Dobré odpoledne, dnes je úterý 21.1.2020
svátek slaví Běla,
zítra Slavomír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Nastěhování prvních nájemníků do původně komunitního domu v Sušilově ulici, který stál městskou pokladnu přes osmdesát milionů korun, se zdá být už otázkou krátkého času. Kolaudační řízení již proběhlo, ale stavební úřad dlouho váhal vydat konečné kladné rozhodnutí. Stalo se tak až během uplynulého týdne. A zájemci o bydlení? Jejich počet se rapidně zvýšil, ovšem nové byty ještě nebyly zpřístupněny.


„Dům v Sušilově ulici nám nebyl zatím ze strany města předán do užívání,“ řekl Večerníku předminulý čtvrtek Vladimír Průša, jednatel Domovní správy Prostějov. Zároveň ale potvrdil, že oproti podzimnímu stavu se rapidně zvýšil zájem o bydlení v bytech, které oplývají luxusem. „Nově postavená nemovitost v Sušilově ulici disponuje sedmadvaceti bytovými jednotkami a aktuálně registrujeme třiadvacet žadatelů o jejich pronájem. Všichni tito zájemci už nyní prošli schvalovacím procesem při jednání bytové i sociální komise města. Musím přiznat, že v některých případech u určitých lidí byly schváleny výjimky z pravidel, které jsme pro nové nájemníky předem určili. Byly hodně přísné a někteří je nebyli schopni splnit,“ uvedl dále Průša.
Problém je nyní ovšem v tom, že zájemci o bydlení v Sušilově ulici zatím nemohou s Domovní správou podepsat nájemní smlouvy. „Dosud totiž neznáme výsledky kolaudačního řízení, které by měl stavební úřad zveřejnit v následujících dnech či týdnech. Zájemci si tudíž nemohou ještě nové byty prohlédnout, neboť bez platné kolaudace je nelze pustit dovnitř. Teprve až si byty prohlédnou, sami se pak rozhodnou, zda nájemní smlouvu podepíší, nebo ne,“ upřesnil situaci předminulý čtvrtek jednatel Domovní správy.
Vývoj v této záležitosti se dočkal alespoň částečného rozuzlení během uplynulého týdne. „Objekt v Sušilově ulici byl řádně zkolaudován a stanoviska všech dotčených orgánů státní správy jsou v pořádku. Na základě požadavku okresní hygienické stanice bylo přikročeno k rozhodnutí o dočasném užívání na zkušební dobu jednoho roku. A to z toho důvodu, že hygienici si vymínili měřit přímo za provozu hluk v podzemních garážích této novostavby. Toto rozhodnutí nabyde právní moci za patnáct dní, takže předpokládáme, že k patnáctému červnu může dojít k prvním prohlídkám bytů ze strany zájemců o bydlení v této nemovitosti. Zároveň chceme nový dům ukázat kompletně i zastupitelům města a také novinářům,“ prozradil minulou středu na tiskové konferenci Rady statutárního města Prostějov náměstek primátora Jiří Rozehnal (ANO 2011).
Jak Večerník již v nedávné minulosti informoval, prostějovští zastupitelé, zejména z řad opozice, mají o prohlídku novostavby velký zájem. Mnohým se totiž zdají náklady na stavbu příliš vysoké a chtějí vidět, za co všechno se utratilo přes osmdesát milionů korun...

Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments