Dobré odpoledne, dnes je úterý 21.1.2020
svátek slaví Běla,
zítra Slavomír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Ani letos se žádná z obcí v prostějovském regionu nebude pyšnit titulem Vesnice roku Olomouckého kraje. Přesto v Tištíně, Vrchoslavicích a Dobrochově nemusí litovat nemalého úsilí, které do letošního klání dali. Všechny tři obce si z něj odnáší stuhu i zaslouženou finanční injekci.


Každá z vesnic, která se letos do soutěže přihlásila, měla určitě co nabídnout. Záleželo na samé komisi, co jí v dané obci přijde jako výjimečné. V Tištíně to byla spolupráce s místními zemědělci, díky nimž si obec vysloužila Oranžovou stuhu. „Je to fajn. Letos jsme počtvrté soutěžili a počtvrté jsme získali ocenění. Faktem je, že spolupráce obce s Agrodružstvem Tištín je dlouhodobá a mimořádná. Díky ní máme například v budově bývalého lihovaru muzeum zemědělské techniky. Chtěla bych ovšem doplnit, že se nám dobře spolupracuje i s dalšími podnikateli, což jsme rovněž prezentovali,“ zhodnotila starostka Tištína Alena Vágnerová. Spolu se stuhou obec získala i příslib dotace ve výši 600 tisíc korun. „Ještě přesně nevíme, na co to použijeme. Každopádně nás v příštím roce čekají rozsáhlé opravy zdejších chodníků, tak možná na ně,“ dodala Vágnerová.
Vrchoslavice získaly Modrou stuhu za společenský život. Obec se sice do soutěže O vesnici roku zapojila vůbec poprvé, v uplynulých letech však získala ocenění Obec přátelská rodině a Obec přátelská seniorům. „V obci to skutečně žije, pořádáme ročně přes padesát společenských akcí. Vrchol roku pro nás ovšem bude představovat zářijový sraz rodáků. Peníze, které jsme v soutěži získali, zřejmě využijeme na nákup technického zázemí nejen pro tuto akci,“ prozradil Večerníku starosta Vrchoslavic Dušan Svozílek, který účast v soutěži všem vesnicím doporučil. „Při přípravách i samé prezentaci panovala perfektní atmosféra,“ dodal.
Zelená stuha za péči o životní prostředí letos putovala do Dobrochova. „Jde nám o to, aby se lidem u nás dobře žilo, k čemuž je potřeba i dobré životní prostředí a zeleň. To by u nás měla zlepšit i plánovaná výsadba mokřadu,“ komentoval rozhodnutí komise starosta Miroslav Kříž.
Zástupci všech tří obcí se shodli na tom, že si od soutěže Vesnice roku zřejmě na nějaký čas odpočinou. „Nabereme síly a za pár let to zkusíme zase,“ vyjádřil se například Dušan Svozílek, ostatní hovořili obdobně.
Do soutěže O vesnici roku se v Olomouckém kraji letos zapojilo celkem 13 obcí. Zlatá stuha za celkové vítězství putovala do Bělotína na Hranicku. Kromě zlaté stuhy za vítězství v krajském kole soutěže se Bělotínští mohou těšit také na odměnu od hejtmanství v podobě 300 000 korun. Druhé Svésedlice získají 200 000 a Partutovice, které obsadily třetí příčku, pak 100 000 korun. Slavnostní vyhlášení výsledků krajského kola soutěže a předání zlaté stuhy proběhne ve vítězné obci 1. srpna. Bělotín se navíc zúčastní celostátního kola, jehož výsledky budou oznámeny v září na Jarmarku venkova v Luhačovicích.
Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments