Příjemnou noc, dnes je středa 15.7.2020
svátek slaví Jindřich,
zítra Luboš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Začátek hledání nejvhodnějšího architektonického řešení na rekonstrukci Společenského domu a jeho okolí je tady! Po rozsudku Krajského soudu v Brně, který zneplatnil veškeré smlouvy mezi městem Prostějov a developerskou společností Manthellan, teď vedení magistrátu hledá architekta, který by měl nejlepší nápad na to, co s „uvolněnou“ historickou částí centra města udělat.

Rada města Prostějova vyhlásí soutěž o návrh na řešení jižní části centra Prostějova, na svém jednání schválila soutěžní podmínky. „Jde nám o to, aby jižní část centra města byla revitalizována v souladu s historií města a také v souladu s moderními potřebami jeho obyvatel. Zastupitelstvo města Prostějova proto již před časem schválilo uspořádání urbanistické soutěže na ‚Dostavbu jižní části centra Prostějova'. Radní pak schválili složení poroty této soutěže,“ uvedl primátor František Jura. Jak doplnil náměstek primátora Jiří Rozehnal, urbanistická soutěž bude pořádána v souladu se soutěžním řádem České komory architektů. „Rovněž soutěžní podmínky jsou zpracované v souladu se vzorovými podmínkami komory, byly schváleny orgány České komory architektů i porotci soutěže,“ potvrdil Rozehnal.
Večerník ale hlavně zajímalo, jak vedení prostějovského magistrátu zareaguje, pokud Nejvyšší soud, kam se společnost Manthellan odvolala proti rozsudku soudu krajského, pozemky zablokuje až do úplného vyřešení právní války. A stejný soud může navíc pozemky okolo Společenského domu zablokovat poté, co město odmítlo zaplatit Manthellanu jím požadovanou sumu 320 milionů korun jako odškodné za zmařenou investici. „Jsme si vědomi možných komplikací, pokud skutečně dojde k tomu, co jste naznačili. Máme tady odvolání Manthellanu a rovněž předžalobní výzvu k úhradě imaginárního odškodnění. V případě, že by soud zablokoval kýžené pozemky až do konečného rozhodnutí obou záležitostí, stejně neustoupíme od vyhlášení architektonické soutěže! I kdybychom nemohli s pozemky nějaký čas hýbat, měli bychom alespoň vítězný návrh takzvaně v šuplíku a připravený jako podklad pro projektové dokumentace,“ odpověděl na otázku Večerníku primátor František Jura. 

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám úbytek a odklad všech kulturních a společenských akcí?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-