Dobrý podvečer, dnes je neděle 15.12.2019
svátek slaví Radana a Radan,
zítra Albína
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Matka by měla myslet dvakrát, jednou za sebe a jednou za své dítě. Jindřiška Z. ovšem svoji životní roli absolutně nezvládla. Přestože na sociálních sítích bez přestání sdílela kýčovité obrázky plné štěstí a pohody, její dcera chodila do školy v Nezamyslicích špinavá a zavšivená. A když děvče onemocnělo vysoce infekčním svrabem, tak to vůbec neřešila. Nelze se tedy divit, že celá záležitost skončila uplynulý čtvrtek před prostějovským soudem. A Večerník byl u toho!


Nezaměstnaná Jindřiška Z. pochází z Ostravy. V posledních letech bydlela v jednom z domů poblíž nádraží v Nezamyslicích, kde její dcera navštěvovala tamní školu. Projevovaly se u ní však dlouhodobé problémy se základní hygienou. Podle žaloby chodila ve špinavém oblečené a zavšivená. Dokonce u ní byla objevená kožní nemoc, kterou matka vůbec neřešila, přestože na ni byla upozorněna lékařkou. Teprve po třech měsících kožní specialista diagnostikoval, že se jedná o vysoce infekční svrab. Na konci uplynulého školního roku dcera do školy takřka nechodila, jen za pololetí měla minimálně 292 neomluvených hodin. Vše vyvrcholilo tím, že už jako nezletilá byla odsouzena za krádež.
Na problémy své dcery byla Jindřiška Z. opakovaně upozorňována. Jejich řešení však očividně bylo nad její síly. Dokonce byla v předmětné věci opakovaně vyšetřovaná policií, trestní stíhání bylo nakonec podmíněně zastaveno. Situace se však ani poté nezlepšila, a tak dcera musela být matce odebrána. Na základě rozhodnutí soudu by měla brzy přejít do ústavní výchovy. Její matka se mezitím z Nezamyslic odstěhovala na ubytovnu do Prostějova.
K soudu se Jindřiška Z. vůbec nedostavila. Teprve v jeho průběhu zavolala, že je údajně v práci a na hlavní líčení zapomněla. V nepřítomnosti tedy byla odsouzena k roční podmínce. „Ve prospěch obžalované hovoří to, že byla zatím pouze jednou soudně trestaná, a to před zhruba dvaceti lety,“ odůvodnila rozsudek soudkyně Adéla Pluskalová.
Vzhledem k nepřítomnosti obžalované u soudu není rozsudek dosud pravomocný.


Total Comments

  • Soledo
  • Lázně Slatinice
  • Zima PV
  • Kendrion
  • Praktik
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments