Dobré dopoledne, dnes je úterý 11.8.2020
svátek slaví Zuzana,
zítra Klára
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 To bylo pozdvižení! Minulé pondělí navečer proletěl nízko nad Prostějovem horkovzdušný balón. Nakonec přistál v poli za Brněnskou ulicí, kde se k němu dostaly dva hasičské vozy. Celá záležitost neunikla pozornosti desítek lidí, kteří Večerník na situaci upozornili. A tak jsme zjišťovali, co se vlastně stalo...


Celou situaci řešili hasiči. „Měli jsme od jednoho z občanů informaci, že balón musel nouzově přistát. To se ovšem nepotvrdilo. Jedinou komplikací bylo, že balón přistál v podmáčeném poli, takže auto, které jelo pro jeho posádku, v bahně zapadlo. Tento vůz jsme vyprošťovali. Nikomu se samozřejmě nic nestalo,“ objasnil celou událost Zdeněk Hošák, tiskový mluvčí HZS Olomouckého kraje.
Pouť balónu nad městem sledovaly desítky lidí z Prostějova. „Viděl jsem ze Šárky, jak klesá. Napadlo mě, že je nějak nízko už nad středem města, ale plamen mu fungoval. Měl jsem za to, že jde o plánované přistání těsně za městem,“ popsal Večerníku Libor Šebestík.
Provozovatelé zdůraznili, že se nejednalo o nic neobvyklého. „Pilot balónu zcela standardně hledal místo pro přistání. Přitom přitápí hořákem, aby tak zbrzdil klesání. Někoho z občanů to zaujalo a zavolal na Policii ČR. Bylo to zcela zbytečné, letos se nám něco takového stalo již podruhé. Přitom balón prostě po vypršení doby letu někde musí přistát a pole pro to bývá ideální příležitostí. Nejinak tomu bylo v tomto případě,“ okomentoval celou situaci majitel společnosti balony.eu, která uvedený balón z Olomouce vypravila.


Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se díváte na tzv. boj s chudobou?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-