Dobré odpoledne, dnes je sobota 24.8.2019
svátek slaví Bartoloměj,
zítra Radim
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Singletraily jsou úzké jednosměrné stezky vybudované v přírodě. Určeny jsou výhradně cyklistům. Mezi nejznámější na Moravě patří tzv. Rychlebské stezky, z Prostějova to lidé mají nejblíže do Jedovnice. Už řadu let se hovoří o tom, že podobné stezky možná vzniknou také na Záhoří. Večerník zajímalo, kam se tento projekt za uplynulý rok posunul.


Na Záhoří by v budoucnu mohl vzniknout okruh dlouhý necelé tři kilometry. Určený by měl být úplně všem cyklistům včetně rodin s dětmi. Kromě něj iniciátoři počítají s dalšími třemi jednosměrnými trasami o různé obtížnosti od té nejjednodušší až po náročnou, která by obsahovala i skoky a klopené zatáčky. Každá z nich by měřila zhruba osm set metrů.
Dle iniciátorů celého projektu ze Spolku „Bikers Minds“ se vše posouvá dobrý směrem. „V současnosti žádáme o povolení na životním prostředí. Naším přáním je, aby se to již letos začalo budovat,“ reagoval na náš dotaz Roman Hájek ze spolku „Bikers Minds“, který o vznik singletrailu na Záhoří usiluje už několik let. V průběhu času se mu podařilo na svou stranu získat i vedení města Prostějov, obce Mostkovice i Lesů ČR, na jejichž pozemcích by stezky mohly vzniknout.
Sám Roman však jedním dechem zdůraznil, že nic dosud není rozhodnuto. Dokonce se obával toho, aby zveřejnění aktuálních informací celý projekt nezhatilo. „Lidi si to pak přeberou tak, že už je to definitivní, což není pravda. Navíc se mohou objevit negativní komentáře. Kvůli tomu již řada projektů nejrůznějších nadšenců uvázla na mrtvém bodě,“ vysvětloval své obavy.
Stezky na Záhoří pro horská kola by v budoucnu mohly vhodně doplnit cyklostezku kolem Hloučely, která by se na katastru Mostkovic měla začít budovat ještě letos. Naváže tak na cyklostezku, jenž zatím končí u „Tiché“.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments