Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 18.7.2019
svátek slaví Drahomíra,
zítra Čeněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Také letos se během letních prázdnin na většině základních škol uskuteční malé i rozsáhlé opravy či rekonstrukce. Magistrát rovněž tento rok posílá do škol miliony korun a kromě naplánovaných stavebních investic v režii města zrealizují i samy školy několik oprav ze svých finančních prostředků. Podle náměstka primátora Prostějova pro školství Jana Krchňavého by se většina rekonstrukcí měla stihnout do konce srpna, ovšem s výjimkou náročné přestavby bazénu na ZŠ Dr. Horáka.

Je již tradicí, že v prázdninový čas místo kantorů a žáků v budovách škol halasí stavební ruch. „Nebude tomu jinak ani letos. Školy potřebují údržbu a opravy, pustíme se například do výměn oken, sanací zdiva, oprav dveří či podlah, bude toho opět za mnoho milionů korun,“ potvrdil náměstek primátora Statutárního města Prostějov Jan Krchňavý (PéVéčko). „Plán větších oprav a rekonstrukcí vznikal už před rokem a řada akcí je naplánovaných, připravených, naprojektovaných. Další volné finanční prostředky směřovaly k tomu, co si sami ředitelé škol potřebovali nad rámec naplánovaných akcí opravit, vylepšit, zdokonalit. V poslední fázi jsme rozdělovali zhruba dva miliony korun na potřebná energeticky úsporná opatření týkající se úspor elektrické energie, vody a plynu,“ popsal Krchňavý.
Otázka Večerníku směřovala i k tomu, zda se stihnou veškeré naplánované rekonstrukce či stavební úpravy na školách během prázdnin tak, aby v září neovlivnily výuku. „Plán je jedna věc a realita druhá... Po zkušenostech s loňskou nadstavbou na ZŠ a MŠ Jana Železného jsem v úvahách opatrný. U větších akcí může nastat problém, i když podepsané smlouvy jsou vždy s termíny, které umožňují začít učit od prvního zářijového dne školního roku. Je už jasné, že velká rekonstrukce bazénu na ZŠ Dr. Horáka bude až do října. S tím ale počítáme a plavání jsme přesunuli do městských lázní,“ konkretizoval náměstek primátora pro školství.
Největšími akcemi letošních prázdnin je zmíněná rekonstrukce bazénu na ZŠ Dr. Horáka, výměna palubovky Sportcentra, oprava sociálního zařízení na Skálově náměstí, dílny a učebny na ZŠ v ulicích E. Valenty a Melantrichova, sociálky v MŠ na Husově náměstí.
Takřka všechny školy o prázdninách opravují a vylepšují, a to ať základní, či mateřské. „Opravy na školách kompletně konzultujeme. Hledáme možnosti financování i pořadí podle důležitosti a aktuálních potřeb tak, že tam, kde jsme někde přidali více, v dalším období ubereme ve prospěch subjektu, který to v daném období potřebuje nejvíce. Musím ale hodně vyzvednout práci a aktivitu ředitelů škol. Řadu i velkých oprav sami organizují a stoprocentně zaštiťují. Takže řada z nich si o prázdninách jako celku může nechat jen zdát. Patří jim velký dík,“ vzkázal Jan Krchňavý.

rekonstrukce na školách v prostějově během letních prázdnin

škola akce náklady (v Kč)
ZŠ a MŠ Melantrichova dílny a učebny 6 000 000
ZŠ E. Valenty učebny, sprchy, parkování 6 000 000
ZŠ Dr. Horáka bazén, zázemí, střechy 14 300 000
ZŠ a MŠ Palackého sociální zařízení, tělocvična 5 100 000
MŠ Husovo náměstí sociální zařízení 2 600 000
Zdroj: Magistrát města Prostějova

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments