Dobrý podvečer, dnes je pondělí 19.8.2019
svátek slaví Ludvík,
zítra Bernard
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Statutární město Prostějov je už členem spolku Partnerství pro městskou mobilitu. O doporučení radních zapojit se do tohoto spolku budou dále rozhodovat zastupitelé. Cílem je zajistit integrovaný přístup k dopravě. Svým členům spolek poskytuje odborné konzultace, intenzivní partnerskou komunikaci při řešení problémů, pomoc při komunikaci s veřejností a klíčovými partnery ve městě.


„Činnost se dotýká oblastí, jako je design ulice a tedy jeho zlepšení za účelem pozvednutí úrovně veřejných prostranství, aby zde město bylo ještě více pro lidi. Dále jde o mobilitu, jinak řečeno podporu udržitelných forem dopravy po městě týkající se pěších, cyklistiky nebo městské hromadné dopravy. V neposlední řadě je myšleno na inovaci – využití moderních technologií, inovativní řešení, sdílené služby. Změny ve městě plánujeme v úzké spolupráci s občany,“ popsal smysl členství primátor František Jura (ANO 2011).
Jak doplnila náměstkyně primátora Alena Rašková (ČSSD), spolek poskytuje svým členům řadu výhod. „Budeme mít vliv na tvorbu vládní koncepce městské mobility a další legislativu, získáme přístup k informacím, poradenství a odborné pomoci. Budeme moci také čerpat dotační finance a realizovat pilotní projekty s partnery ze soukromého sektoru. Naše členství podpoří cyklistickou dopravu v Prostějově a následně celou oblast městské mobility, která je jednou z oblastí obsažena v Manuálu chytrého města v rámci Smart Prostějov. Je také v plánu vytvoření Plánu městské mobility jako součásti Nového strategického plánu města.“ Členský příspěvek činí 10 tisíc korun za rok.

Total Comments

  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments