Příjemnou noc, dnes je středa 15.7.2020
svátek slaví Jindřich,
zítra Luboš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Také letos se během letních prázdnin na většině základních škol uskuteční malé i rozsáhlé opravy či rekonstrukce. Magistrát rovněž tento rok posílá do škol miliony korun a kromě naplánovaných stavebních investic v režii města zrealizují i samy školy několik oprav ze svých finančních prostředků. Podle náměstka primátora Prostějova pro školství Jana Krchňavého by se většina rekonstrukcí měla stihnout do konce srpna, ovšem s výjimkou náročné přestavby bazénu na ZŠ Dr. Horáka.

Je již tradicí, že v prázdninový čas místo kantorů a žáků v budovách škol halasí stavební ruch. „Nebude tomu jinak ani letos. Školy potřebují údržbu a opravy, pustíme se například do výměn oken, sanací zdiva, oprav dveří či podlah, bude toho opět za mnoho milionů korun,“ potvrdil náměstek primátora Statutárního města Prostějov Jan Krchňavý (PéVéčko). „Plán větších oprav a rekonstrukcí vznikal už před rokem a řada akcí je naplánovaných, připravených, naprojektovaných. Další volné finanční prostředky směřovaly k tomu, co si sami ředitelé škol potřebovali nad rámec naplánovaných akcí opravit, vylepšit, zdokonalit. V poslední fázi jsme rozdělovali zhruba dva miliony korun na potřebná energeticky úsporná opatření týkající se úspor elektrické energie, vody a plynu,“ popsal Krchňavý.
Otázka Večerníku směřovala i k tomu, zda se stihnou veškeré naplánované rekonstrukce či stavební úpravy na školách během prázdnin tak, aby v září neovlivnily výuku. „Plán je jedna věc a realita druhá... Po zkušenostech s loňskou nadstavbou na ZŠ a MŠ Jana Železného jsem v úvahách opatrný. U větších akcí může nastat problém, i když podepsané smlouvy jsou vždy s termíny, které umožňují začít učit od prvního zářijového dne školního roku. Je už jasné, že velká rekonstrukce bazénu na ZŠ Dr. Horáka bude až do října. S tím ale počítáme a plavání jsme přesunuli do městských lázní,“ konkretizoval náměstek primátora pro školství.
Největšími akcemi letošních prázdnin je zmíněná rekonstrukce bazénu na ZŠ Dr. Horáka, výměna palubovky Sportcentra, oprava sociálního zařízení na Skálově náměstí, dílny a učebny na ZŠ v ulicích E. Valenty a Melantrichova, sociálky v MŠ na Husově náměstí.
Takřka všechny školy o prázdninách opravují a vylepšují, a to ať základní, či mateřské. „Opravy na školách kompletně konzultujeme. Hledáme možnosti financování i pořadí podle důležitosti a aktuálních potřeb tak, že tam, kde jsme někde přidali více, v dalším období ubereme ve prospěch subjektu, který to v daném období potřebuje nejvíce. Musím ale hodně vyzvednout práci a aktivitu ředitelů škol. Řadu i velkých oprav sami organizují a stoprocentně zaštiťují. Takže řada z nich si o prázdninách jako celku může nechat jen zdát. Patří jim velký dík,“ vzkázal Jan Krchňavý.

rekonstrukce na školách v prostějově během letních prázdnin

škola akce náklady (v Kč)
ZŠ a MŠ Melantrichova dílny a učebny 6 000 000
ZŠ E. Valenty učebny, sprchy, parkování 6 000 000
ZŠ Dr. Horáka bazén, zázemí, střechy 14 300 000
ZŠ a MŠ Palackého sociální zařízení, tělocvična 5 100 000
MŠ Husovo náměstí sociální zařízení 2 600 000
Zdroj: Magistrát města Prostějova

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám úbytek a odklad všech kulturních a společenských akcí?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-