Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 18.7.2019
svátek slaví Drahomíra,
zítra Čeněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Příjemnou zprávu má pro rekreanty a milovníky koupání Krajská hygienická stanice v Olomouci. Podle měření z minulého týdne totiž stále na plumlovské přehradě platí nejlepší kvalita vody, tedy stupeň jedna. Hygienici zde provedli letos už čtvrté měření, ta zatím dopadala nejlepším možným výsledkem. Ty ale zatím například provozovatel pláže U Vrbiček Radek Kocourek nepřeceňuje. „Podobné hodnoty se nyní dají čekat.

Klíčový bude přelom července a srpna,“ uvedl pro Večerník. Právě začátek srpna je po opětovném napuštění přehrady kritický. Jak loni, tak předloni došlo v této době k zákazu koupání z důvodu přemnožení sinic. Loni však až k zákazu koupání nedošlo. Vodu v přehradě odborníci kontrolují každý druhý týden v pondělí, výsledky měření pak zveřejňují na webu Krajské hygienické stanice Olomouckého kraje v sekci „Občanům“. Kvalitu vody označují stupni jedna až pět, přičemž jednička znamená bezproblémovou vodu, čtyřka už zdravotní rizika.


Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments