Dobré odpoledne, dnes je pondělí 3.8.2020
svátek slaví Miluše,
zítra Dominik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Ani letos se žádná z obcí v prostějovském regionu nebude pyšnit titulem Vesnice roku Olomouckého kraje. Přesto v Tištíně, Vrchoslavicích a Dobrochově nemusí litovat nemalého úsilí, které do letošního klání dali. Všechny tři obce si z něj odnáší stuhu i zaslouženou finanční injekci.


Každá z vesnic, která se letos do soutěže přihlásila, měla určitě co nabídnout. Záleželo na samé komisi, co jí v dané obci přijde jako výjimečné. V Tištíně to byla spolupráce s místními zemědělci, díky nimž si obec vysloužila Oranžovou stuhu. „Je to fajn. Letos jsme počtvrté soutěžili a počtvrté jsme získali ocenění. Faktem je, že spolupráce obce s Agrodružstvem Tištín je dlouhodobá a mimořádná. Díky ní máme například v budově bývalého lihovaru muzeum zemědělské techniky. Chtěla bych ovšem doplnit, že se nám dobře spolupracuje i s dalšími podnikateli, což jsme rovněž prezentovali,“ zhodnotila starostka Tištína Alena Vágnerová. Spolu se stuhou obec získala i příslib dotace ve výši 600 tisíc korun. „Ještě přesně nevíme, na co to použijeme. Každopádně nás v příštím roce čekají rozsáhlé opravy zdejších chodníků, tak možná na ně,“ dodala Vágnerová.
Vrchoslavice získaly Modrou stuhu za společenský život. Obec se sice do soutěže O vesnici roku zapojila vůbec poprvé, v uplynulých letech však získala ocenění Obec přátelská rodině a Obec přátelská seniorům. „V obci to skutečně žije, pořádáme ročně přes padesát společenských akcí. Vrchol roku pro nás ovšem bude představovat zářijový sraz rodáků. Peníze, které jsme v soutěži získali, zřejmě využijeme na nákup technického zázemí nejen pro tuto akci,“ prozradil Večerníku starosta Vrchoslavic Dušan Svozílek, který účast v soutěži všem vesnicím doporučil. „Při přípravách i samé prezentaci panovala perfektní atmosféra,“ dodal.
Zelená stuha za péči o životní prostředí letos putovala do Dobrochova. „Jde nám o to, aby se lidem u nás dobře žilo, k čemuž je potřeba i dobré životní prostředí a zeleň. To by u nás měla zlepšit i plánovaná výsadba mokřadu,“ komentoval rozhodnutí komise starosta Miroslav Kříž.
Zástupci všech tří obcí se shodli na tom, že si od soutěže Vesnice roku zřejmě na nějaký čas odpočinou. „Nabereme síly a za pár let to zkusíme zase,“ vyjádřil se například Dušan Svozílek, ostatní hovořili obdobně.
Do soutěže O vesnici roku se v Olomouckém kraji letos zapojilo celkem 13 obcí. Zlatá stuha za celkové vítězství putovala do Bělotína na Hranicku. Kromě zlaté stuhy za vítězství v krajském kole soutěže se Bělotínští mohou těšit také na odměnu od hejtmanství v podobě 300 000 korun. Druhé Svésedlice získají 200 000 a Partutovice, které obsadily třetí příčku, pak 100 000 korun. Slavnostní vyhlášení výsledků krajského kola soutěže a předání zlaté stuhy proběhne ve vítězné obci 1. srpna. Bělotín se navíc zúčastní celostátního kola, jehož výsledky budou oznámeny v září na Jarmarku venkova v Luhačovicích.
Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-