Dobré dopoledne, dnes je pátek 6.12.2019
svátek slaví Mikuláš,
zítra Ambrož a Benjamín
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Nejen pro obyvatele Rejskovy ulice v Prostějově to byl šok. Už několik týdnů je uzavřena oblíbená večerka Racek, kterou od roku 1997 provozovala bývalá prostějovská radní Jana Halvadžievová. Je to skutečný konec dalšího z řady menších obchůdků v regionu? Zdá se, že ano, i když na dveřích prodejny je za mřížemi vylepena cedule, že jde jen o rekonstrukci...

Na uzavření večerky upozornili naši redakci lidé z Rejskovy ulice. „Přišla jsem si nakoupit a vidím, že prodejna je uzavřena. Víme, že se paní Halvadžievová odstěhovala od manžela, se kterým večerku provozovala. Ale mysleli jsme si, že prodejna pojede dál,“ krčila rameny zklamaná žena, která byla zvyklá do této prodejny s potravinami a smíšeným zbožím chodit přes dvacet let. „Jsem už stará a tak se mi nechtělo chodit někam do supermarketu. U Racka měli vždycky všechno, co jsem potřebovala,“ dodala zklamaná seniorka.
Večerník si přímo na místě ověřil, že večerka Racek skutečně ukončila provoz, i když cedule na dveřích oznamuje, že je to pouze z důvodu rekonstrukce. Na zvonění však nikdo neotvíral a ani dřívější provozovatelka a bývalá členka Rady statutárního města Prostějov za ČSSD nebyla v telefonickém rozhovoru příliš sdílná. „Ano, po dvaadvaceti letech je konec. Podobných obchodů končí nejen v Prostějově celá řada, takže za tím nehledejte nic senzačního,“ sdělila Večerníku Jana Halvadžievová. Další komentář už odmítla. „Nejsem už majitelka obchodu a ani veřejně činná osoba. Jsem teď normálně zaměstnaná,“ ukončila hovor Halvadžievová.


Total Comments

 • Box
 • Konstrukta
 • Zima PV
 • Kendrion
 • Praktik
 • Hopi
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI BĚLECKÝ MLÝN?

P3_restaurace_lazne
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Skutečně pomohli a chránili.

Policejní eskortu z Prostějova, která vezla po dálnici D1 v Praze dopadeného pachatele trestného činu spáchaného v prostějovské ubytovně, potkala nečekaná situace. Naši policisté se stali svědky nehody dvou osobních vozidel. Zastavili a vyprostili dvě zraněné osoby z převrácené škodovky. Bravo!

Sdílená kola zmizí z města.

 Vedení radnice kvůli velkému zájmu občanů prodloužilo smlouvu s provozovatelem, lidé tak budou moci oproti původnímu plánu používat sdílená kola i během listopadu a prosince. Jenže poté kola na půjčení na dva měsíce zmizí a znovu se objeví až 1. března. Stroje prý potřebují servis...

Total Comments

Osobnost týdne

ILONA CSÁKOVÁ

48 csakovaPáteční slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí T. G. Masaryka zpestřila svým nádherným vystoupením před tisícovkami Prostějovanů právě tato skvělá muzikálová zpěvačka.

Total Comments

Číslo týdne

 69 356 000

Už na zítřejším zasedání zastupitelstva se bude projednávat rozpočet Prostějova na příští rok. Jak Večerník už minulý týden zjistil, ke schválení míří rozpočet se schodkem za bezmála 70 milionů korun.

Total Comments

Výrok týdne

„CHČIJE A JE MI ZIMA. TAK SE TAK BLBĚ NEPTEJ!“

Na otázku Večerníku, jak jde život, měl bezdomovec stojící před místním nádražím zcela jasnou odpověď...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments