Dobré odpoledne, dnes je pondělí 3.8.2020
svátek slaví Miluše,
zítra Dominik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Nastěhování prvních nájemníků do původně komunitního domu v Sušilově ulici, který stál městskou pokladnu přes osmdesát milionů korun, se zdá být už otázkou krátkého času. Kolaudační řízení již proběhlo, ale stavební úřad dlouho váhal vydat konečné kladné rozhodnutí. Stalo se tak až během uplynulého týdne. A zájemci o bydlení? Jejich počet se rapidně zvýšil, ovšem nové byty ještě nebyly zpřístupněny.


„Dům v Sušilově ulici nám nebyl zatím ze strany města předán do užívání,“ řekl Večerníku předminulý čtvrtek Vladimír Průša, jednatel Domovní správy Prostějov. Zároveň ale potvrdil, že oproti podzimnímu stavu se rapidně zvýšil zájem o bydlení v bytech, které oplývají luxusem. „Nově postavená nemovitost v Sušilově ulici disponuje sedmadvaceti bytovými jednotkami a aktuálně registrujeme třiadvacet žadatelů o jejich pronájem. Všichni tito zájemci už nyní prošli schvalovacím procesem při jednání bytové i sociální komise města. Musím přiznat, že v některých případech u určitých lidí byly schváleny výjimky z pravidel, které jsme pro nové nájemníky předem určili. Byly hodně přísné a někteří je nebyli schopni splnit,“ uvedl dále Průša.
Problém je nyní ovšem v tom, že zájemci o bydlení v Sušilově ulici zatím nemohou s Domovní správou podepsat nájemní smlouvy. „Dosud totiž neznáme výsledky kolaudačního řízení, které by měl stavební úřad zveřejnit v následujících dnech či týdnech. Zájemci si tudíž nemohou ještě nové byty prohlédnout, neboť bez platné kolaudace je nelze pustit dovnitř. Teprve až si byty prohlédnou, sami se pak rozhodnou, zda nájemní smlouvu podepíší, nebo ne,“ upřesnil situaci předminulý čtvrtek jednatel Domovní správy.
Vývoj v této záležitosti se dočkal alespoň částečného rozuzlení během uplynulého týdne. „Objekt v Sušilově ulici byl řádně zkolaudován a stanoviska všech dotčených orgánů státní správy jsou v pořádku. Na základě požadavku okresní hygienické stanice bylo přikročeno k rozhodnutí o dočasném užívání na zkušební dobu jednoho roku. A to z toho důvodu, že hygienici si vymínili měřit přímo za provozu hluk v podzemních garážích této novostavby. Toto rozhodnutí nabyde právní moci za patnáct dní, takže předpokládáme, že k patnáctému červnu může dojít k prvním prohlídkám bytů ze strany zájemců o bydlení v této nemovitosti. Zároveň chceme nový dům ukázat kompletně i zastupitelům města a také novinářům,“ prozradil minulou středu na tiskové konferenci Rady statutárního města Prostějov náměstek primátora Jiří Rozehnal (ANO 2011).
Jak Večerník již v nedávné minulosti informoval, prostějovští zastupitelé, zejména z řad opozice, mají o prohlídku novostavby velký zájem. Mnohým se totiž zdají náklady na stavbu příliš vysoké a chtějí vidět, za co všechno se utratilo přes osmdesát milionů korun...

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-