za bezmála 70 milionů korun.

Total Comments

Výrok týdne

„CHČIJE A JE MI ZIMA. TAK SE TAK BLBĚ NEPTEJ!“

Na otázku Večerníku, jak jde život, měl bezdomovec stojící před místním nádražím zcela jasnou odpověď...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments