Dobré dopoledne, dnes je neděle 18.8.2019
svátek slaví Helena,
zítra Ludvík
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 To bylo pozdvižení! Minulé pondělí navečer proletěl nízko nad Prostějovem horkovzdušný balón. Nakonec přistál v poli za Brněnskou ulicí, kde se k němu dostaly dva hasičské vozy. Celá záležitost neunikla pozornosti desítek lidí, kteří Večerník na situaci upozornili. A tak jsme zjišťovali, co se vlastně stalo...


Celou situaci řešili hasiči. „Měli jsme od jednoho z občanů informaci, že balón musel nouzově přistát. To se ovšem nepotvrdilo. Jedinou komplikací bylo, že balón přistál v podmáčeném poli, takže auto, které jelo pro jeho posádku, v bahně zapadlo. Tento vůz jsme vyprošťovali. Nikomu se samozřejmě nic nestalo,“ objasnil celou událost Zdeněk Hošák, tiskový mluvčí HZS Olomouckého kraje.
Pouť balónu nad městem sledovaly desítky lidí z Prostějova. „Viděl jsem ze Šárky, jak klesá. Napadlo mě, že je nějak nízko už nad středem města, ale plamen mu fungoval. Měl jsem za to, že jde o plánované přistání těsně za městem,“ popsal Večerníku Libor Šebestík.
Provozovatelé zdůraznili, že se nejednalo o nic neobvyklého. „Pilot balónu zcela standardně hledal místo pro přistání. Přitom přitápí hořákem, aby tak zbrzdil klesání. Někoho z občanů to zaujalo a zavolal na Policii ČR. Bylo to zcela zbytečné, letos se nám něco takového stalo již podruhé. Přitom balón prostě po vypršení doby letu někde musí přistát a pole pro to bývá ideální příležitostí. Nejinak tomu bylo v tomto případě,“ okomentoval celou situaci majitel společnosti balony.eu, která uvedený balón z Olomouce vypravila.


Total Comments

  • Nezamyslice
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Kde jste byli/nebo budete na dovolené?

První volba: pondělí 12. srpen 2019 6:42

Poslední volba: neděle 18. srpen 2019 7:11

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokácené stromy budou nahrazeny.

Už nějaký ten týden slouží chodcům i cyklistům podchod pod mostem v Olomoucké ulici. Kvůli této stavební investici ale muselo město nechat pokácet spoustu letitých stromů podél říčky Hloučely. Radnice ale zanedlouho vysadí stromy nové a k nim přibydou i tisíce keřových rostlin.

Naprosto směšný trest.

Senát Okresního soudu v Prostějově se minulé pondělí zabýval případem Jiřího Hrdličky, který jako řidič kamionu plně naloženého betonovými panely havaroval koncem ledna na dálnici u Prostějova. Policistům nadýchal tři promile alkoholu. Za jízdu v opilosti „vyfasoval“ pouhou podmínku!

Total Comments

Osobnost týdne

KONTAKT
32 kontakt
Nestárnoucí a dnes již legendární prostějovská rocková kapela se kromě jiných postarala v sobotu o kvalitní průběh Guláš Rock Festu na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě.

Total Comments

Číslo týdne

200 000
Vedení magistrátu počítá s nákupem dvou set tisíc kusů papírových kelímků, do kterých budou prodejci punče a dalších nápojů při vánočních trzích na náměstí T. G. Masaryka nalévat nápoje. Používání jiných kelímků bude zakázáno. Ekologie je holt na prvním místě...

Total Comments

Výrok týdne

„JE TADY HROZNÝ SMRAD, PŘIJĎTE SI TO VYFOTIT!“
Po pohnojení pole v blízkosti Určické ulice byla tamní obyvatelka natolik rozrušena, že při telefonátu do redakce Večerníku si neuvědomila, že smrad prostě fotit nelze...

Total Comments