Příjemnou noc, dnes je sobota 15.6.2019
svátek slaví Vít,
zítra Zbyněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Již zítra, tj. v úterý 11. června od deseti hodin zahájí primátor František Jura další jednání Zastupitelstva statutárního města Prostějov. To předešlé se díky četným obstrukcím ze strany části opozice protáhlo až na dva dny. Něco podobného nyní ale první muž Prostějova neočekává a věří v konstruktivní diskusi. Na programu zastupitelstva jsou ovšem hodně ožehavé body...


Poslední jednání prostějovských zastupitelů před letními prázdninami se uskuteční tradičně v obřadní síni radnice. Na programu je schválení závěrečného účtu města za rok 2018 a stejně tak účetní závěrky. Kromě toho se na pořad jednání vrací bod okolo společnosti Manthellan, která nedávno zaslala městu předžalobní výzvu na zaplacení 320 milionů korun jako odškodnění za zmařenou investici v podobě výstavby Galerie Prostějov. A následovat bude další „perlička“, totiž schválení delegace zástupců do dozorčích rad společností FCC a Vodovody a kanalizace. Nominace radních během minulého zastupitelstva neprošla hlasováním o jediný hlas, takže i toto úterý se na dané téma očekává ostrá diskuse. „Pevně věřím, že celé jednání se ponese v konstruktivním duchu a nebudou se již opakovat obstrukce, ke kterým při minulém zasedání sáhli někteří opoziční zastupitelé. Podle mě šlo tehdy o výjimku, která se již opakovat nebude. V úterý nás přesto čekají některé náročné diskuse, které se skutečně mohou protáhnout,“ řekl Večerníku František Jura (ANO 2011), primátor statutárního města Prostějova.
Zastupitelé budou v úterý dále projednávat například změny ve vyhlášce o nočním klidu, rozšíření třídění odpadu, dotace do sportu i sociální oblasti, majetkoprávní záležitosti a schvalovat se budou také četná rozpočtová opatření na stavební investice města.
Jednání zastupitelstva je samozřejmě veřejnosti přístupné a živě ho můžete sledovat také prostřednictvím přenosu na webových stránkách města. Večerník bude v obřadní síni radnice přímo u toho a v následujícím vydání přineseme podrobné zpravodajství.


Total Comments

 • Prohlídky
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Hořava
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Kam se chystáte na dovolenou?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Znovu nejvyšší rating.

Statutární město Prostějov pokračuje ve svých úspěších. Už poněkolikáté za sebou obdrželo od renomované mezinárodní auditorské společnosti Moody's Investors Service absolutně nejvyšší ratingové hodnocení. To získalo jen kvarteto měst v České republice. A přesto se najdou rýpalové...

Zavřený nájezd.

Bez nějakého varování došlo uprostřed minulého týdne k uzavření nájezdu exitu dálnice D46 v Kralické ulici, což přineslo velké dopravní zácpy prakticky ve všech uzlech Prostějova. Nejpostiženější byla Vrahovická ulice, kde řidiči stáli ve špičce klidně i několik desítek minut. Rekonstrukce estakády se blíží...

Total Comments

Osobnost týdne

MIROSLAV PIŠŤÁK
23 pistak
Dlouholetý komunální politik, místostarosta, starosta a posléze i primátor Prostějova oslavil v plné svěžesti kulaté jubileum. K osmdesátým narozeninám mu poblahopřál kromě Večerníku i současný první muž Prostějova František Jura.

Total Comments

Číslo týdne

12

Pavel Šín a komisaři agentury Dobrý den společně změřili dvanáctimetrovou pilu stojící před konickým zámkem. Díky tomu bylo oficiálně potvrzeno, že větší v České republice a zřejmě ani na světě nenajdete! Odhalena byla uplynulou sobotu ve dvanáct hodin.

Total Comments

Výrok týdne

„KDE NEHRAJOU FOTBAL, TAM CHCÍP PES!“

Prostějovský primátor František Jura si při vernisáži výstavy Fotbal to je hra, pomohl citací herečky Jiřiny Jiráskové z filmu Kožené slunce. A měl pravdu!

Total Comments