Dobré ráno, dnes je středa 11.12.2019
svátek slaví Dana,
zítra Simona
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 To bylo pozdvižení! Minulé pondělí navečer proletěl nízko nad Prostějovem horkovzdušný balón. Nakonec přistál v poli za Brněnskou ulicí, kde se k němu dostaly dva hasičské vozy. Celá záležitost neunikla pozornosti desítek lidí, kteří Večerník na situaci upozornili. A tak jsme zjišťovali, co se vlastně stalo...


Celou situaci řešili hasiči. „Měli jsme od jednoho z občanů informaci, že balón musel nouzově přistát. To se ovšem nepotvrdilo. Jedinou komplikací bylo, že balón přistál v podmáčeném poli, takže auto, které jelo pro jeho posádku, v bahně zapadlo. Tento vůz jsme vyprošťovali. Nikomu se samozřejmě nic nestalo,“ objasnil celou událost Zdeněk Hošák, tiskový mluvčí HZS Olomouckého kraje.
Pouť balónu nad městem sledovaly desítky lidí z Prostějova. „Viděl jsem ze Šárky, jak klesá. Napadlo mě, že je nějak nízko už nad středem města, ale plamen mu fungoval. Měl jsem za to, že jde o plánované přistání těsně za městem,“ popsal Večerníku Libor Šebestík.
Provozovatelé zdůraznili, že se nejednalo o nic neobvyklého. „Pilot balónu zcela standardně hledal místo pro přistání. Přitom přitápí hořákem, aby tak zbrzdil klesání. Někoho z občanů to zaujalo a zavolal na Policii ČR. Bylo to zcela zbytečné, letos se nám něco takového stalo již podruhé. Přitom balón prostě po vypršení doby letu někde musí přistát a pole pro to bývá ideální příležitostí. Nejinak tomu bylo v tomto případě,“ okomentoval celou situaci majitel společnosti balony.eu, která uvedený balón z Olomouce vypravila.


Total Comments

 • Box
 • Konstrukta
 • Zima PV
 • Kendrion
 • Praktik
 • Hopi
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

P3_restaurace_lazne
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments