Dobré dopoledne, dnes je pátek 6.12.2019
svátek slaví Mikuláš,
zítra Ambrož a Benjamín
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Poslední jednání Rady statutárního města Prostějova před letními prázdninami se uskuteční zítra, tj. v úterý 25. června. Na stole má být pořádná porce bodů. Hned na začátku budou konšelé schvalovat rozpočtová opatření směřovaná do investic na městskou policii. „Budeme jednat o pořízení klimatizace v serverovně, která je v havarijním stavu. Dále půjde o náklady na forenzní značení jízdních kol a také na propojení radiového přivaděče,“ upřesnil Večerníku prostějovský primátor František Jura (ANO 2011).

Jednat se bude i o nákupu dalších uměleckých děl, udělení výjimek z vyhlášky o konzumaci alkoholu při společenských akcích v Prostějově a zadání propagace při utkáních fotbalového 1.SK Prostějov. „Na přetřes přijdou záležitosti odboru kanceláře tajemníka, odboru občanských záležitostí a finančního výboru, budeme řešit personální záležitosti magistrátu nebo rovněž centrální pojištění městského majetku,“ prozradil Jura. Několik materiálů přednese na radě města také náměstkyně primátora pro sociální záležitosti. „Z těch nejdůležitějších bych zmínila jednání o zvýšení kapacity Azylového centra v Prostějově či návrh odměny pro vedoucí sestru jeslí na Sídlišti Svobody,“ prozradila Alena Rašková (ČSSD). Značnou část z asi padesátibodového programu úterního zasedání rady města zaberou diskuse majetkoprávního charakteru. „Budeme schvalovat na dvě desítky záměrů prodeje, pronájmu či směny městských nemovitostí a pozemků,“ potvrdil Jiří Pospíšil (PéVéčko), první náměstek primátora. Součástí rady města bude i několik rozpočtových opatření na blížící se stavební investice města. „Především půjde o peníze pro cyklostezku v Janáčkově ulici, na opravu střechy objektu na Husově náměstí, opravu sociálních zařízení na školách v Kollárově a Palackého ulici nebo na projektovou dokumentaci pro zvýšení kapacity školy v Melantrichově ulici,“ dodal náměstek pro stavební investice Jiří Rozehnal.

Total Comments

 • Box
 • Konstrukta
 • Zima PV
 • Kendrion
 • Praktik
 • Hopi
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI BĚLECKÝ MLÝN?

P3_restaurace_lazne
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Skutečně pomohli a chránili.

Policejní eskortu z Prostějova, která vezla po dálnici D1 v Praze dopadeného pachatele trestného činu spáchaného v prostějovské ubytovně, potkala nečekaná situace. Naši policisté se stali svědky nehody dvou osobních vozidel. Zastavili a vyprostili dvě zraněné osoby z převrácené škodovky. Bravo!

Sdílená kola zmizí z města.

 Vedení radnice kvůli velkému zájmu občanů prodloužilo smlouvu s provozovatelem, lidé tak budou moci oproti původnímu plánu používat sdílená kola i během listopadu a prosince. Jenže poté kola na půjčení na dva měsíce zmizí a znovu se objeví až 1. března. Stroje prý potřebují servis...

Total Comments

Osobnost týdne

ILONA CSÁKOVÁ

48 csakovaPáteční slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí T. G. Masaryka zpestřila svým nádherným vystoupením před tisícovkami Prostějovanů právě tato skvělá muzikálová zpěvačka.

Total Comments

Číslo týdne

 69 356 000

Už na zítřejším zasedání zastupitelstva se bude projednávat rozpočet Prostějova na příští rok. Jak Večerník už minulý týden zjistil, ke schválení míří rozpočet se schodkem za bezmála 70 milionů korun.

Total Comments

Výrok týdne

„CHČIJE A JE MI ZIMA. TAK SE TAK BLBĚ NEPTEJ!“

Na otázku Večerníku, jak jde život, měl bezdomovec stojící před místním nádražím zcela jasnou odpověď...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments