Dobrý večer, dnes je pátek 6.12.2019
svátek slaví Mikuláš,
zítra Ambrož a Benjamín
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Statutární město Prostějov je už členem spolku Partnerství pro městskou mobilitu. O doporučení radních zapojit se do tohoto spolku budou dále rozhodovat zastupitelé. Cílem je zajistit integrovaný přístup k dopravě. Svým členům spolek poskytuje odborné konzultace, intenzivní partnerskou komunikaci při řešení problémů, pomoc při komunikaci s veřejností a klíčovými partnery ve městě.


„Činnost se dotýká oblastí, jako je design ulice a tedy jeho zlepšení za účelem pozvednutí úrovně veřejných prostranství, aby zde město bylo ještě více pro lidi. Dále jde o mobilitu, jinak řečeno podporu udržitelných forem dopravy po městě týkající se pěších, cyklistiky nebo městské hromadné dopravy. V neposlední řadě je myšleno na inovaci – využití moderních technologií, inovativní řešení, sdílené služby. Změny ve městě plánujeme v úzké spolupráci s občany,“ popsal smysl členství primátor František Jura (ANO 2011).
Jak doplnila náměstkyně primátora Alena Rašková (ČSSD), spolek poskytuje svým členům řadu výhod. „Budeme mít vliv na tvorbu vládní koncepce městské mobility a další legislativu, získáme přístup k informacím, poradenství a odborné pomoci. Budeme moci také čerpat dotační finance a realizovat pilotní projekty s partnery ze soukromého sektoru. Naše členství podpoří cyklistickou dopravu v Prostějově a následně celou oblast městské mobility, která je jednou z oblastí obsažena v Manuálu chytrého města v rámci Smart Prostějov. Je také v plánu vytvoření Plánu městské mobility jako součásti Nového strategického plánu města.“ Členský příspěvek činí 10 tisíc korun za rok.

Total Comments

 • Box
 • Konstrukta
 • Zima PV
 • Kendrion
 • Praktik
 • Hopi
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI BĚLECKÝ MLÝN?

P3_restaurace_lazne
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Skutečně pomohli a chránili.

Policejní eskortu z Prostějova, která vezla po dálnici D1 v Praze dopadeného pachatele trestného činu spáchaného v prostějovské ubytovně, potkala nečekaná situace. Naši policisté se stali svědky nehody dvou osobních vozidel. Zastavili a vyprostili dvě zraněné osoby z převrácené škodovky. Bravo!

Sdílená kola zmizí z města.

 Vedení radnice kvůli velkému zájmu občanů prodloužilo smlouvu s provozovatelem, lidé tak budou moci oproti původnímu plánu používat sdílená kola i během listopadu a prosince. Jenže poté kola na půjčení na dva měsíce zmizí a znovu se objeví až 1. března. Stroje prý potřebují servis...

Total Comments

Osobnost týdne

ILONA CSÁKOVÁ

48 csakovaPáteční slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí T. G. Masaryka zpestřila svým nádherným vystoupením před tisícovkami Prostějovanů právě tato skvělá muzikálová zpěvačka.

Total Comments

Číslo týdne

 69 356 000

Už na zítřejším zasedání zastupitelstva se bude projednávat rozpočet Prostějova na příští rok. Jak Večerník už minulý týden zjistil, ke schválení míří rozpočet se schodkem za bezmála 70 milionů korun.

Total Comments

Výrok týdne

„CHČIJE A JE MI ZIMA. TAK SE TAK BLBĚ NEPTEJ!“

Na otázku Večerníku, jak jde život, měl bezdomovec stojící před místním nádražím zcela jasnou odpověď...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments