Dobré ráno, dnes je neděle 22.9.2019
svátek slaví Darina,
zítra Berta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Také letos se během letních prázdnin na většině základních škol uskuteční malé i rozsáhlé opravy či rekonstrukce. Magistrát rovněž tento rok posílá do škol miliony korun a kromě naplánovaných stavebních investic v režii města zrealizují i samy školy několik oprav ze svých finančních prostředků. Podle náměstka primátora Prostějova pro školství Jana Krchňavého by se většina rekonstrukcí měla stihnout do konce srpna, ovšem s výjimkou náročné přestavby bazénu na ZŠ Dr. Horáka.

Je již tradicí, že v prázdninový čas místo kantorů a žáků v budovách škol halasí stavební ruch. „Nebude tomu jinak ani letos. Školy potřebují údržbu a opravy, pustíme se například do výměn oken, sanací zdiva, oprav dveří či podlah, bude toho opět za mnoho milionů korun,“ potvrdil náměstek primátora Statutárního města Prostějov Jan Krchňavý (PéVéčko). „Plán větších oprav a rekonstrukcí vznikal už před rokem a řada akcí je naplánovaných, připravených, naprojektovaných. Další volné finanční prostředky směřovaly k tomu, co si sami ředitelé škol potřebovali nad rámec naplánovaných akcí opravit, vylepšit, zdokonalit. V poslední fázi jsme rozdělovali zhruba dva miliony korun na potřebná energeticky úsporná opatření týkající se úspor elektrické energie, vody a plynu,“ popsal Krchňavý.
Otázka Večerníku směřovala i k tomu, zda se stihnou veškeré naplánované rekonstrukce či stavební úpravy na školách během prázdnin tak, aby v září neovlivnily výuku. „Plán je jedna věc a realita druhá... Po zkušenostech s loňskou nadstavbou na ZŠ a MŠ Jana Železného jsem v úvahách opatrný. U větších akcí může nastat problém, i když podepsané smlouvy jsou vždy s termíny, které umožňují začít učit od prvního zářijového dne školního roku. Je už jasné, že velká rekonstrukce bazénu na ZŠ Dr. Horáka bude až do října. S tím ale počítáme a plavání jsme přesunuli do městských lázní,“ konkretizoval náměstek primátora pro školství.
Největšími akcemi letošních prázdnin je zmíněná rekonstrukce bazénu na ZŠ Dr. Horáka, výměna palubovky Sportcentra, oprava sociálního zařízení na Skálově náměstí, dílny a učebny na ZŠ v ulicích E. Valenty a Melantrichova, sociálky v MŠ na Husově náměstí.
Takřka všechny školy o prázdninách opravují a vylepšují, a to ať základní, či mateřské. „Opravy na školách kompletně konzultujeme. Hledáme možnosti financování i pořadí podle důležitosti a aktuálních potřeb tak, že tam, kde jsme někde přidali více, v dalším období ubereme ve prospěch subjektu, který to v daném období potřebuje nejvíce. Musím ale hodně vyzvednout práci a aktivitu ředitelů škol. Řadu i velkých oprav sami organizují a stoprocentně zaštiťují. Takže řada z nich si o prázdninách jako celku může nechat jen zdát. Patří jim velký dík,“ vzkázal Jan Krchňavý.

rekonstrukce na školách v prostějově během letních prázdnin

škola akce náklady (v Kč)
ZŠ a MŠ Melantrichova dílny a učebny 6 000 000
ZŠ E. Valenty učebny, sprchy, parkování 6 000 000
ZŠ Dr. Horáka bazén, zázemí, střechy 14 300 000
ZŠ a MŠ Palackého sociální zařízení, tělocvična 5 100 000
MŠ Husovo náměstí sociální zařízení 2 600 000
Zdroj: Magistrát města Prostějova

Total Comments

 • Interforst
 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments