Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 18.7.2019
svátek slaví Drahomíra,
zítra Čeněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Tak na ně konečně dojde! Už loni v červenci byly uzavřeny celkem tři mosty ve Ptenském Dvorku. Důvodem byl jejich havarijní stav. Řidiči od té doby jezdí po provizorních pontonech. Nad zahájením demolice mostů se dlouho vznášel otazník. Nyní už je jasné, že ve dvou případech se s ní začne v pondělí 22. července. První z mostů bude uzavřen dokonce už o týden dříve.

Po dlouhém čekání se začnou mosty ve Ptenském Dvorku řešit v pondělí 15. července. „Od tohoto data bude uzavřen most přes Romži na okraji obce. Nahrazen bude provizorní konstrukcí, po níž budou moci projíždět auta. Týden na to se tento most začne bourat, stejně jako ten, který se nachází blíž centra Ptenského Dvorku. Ten bude zbourán, aniž by za něj byla vytvořena náhrada. V tomto případě se bude čekat, až se postaví most nový. Jediné, co zde do té doby bude sloužit, bude lávka pro pěší. Most ve směru na Suchdol pak zůstane stát a přijde na řadu příští rok,“ osvětlil situaci starosta Ptení Jiří Porteš. Vše budou provázet nemalé komplikace, někteří občané Ptenského Dvorku budou téměř odříznuti od světa. Autobusy směřující od Prostějova do Stražiska a dále na Konici sem již vůbec nebudou zajíždět. „Bude to pro nás znamenat nemalou zátěž, musíme mimo jiné vyřešit svážení odpadu či to, aby se lidé dostali do obchodu. Nejdůležitější bude zajistit dojíždění dětí z Ptenského Dvorku do školy ve Ptení. Nelze je nechat jen tak chodit pěšky. Proto už jednáme o tom, aby pro ně ráno a po vyučování jezdil speciální autobus,“ dodal Porteš. Dle harmonogramu by práce měly skončit letos v prosinci. „Samozřejmě že čím dřív to bude, tím budeme raději,“ uzavřel starosta Ptení.

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments