Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 18.7.2019
svátek slaví Drahomíra,
zítra Čeněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Začátek hledání nejvhodnějšího architektonického řešení na rekonstrukci Společenského domu a jeho okolí je tady! Po rozsudku Krajského soudu v Brně, který zneplatnil veškeré smlouvy mezi městem Prostějov a developerskou společností Manthellan, teď vedení magistrátu hledá architekta, který by měl nejlepší nápad na to, co s „uvolněnou“ historickou částí centra města udělat.

Rada města Prostějova vyhlásí soutěž o návrh na řešení jižní části centra Prostějova, na svém jednání schválila soutěžní podmínky. „Jde nám o to, aby jižní část centra města byla revitalizována v souladu s historií města a také v souladu s moderními potřebami jeho obyvatel. Zastupitelstvo města Prostějova proto již před časem schválilo uspořádání urbanistické soutěže na ‚Dostavbu jižní části centra Prostějova'. Radní pak schválili složení poroty této soutěže,“ uvedl primátor František Jura. Jak doplnil náměstek primátora Jiří Rozehnal, urbanistická soutěž bude pořádána v souladu se soutěžním řádem České komory architektů. „Rovněž soutěžní podmínky jsou zpracované v souladu se vzorovými podmínkami komory, byly schváleny orgány České komory architektů i porotci soutěže,“ potvrdil Rozehnal.
Večerník ale hlavně zajímalo, jak vedení prostějovského magistrátu zareaguje, pokud Nejvyšší soud, kam se společnost Manthellan odvolala proti rozsudku soudu krajského, pozemky zablokuje až do úplného vyřešení právní války. A stejný soud může navíc pozemky okolo Společenského domu zablokovat poté, co město odmítlo zaplatit Manthellanu jím požadovanou sumu 320 milionů korun jako odškodné za zmařenou investici. „Jsme si vědomi možných komplikací, pokud skutečně dojde k tomu, co jste naznačili. Máme tady odvolání Manthellanu a rovněž předžalobní výzvu k úhradě imaginárního odškodnění. V případě, že by soud zablokoval kýžené pozemky až do konečného rozhodnutí obou záležitostí, stejně neustoupíme od vyhlášení architektonické soutěže! I kdybychom nemohli s pozemky nějaký čas hýbat, měli bychom alespoň vítězný návrh takzvaně v šuplíku a připravený jako podklad pro projektové dokumentace,“ odpověděl na otázku Večerníku primátor František Jura. 

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments