Dobrý podvečer, dnes je pondělí 16.9.2019
svátek slaví Ludmila,
zítra Naděžda
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

„Manželka dělala takové ksichty, že na intimnosti jsem přestal mít chuť a šel raději do hospody. Tak jsem se stal notorikem....,“ četl svého času ze soudního spisu Ivo Jahelka. U Marka Trávníčka to bylo podobné. Notorický zloděj a feťák vysvětloval své chování hádkami s přítelkyní, s níž má malé dítě. Po domácích neshodách vždy vyrazil za kamarádem, se kterým si dal pervitin, a společně odjeli vykrást cokoliv, co se namanulo.


Třicetiletý Marek Trávníček byl s o osm roků starším Danielem Jarošem v úterý u prostějovského soudu obžalován z celé řady zlodějen. Což u těchto dvou není zdaleka vše. Oba pánové totiž nejsou žádní troškaři. Kromě toho prostějovského řeší žaloby na tyto osoby také trestní soudy ve Vyškově, Přerově či Frýdku-Místku.
Na Prostějovsku kradli ať už společně, či každý sám například v autoservisu v Tištíně, v rodinných domech v Hradčanech-Kobeřicích či v Prostějově, auta měli krást v Prostějově, Dětkovicích či ve Vrahovicích. Daniel Jaroš byl kromě toho obviněn také z toho, že v domě ve Vřesovicích, kde v té době bydlel, vyráběl pervitin, Marek Trávníček, že pod jeho vlivem opakovaně řídil, přestože už dávno neměl řidičák.
Ani jeden z nich navíc nebyl u soudu žádný nováček. Marek Trávníček stihl již deset odsouzení. „Za tím vším stojí pervitin, který beru třináct let. Člověk je po něm aktivnější a nepřemýšlí o důsledcích svého chování,“ prohlásil obžalovaný, který údajně má díky spolupráci se svým otcem našetřeno půl milion korun. Navzdory tomu a faktu, že se mu před 14 měsíci narodil syn, nedokázal s pervitinem ani s loupeživými nájezdy přestat. „O syna jsem se staral, ale s přítelkyní jsme se hodně hádali. Když jsem to s ní už nemohl vydržet, tak jsem se sbalil a jel k Jarošovi. U něj jsme si dali pervitin a jeli jsme krást,“ popsal Trávníček, který na přímý dotaz soudce jmenoval i svého prostějovského dealera. Tím měl být jistý Robert z Vodní ulice.
Přestože se obžalovaní ke krádežím vesměs přiznali, házeli odpovědnost za ně jeden na druhého. Nemohli se mimo jiné shodnout na tom, kdo v autoservisu v Tištíně skutečně kradl a kdo se celé záležitosti zúčastnil pouze jako ten, kdo „čekal venku“. „Nechápu, proč takhle lže. Myslím, že Daniela ovlivnila jeho přítelkyně, která mu asi doporučila, aby to na mě všechno naházel,“ uvažoval v této souvislosti Marek Trávníček. Jisté bylo, že mezi ním a jeho někdejším kamarádem došlo k dosti zásadním neshodám.
Rozsudek dosud nepadl. Důvodem bylo nejen velké množství krádeží a různé výpovědi obžalovaných, ale zejména dosud neuzavřené procesy u jiných soudů. Z těchto důvodů muselo být hlavní líčení po celodenním dokazování odročeno.


Total Comments

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments