Příjemnou noc, dnes je pondělí 17.2.2020
svátek slaví Miloslava,
zítra Gizela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Singletraily jsou úzké jednosměrné stezky vybudované v přírodě. Určeny jsou výhradně cyklistům. Mezi nejznámější na Moravě patří tzv. Rychlebské stezky, z Prostějova to lidé mají nejblíže do Jedovnice. Už řadu let se hovoří o tom, že podobné stezky možná vzniknou také na Záhoří. Večerník zajímalo, kam se tento projekt za uplynulý rok posunul.


Na Záhoří by v budoucnu mohl vzniknout okruh dlouhý necelé tři kilometry. Určený by měl být úplně všem cyklistům včetně rodin s dětmi. Kromě něj iniciátoři počítají s dalšími třemi jednosměrnými trasami o různé obtížnosti od té nejjednodušší až po náročnou, která by obsahovala i skoky a klopené zatáčky. Každá z nich by měřila zhruba osm set metrů.
Dle iniciátorů celého projektu ze Spolku „Bikers Minds“ se vše posouvá dobrý směrem. „V současnosti žádáme o povolení na životním prostředí. Naším přáním je, aby se to již letos začalo budovat,“ reagoval na náš dotaz Roman Hájek ze spolku „Bikers Minds“, který o vznik singletrailu na Záhoří usiluje už několik let. V průběhu času se mu podařilo na svou stranu získat i vedení města Prostějov, obce Mostkovice i Lesů ČR, na jejichž pozemcích by stezky mohly vzniknout.
Sám Roman však jedním dechem zdůraznil, že nic dosud není rozhodnuto. Dokonce se obával toho, aby zveřejnění aktuálních informací celý projekt nezhatilo. „Lidi si to pak přeberou tak, že už je to definitivní, což není pravda. Navíc se mohou objevit negativní komentáře. Kvůli tomu již řada projektů nejrůznějších nadšenců uvázla na mrtvém bodě,“ vysvětloval své obavy.
Stezky na Záhoří pro horská kola by v budoucnu mohly vhodně doplnit cyklostezku kolem Hloučely, která by se na katastru Mostkovic měla začít budovat ještě letos. Naváže tak na cyklostezku, jenž zatím končí u „Tiché“.

Total Comments

  • Ples Jevíčko
  • gatta
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments