Dobré dopoledne, dnes je čtvrtek 23.1.2020
svátek slaví Zdeněk,
zítra Milena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 To bylo pozdvižení! Minulé pondělí navečer proletěl nízko nad Prostějovem horkovzdušný balón. Nakonec přistál v poli za Brněnskou ulicí, kde se k němu dostaly dva hasičské vozy. Celá záležitost neunikla pozornosti desítek lidí, kteří Večerník na situaci upozornili. A tak jsme zjišťovali, co se vlastně stalo...


Celou situaci řešili hasiči. „Měli jsme od jednoho z občanů informaci, že balón musel nouzově přistát. To se ovšem nepotvrdilo. Jedinou komplikací bylo, že balón přistál v podmáčeném poli, takže auto, které jelo pro jeho posádku, v bahně zapadlo. Tento vůz jsme vyprošťovali. Nikomu se samozřejmě nic nestalo,“ objasnil celou událost Zdeněk Hošák, tiskový mluvčí HZS Olomouckého kraje.
Pouť balónu nad městem sledovaly desítky lidí z Prostějova. „Viděl jsem ze Šárky, jak klesá. Napadlo mě, že je nějak nízko už nad středem města, ale plamen mu fungoval. Měl jsem za to, že jde o plánované přistání těsně za městem,“ popsal Večerníku Libor Šebestík.
Provozovatelé zdůraznili, že se nejednalo o nic neobvyklého. „Pilot balónu zcela standardně hledal místo pro přistání. Přitom přitápí hořákem, aby tak zbrzdil klesání. Někoho z občanů to zaujalo a zavolal na Policii ČR. Bylo to zcela zbytečné, letos se nám něco takového stalo již podruhé. Přitom balón prostě po vypršení doby letu někde musí přistát a pole pro to bývá ideální příležitostí. Nejinak tomu bylo v tomto případě,“ okomentoval celou situaci majitel společnosti balony.eu, která uvedený balón z Olomouce vypravila.


Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments