Dobré poledne, dnes je pondělí 21.10.2019
svátek slaví Brigita,
zítra Sabina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Tak na ně konečně dojde! Už loni v červenci byly uzavřeny celkem tři mosty ve Ptenském Dvorku. Důvodem byl jejich havarijní stav. Řidiči od té doby jezdí po provizorních pontonech. Nad zahájením demolice mostů se dlouho vznášel otazník. Nyní už je jasné, že ve dvou případech se s ní začne v pondělí 22. července. První z mostů bude uzavřen dokonce už o týden dříve.

Po dlouhém čekání se začnou mosty ve Ptenském Dvorku řešit v pondělí 15. července. „Od tohoto data bude uzavřen most přes Romži na okraji obce. Nahrazen bude provizorní konstrukcí, po níž budou moci projíždět auta. Týden na to se tento most začne bourat, stejně jako ten, který se nachází blíž centra Ptenského Dvorku. Ten bude zbourán, aniž by za něj byla vytvořena náhrada. V tomto případě se bude čekat, až se postaví most nový. Jediné, co zde do té doby bude sloužit, bude lávka pro pěší. Most ve směru na Suchdol pak zůstane stát a přijde na řadu příští rok,“ osvětlil situaci starosta Ptení Jiří Porteš. Vše budou provázet nemalé komplikace, někteří občané Ptenského Dvorku budou téměř odříznuti od světa. Autobusy směřující od Prostějova do Stražiska a dále na Konici sem již vůbec nebudou zajíždět. „Bude to pro nás znamenat nemalou zátěž, musíme mimo jiné vyřešit svážení odpadu či to, aby se lidé dostali do obchodu. Nejdůležitější bude zajistit dojíždění dětí z Ptenského Dvorku do školy ve Ptení. Nelze je nechat jen tak chodit pěšky. Proto už jednáme o tom, aby pro ně ráno a po vyučování jezdil speciální autobus,“ dodal Porteš. Dle harmonogramu by práce měly skončit letos v prosinci. „Samozřejmě že čím dřív to bude, tím budeme raději,“ uzavřel starosta Ptení.

Total Comments

  • Dyne
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI HOTEL TENNIS CLUB?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments