Dobrý večer, dnes je čtvrtek 22.8.2019
svátek slaví Bohuslav,
zítra Sandra
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Ani letos se žádná z obcí v prostějovském regionu nebude pyšnit titulem Vesnice roku Olomouckého kraje. Přesto v Tištíně, Vrchoslavicích a Dobrochově nemusí litovat nemalého úsilí, které do letošního klání dali. Všechny tři obce si z něj odnáší stuhu i zaslouženou finanční injekci.


Každá z vesnic, která se letos do soutěže přihlásila, měla určitě co nabídnout. Záleželo na samé komisi, co jí v dané obci přijde jako výjimečné. V Tištíně to byla spolupráce s místními zemědělci, díky nimž si obec vysloužila Oranžovou stuhu. „Je to fajn. Letos jsme počtvrté soutěžili a počtvrté jsme získali ocenění. Faktem je, že spolupráce obce s Agrodružstvem Tištín je dlouhodobá a mimořádná. Díky ní máme například v budově bývalého lihovaru muzeum zemědělské techniky. Chtěla bych ovšem doplnit, že se nám dobře spolupracuje i s dalšími podnikateli, což jsme rovněž prezentovali,“ zhodnotila starostka Tištína Alena Vágnerová. Spolu se stuhou obec získala i příslib dotace ve výši 600 tisíc korun. „Ještě přesně nevíme, na co to použijeme. Každopádně nás v příštím roce čekají rozsáhlé opravy zdejších chodníků, tak možná na ně,“ dodala Vágnerová.
Vrchoslavice získaly Modrou stuhu za společenský život. Obec se sice do soutěže O vesnici roku zapojila vůbec poprvé, v uplynulých letech však získala ocenění Obec přátelská rodině a Obec přátelská seniorům. „V obci to skutečně žije, pořádáme ročně přes padesát společenských akcí. Vrchol roku pro nás ovšem bude představovat zářijový sraz rodáků. Peníze, které jsme v soutěži získali, zřejmě využijeme na nákup technického zázemí nejen pro tuto akci,“ prozradil Večerníku starosta Vrchoslavic Dušan Svozílek, který účast v soutěži všem vesnicím doporučil. „Při přípravách i samé prezentaci panovala perfektní atmosféra,“ dodal.
Zelená stuha za péči o životní prostředí letos putovala do Dobrochova. „Jde nám o to, aby se lidem u nás dobře žilo, k čemuž je potřeba i dobré životní prostředí a zeleň. To by u nás měla zlepšit i plánovaná výsadba mokřadu,“ komentoval rozhodnutí komise starosta Miroslav Kříž.
Zástupci všech tří obcí se shodli na tom, že si od soutěže Vesnice roku zřejmě na nějaký čas odpočinou. „Nabereme síly a za pár let to zkusíme zase,“ vyjádřil se například Dušan Svozílek, ostatní hovořili obdobně.
Do soutěže O vesnici roku se v Olomouckém kraji letos zapojilo celkem 13 obcí. Zlatá stuha za celkové vítězství putovala do Bělotína na Hranicku. Kromě zlaté stuhy za vítězství v krajském kole soutěže se Bělotínští mohou těšit také na odměnu od hejtmanství v podobě 300 000 korun. Druhé Svésedlice získají 200 000 a Partutovice, které obsadily třetí příčku, pak 100 000 korun. Slavnostní vyhlášení výsledků krajského kola soutěže a předání zlaté stuhy proběhne ve vítězné obci 1. srpna. Bělotín se navíc zúčastní celostátního kola, jehož výsledky budou oznámeny v září na Jarmarku venkova v Luhačovicích.
Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments