Příjemnou noc, dnes je pondělí 25.5.2020
svátek slaví Viola,
zítra Filip
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Dvě řidičky osobních vozidel se předminulou neděli dostaly do potíží ve Winklerově ulici. Jedna z nich neopatrně couvala z parkovacího místa, přičemž si nevšimla projíždějící bílé škodovky. Druhá nedokázala včas zareagovat na nečekanou překážku a po srážce se její nová škodovka převrátila na bok. Je štěstí, že ani jedné ženě se nic nestalo. Při šetření nehody však policisté záhy přišli na jeden významný prohřešek. Jedna z žen totiž nemá řidičák!


„V neděli druhého června deset minut po sedmnácté hodině couvala ve Winklerově ulici šestadvacetiletá žena s automobilem značky Nissan z vjezdu rodinného domu na komunikaci. Při tom přehlédla po silnici od Trávnické ulice přijíždějící automobil typu Škoda Citigo. Došlo ke střetu levé zadní části Nissanu s pravou přední částí Škody. Po nárazu se automobil Škoda převrátil na levý bok a v této poloze se zastavil,“ popsal nehodu František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje pro Územní odbou Prostějov.
Ke zranění osob při dopravní nehodě nedošlo, na obou vozidlech vznikla hmotná škoda za 51 000 korun. „Alkohol u řidiček obou vozidel policisté na místě vyloučili provedenými dechovými zkouškami. Žena za volantem Nissanu přiznala, že není držitelkou příslušného řidičského oprávnění. Z toho důvodu je podezřelá z přestupku podle zákona o silničním provozu, za který jí hrozí pokuta od pětadvaceti do padesáti tisíc korun a zákaz řízení na dobu od jednoho roku do dvou let,“ prozradil následky František Kořínek s tím, že přesné příčiny, okolnosti i míra zavinění nehody jsou předmětem dalšího šetření.

Total Comments

 • Bezruč
 • Lexinka
 • Mobil 4U
 • Koupelny RP
 • MJM Krmiva
 • interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Místní nádraží rozkvetlo.

Na nástupišti prostějovského „místňáku“ se objevily truhlíky s maceškami, květiny vystříhané z papírů pak tvoří i výzdobu notně oprýskaných vstupních dveří do budovy, která je pod rizikem demolice. Do zvelebování nádraží se pustili nadšenci, kterým toto místo přirostlo k srdci. A povedlo se jim to!

Za dobrotu na žebrotu.

Pouhý měsíc fungovala bez problémů u Ptenského Dvorku samoobslužná pivní budka, kterou tam instaloval nadšenec Tomáš Bábek. Projíždějící cyklisté a výletníci se v době koronavirové nouze u ní zastavovali a tišili svoji žízeň pivem či limonádou. Na začátku minulého týdne někdo budku poničil a vykradl!

Total Comments

Osobnost týdne

TOMÁŠ PAVELKA

Česko má nového nejmladšího starostu a je jím teprve jednadvacetiletý student práv z Mořic na Prostějovsku. Zastupitelé jej zvolili do čela obce na svém pondělním zasedání.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

19

O tolik procent se během měsíce dubna zvýšil čistý počet nezaměstnaných na Prostějovsku! Aktuálně je na zdejší pobočce úřadu práce evidovaných 1 995 lidí bez práce, z toho 1 086 žen. Podíl nezaměstnaných se tak zvýšil na 2,7 procenta.

Total Comments

Výrok týdne

„ROZHODLI JSME SE, ŽE 1. MÁJ BUDE V ZÁŘÍ!“

Nový předseda prostějovských sociálních demokratů Bedřich Grulich o zrušené prvomájové veselici v Kolářových sadech.

Total Comments