Dobrý večer, dnes je čtvrtek 22.8.2019
svátek slaví Bohuslav,
zítra Sandra
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Matka by měla myslet dvakrát, jednou za sebe a jednou za své dítě. Jindřiška Z. ovšem svoji životní roli absolutně nezvládla. Přestože na sociálních sítích bez přestání sdílela kýčovité obrázky plné štěstí a pohody, její dcera chodila do školy v Nezamyslicích špinavá a zavšivená. A když děvče onemocnělo vysoce infekčním svrabem, tak to vůbec neřešila. Nelze se tedy divit, že celá záležitost skončila uplynulý čtvrtek před prostějovským soudem. A Večerník byl u toho!


Nezaměstnaná Jindřiška Z. pochází z Ostravy. V posledních letech bydlela v jednom z domů poblíž nádraží v Nezamyslicích, kde její dcera navštěvovala tamní školu. Projevovaly se u ní však dlouhodobé problémy se základní hygienou. Podle žaloby chodila ve špinavém oblečené a zavšivená. Dokonce u ní byla objevená kožní nemoc, kterou matka vůbec neřešila, přestože na ni byla upozorněna lékařkou. Teprve po třech měsících kožní specialista diagnostikoval, že se jedná o vysoce infekční svrab. Na konci uplynulého školního roku dcera do školy takřka nechodila, jen za pololetí měla minimálně 292 neomluvených hodin. Vše vyvrcholilo tím, že už jako nezletilá byla odsouzena za krádež.
Na problémy své dcery byla Jindřiška Z. opakovaně upozorňována. Jejich řešení však očividně bylo nad její síly. Dokonce byla v předmětné věci opakovaně vyšetřovaná policií, trestní stíhání bylo nakonec podmíněně zastaveno. Situace se však ani poté nezlepšila, a tak dcera musela být matce odebrána. Na základě rozhodnutí soudu by měla brzy přejít do ústavní výchovy. Její matka se mezitím z Nezamyslic odstěhovala na ubytovnu do Prostějova.
K soudu se Jindřiška Z. vůbec nedostavila. Teprve v jeho průběhu zavolala, že je údajně v práci a na hlavní líčení zapomněla. V nepřítomnosti tedy byla odsouzena k roční podmínce. „Ve prospěch obžalované hovoří to, že byla zatím pouze jednou soudně trestaná, a to před zhruba dvaceti lety,“ odůvodnila rozsudek soudkyně Adéla Pluskalová.
Vzhledem k nepřítomnosti obžalované u soudu není rozsudek dosud pravomocný.


Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments