Hodně dramatický průběh měla sobotní dohrávka 1. kola nadstavbové části skupiny A2 Kooperativa NBL mezi Olomouckem a hradeckými Královskými Sokoly. Domácí ve druhé čtvrtině přišli o dvouciferný náskok, přesto se radovali z vítězství 73:69, když zvládli dramatickou koncovku.

První přesnou střelu vyslal hradecký Sedmák, domácí se přesto již ve 3. minutě dostali do vedení a byli aktivnějším týmem na palubovce. Několikrát doskočili vlastní nepřesnou střelu a v 6. minutě poprvé vedli dvouciferným rozdílem – 18:8. Sokoli se trápili při zakončení a toho Hanáci patřičně využívali. Dobrou obranou si vytvářeli převahu a tu dokázali zúročit v útoku k vedení 26:14 po deseti minutách.

V následujících minutách si basketbalisté Olomoucka vypracovali až třináctibodový náskok, rychle ale o něj přišli, když neproměnili několik střel z dálky a po následných brejcích hosté upravili na 24:30 v polovině 15. minuty. Pak si svěřenci Michala Pešty vzali zpět dvouciferný náskok, bylo to ale pouze na několik okamžiků. Královští Sokoli totiž dokázali zabrat a snížit, přesto domácí po dvaceti minutách vedli 39:33.

Po přestávce domácímu výběru odešla střelba. Nedokázali se prosadit z otevřených pozic a k úspěchu nevedly ani těžké nájezdy pod koš. Sokoli se pomalu dotahovali, ve 27. minutě po trestných hodech Halady vyrovnali a o dvě minuty později Koloničný trojkou upravil na 47:51 z pohledu domácích. Závěr čtvrtiny přinesl zlepšení Olomoucka v útoku a do poslední části se šlo za stavu 53:51 pro Hanáky.

Po jedné minutě čtvrté periody po Kouřilově trojce to bylo 58:52. Ještě veseleji to bylo z domácího pohledu ve 35. minutě, kdy Štěpán upravil na 67:59. Po oddechovém čase Hradec dokázal odpovědět a dvě minuty před koncem bylo po trojce Halady vyrovnáno – 69:69. Závěrečné slovo si ale vzal domácí Pekárek, hrající od 26. minuty se 4 fauly. Individuální akcí a poté dvěma šestkami urval pro domácí výhru 73:69, jež prodloužila týmu naději k přemýšlení o předkole play-off. Pranic mu už nevadilo, že mu sudí neuznali trojku z poloviny hřiště, která zřejmě padla po závěrečném klaksónu. Hvězdou zápasu byl pivotman domácích Radovan Kouřil.

HLASY TRENÉRŮ:

Michal PEŠTA – BK Olomoucko:

„Podařilo se nám napravit výkon z posledního vzájemného utkání. Tentokrát nám nechyběla bojovnost. Po dobrém vstupu jsme se dostali do problémů a přestali hrát kolektivně. Naštěstí jsme se vzpamatovali a koncovku zvládli. Tak chceme hrát, přestože jsme mladý tým. Nejen na výkonu bude patrný progres, chceme pochopitelně také vyhrávat, což se podařilo. Z obou stran to byl zajímavý zápas.“

Lubomír PETERKA – Královští Sokoli Hradec Králové:

„Hodně nám chyběl Peda Stamenkovič, mozek týmu. Kluci se na rozehrávce snažili, nedokázali jej ale nahradit. Kromě začátku to ale nebylo zase tak špatné. Z pohledu inkasovaných bodů to šlo, ale na šedesát devět bodů se venku vyhrát nedá. Nebyli jsme schopni dopravit míč pod koš. V kombinované sestavě jsme nehráli naši hru. Kluci ale bojovali, dokázali se vrátit a mohli i vyhrát. Domácí byli ale tentokrát o kousek lepší.“

SKUPINA A2

6. kolo: Hradec Králové – Olomoucko 90:67 (22:8, 49:22, 72:39)

7. kolo: Ústí nad Labem – Ostrava 108:74 (21:14, 49:31, 75:55). Nejvíce bodů: Rakočevič 23, Hanes 19, Pecka 18, Haymond 16 – Alleyn 21, Pumprla 17, Šmíd 13, Snopek 8.

SKUPINA A1

8. kolo, středa 24. března, 18.00 hodin: USK Praha – Brno, Nymburk – Opava odloženo

9. kolo, sobota 27. března, 18.30 hodin: Brno – Nymburk, Opava – Kolín odloženo

SKUPINA A2

dohrávka 3. kola, pondělí 22. března: Ústí n. L. – Hradec Králové odloženo

8. kolo, středa 24. března, 19.00 hodin: Ostrava – Olomoucko (17.30), Hradec Králové – Ústí nad Labem.

9. kolo, sobota 27. března, 18.00 hodin: Ústí nad Labem – Svitavy (neděle 28. 3., 18.00), Děčín – Olomoucko.