Dobré dopoledne, dnes je pátek 6.12.2019
svátek slaví Mikuláš,
zítra Ambrož a Benjamín
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Ani letos se žádná z obcí v prostějovském regionu nebude pyšnit titulem Vesnice roku Olomouckého kraje. Přesto v Tištíně, Vrchoslavicích a Dobrochově nemusí litovat nemalého úsilí, které do letošního klání dali. Všechny tři obce si z něj odnáší stuhu i zaslouženou finanční injekci.


Každá z vesnic, která se letos do soutěže přihlásila, měla určitě co nabídnout. Záleželo na samé komisi, co jí v dané obci přijde jako výjimečné. V Tištíně to byla spolupráce s místními zemědělci, díky nimž si obec vysloužila Oranžovou stuhu. „Je to fajn. Letos jsme počtvrté soutěžili a počtvrté jsme získali ocenění. Faktem je, že spolupráce obce s Agrodružstvem Tištín je dlouhodobá a mimořádná. Díky ní máme například v budově bývalého lihovaru muzeum zemědělské techniky. Chtěla bych ovšem doplnit, že se nám dobře spolupracuje i s dalšími podnikateli, což jsme rovněž prezentovali,“ zhodnotila starostka Tištína Alena Vágnerová. Spolu se stuhou obec získala i příslib dotace ve výši 600 tisíc korun. „Ještě přesně nevíme, na co to použijeme. Každopádně nás v příštím roce čekají rozsáhlé opravy zdejších chodníků, tak možná na ně,“ dodala Vágnerová.
Vrchoslavice získaly Modrou stuhu za společenský život. Obec se sice do soutěže O vesnici roku zapojila vůbec poprvé, v uplynulých letech však získala ocenění Obec přátelská rodině a Obec přátelská seniorům. „V obci to skutečně žije, pořádáme ročně přes padesát společenských akcí. Vrchol roku pro nás ovšem bude představovat zářijový sraz rodáků. Peníze, které jsme v soutěži získali, zřejmě využijeme na nákup technického zázemí nejen pro tuto akci,“ prozradil Večerníku starosta Vrchoslavic Dušan Svozílek, který účast v soutěži všem vesnicím doporučil. „Při přípravách i samé prezentaci panovala perfektní atmosféra,“ dodal.
Zelená stuha za péči o životní prostředí letos putovala do Dobrochova. „Jde nám o to, aby se lidem u nás dobře žilo, k čemuž je potřeba i dobré životní prostředí a zeleň. To by u nás měla zlepšit i plánovaná výsadba mokřadu,“ komentoval rozhodnutí komise starosta Miroslav Kříž.
Zástupci všech tří obcí se shodli na tom, že si od soutěže Vesnice roku zřejmě na nějaký čas odpočinou. „Nabereme síly a za pár let to zkusíme zase,“ vyjádřil se například Dušan Svozílek, ostatní hovořili obdobně.
Do soutěže O vesnici roku se v Olomouckém kraji letos zapojilo celkem 13 obcí. Zlatá stuha za celkové vítězství putovala do Bělotína na Hranicku. Kromě zlaté stuhy za vítězství v krajském kole soutěže se Bělotínští mohou těšit také na odměnu od hejtmanství v podobě 300 000 korun. Druhé Svésedlice získají 200 000 a Partutovice, které obsadily třetí příčku, pak 100 000 korun. Slavnostní vyhlášení výsledků krajského kola soutěže a předání zlaté stuhy proběhne ve vítězné obci 1. srpna. Bělotín se navíc zúčastní celostátního kola, jehož výsledky budou oznámeny v září na Jarmarku venkova v Luhačovicích.




Total Comments

 • Box
 • Konstrukta
 • Zima PV
 • Kendrion
 • Praktik
 • Hopi
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI BĚLECKÝ MLÝN?

P3_restaurace_lazne
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Skutečně pomohli a chránili.

Policejní eskortu z Prostějova, která vezla po dálnici D1 v Praze dopadeného pachatele trestného činu spáchaného v prostějovské ubytovně, potkala nečekaná situace. Naši policisté se stali svědky nehody dvou osobních vozidel. Zastavili a vyprostili dvě zraněné osoby z převrácené škodovky. Bravo!

Sdílená kola zmizí z města.

 Vedení radnice kvůli velkému zájmu občanů prodloužilo smlouvu s provozovatelem, lidé tak budou moci oproti původnímu plánu používat sdílená kola i během listopadu a prosince. Jenže poté kola na půjčení na dva měsíce zmizí a znovu se objeví až 1. března. Stroje prý potřebují servis...

Total Comments

Osobnost týdne

ILONA CSÁKOVÁ

48 csakovaPáteční slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí T. G. Masaryka zpestřila svým nádherným vystoupením před tisícovkami Prostějovanů právě tato skvělá muzikálová zpěvačka.

Total Comments

Číslo týdne

 69 356 000

Už na zítřejším zasedání zastupitelstva se bude projednávat rozpočet Prostějova na příští rok. Jak Večerník už minulý týden zjistil, ke schválení míří rozpočet se schodkem za bezmála 70 milionů korun.

Total Comments

Výrok týdne

„CHČIJE A JE MI ZIMA. TAK SE TAK BLBĚ NEPTEJ!“

Na otázku Večerníku, jak jde život, měl bezdomovec stojící před místním nádražím zcela jasnou odpověď...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments