Dobré ráno, dnes je neděle 22.9.2019
svátek slaví Darina,
zítra Berta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Začátek hledání nejvhodnějšího architektonického řešení na rekonstrukci Společenského domu a jeho okolí je tady! Po rozsudku Krajského soudu v Brně, který zneplatnil veškeré smlouvy mezi městem Prostějov a developerskou společností Manthellan, teď vedení magistrátu hledá architekta, který by měl nejlepší nápad na to, co s „uvolněnou“ historickou částí centra města udělat.

Rada města Prostějova vyhlásí soutěž o návrh na řešení jižní části centra Prostějova, na svém jednání schválila soutěžní podmínky. „Jde nám o to, aby jižní část centra města byla revitalizována v souladu s historií města a také v souladu s moderními potřebami jeho obyvatel. Zastupitelstvo města Prostějova proto již před časem schválilo uspořádání urbanistické soutěže na ‚Dostavbu jižní části centra Prostějova'. Radní pak schválili složení poroty této soutěže,“ uvedl primátor František Jura. Jak doplnil náměstek primátora Jiří Rozehnal, urbanistická soutěž bude pořádána v souladu se soutěžním řádem České komory architektů. „Rovněž soutěžní podmínky jsou zpracované v souladu se vzorovými podmínkami komory, byly schváleny orgány České komory architektů i porotci soutěže,“ potvrdil Rozehnal.
Večerník ale hlavně zajímalo, jak vedení prostějovského magistrátu zareaguje, pokud Nejvyšší soud, kam se společnost Manthellan odvolala proti rozsudku soudu krajského, pozemky zablokuje až do úplného vyřešení právní války. A stejný soud může navíc pozemky okolo Společenského domu zablokovat poté, co město odmítlo zaplatit Manthellanu jím požadovanou sumu 320 milionů korun jako odškodné za zmařenou investici. „Jsme si vědomi možných komplikací, pokud skutečně dojde k tomu, co jste naznačili. Máme tady odvolání Manthellanu a rovněž předžalobní výzvu k úhradě imaginárního odškodnění. V případě, že by soud zablokoval kýžené pozemky až do konečného rozhodnutí obou záležitostí, stejně neustoupíme od vyhlášení architektonické soutěže! I kdybychom nemohli s pozemky nějaký čas hýbat, měli bychom alespoň vítězný návrh takzvaně v šuplíku a připravený jako podklad pro projektové dokumentace,“ odpověděl na otázku Večerníku primátor František Jura. 

Total Comments

 • Interforst
 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments