Příjemnou noc, dnes je pondělí 18.11.2019
svátek slaví Romana,
zítra Alžběta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Singletraily jsou úzké jednosměrné stezky vybudované v přírodě. Určeny jsou výhradně cyklistům. Mezi nejznámější na Moravě patří tzv. Rychlebské stezky, z Prostějova to lidé mají nejblíže do Jedovnice. Už řadu let se hovoří o tom, že podobné stezky možná vzniknou také na Záhoří. Večerník zajímalo, kam se tento projekt za uplynulý rok posunul.


Na Záhoří by v budoucnu mohl vzniknout okruh dlouhý necelé tři kilometry. Určený by měl být úplně všem cyklistům včetně rodin s dětmi. Kromě něj iniciátoři počítají s dalšími třemi jednosměrnými trasami o různé obtížnosti od té nejjednodušší až po náročnou, která by obsahovala i skoky a klopené zatáčky. Každá z nich by měřila zhruba osm set metrů.
Dle iniciátorů celého projektu ze Spolku „Bikers Minds“ se vše posouvá dobrý směrem. „V současnosti žádáme o povolení na životním prostředí. Naším přáním je, aby se to již letos začalo budovat,“ reagoval na náš dotaz Roman Hájek ze spolku „Bikers Minds“, který o vznik singletrailu na Záhoří usiluje už několik let. V průběhu času se mu podařilo na svou stranu získat i vedení města Prostějov, obce Mostkovice i Lesů ČR, na jejichž pozemcích by stezky mohly vzniknout.
Sám Roman však jedním dechem zdůraznil, že nic dosud není rozhodnuto. Dokonce se obával toho, aby zveřejnění aktuálních informací celý projekt nezhatilo. „Lidi si to pak přeberou tak, že už je to definitivní, což není pravda. Navíc se mohou objevit negativní komentáře. Kvůli tomu již řada projektů nejrůznějších nadšenců uvázla na mrtvém bodě,“ vysvětloval své obavy.
Stezky na Záhoří pro horská kola by v budoucnu mohly vhodně doplnit cyklostezku kolem Hloučely, která by se na katastru Mostkovic měla začít budovat ještě letos. Naváže tak na cyklostezku, jenž zatím končí u „Tiché“.

Total Comments

  • ZŠ Melantrichova
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U POSLEDNÍHO HALÍŘE?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bílá pastelka zabrala.

Jubilejní dvacátá sbírka na speciální služby pro nevidomé, slabozraké a na podporu speciálních výukových programů měla širokou odezvu i mezi dětmi základních škol a studenty středních škol v Prostějově. Dohromady se mezi školní mládeží v Prostějově vybralo 60 328 korun.

Opět bez tiskové konference.

Radní už podruhé za sebou prokázali, že o setkání s novináři zřejmě příliš nestojí. Informace z magistrátu o jednání rady města v úterý 19. listopadu sice došla, jedním dechem ale bylo sděleno, že se tradiční následná tisková konference konat nebude... Vivat transparentnost!

Total Comments

Osobnost týdne

JAN DOLANSKÝ

46 dolanskySpolečně s dalšími známými herci se v prostějovském divadle představil v rámci akce Noc divadel ve hře Perfect Days. Partnery mu byli například Jan Hofman, Lenka Vlasáková a Dana Syslová.

Total Comments

Číslo týdne

 30

Celý minulý týden se logicky nesl ve znamení oslav a připomínek třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Vrcholem všeho byly nedělní oslavy sametové revoluce na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SI PŘEČETL  ROZHOVOR S PANEM  ŠLAMBOREM, TAK JSEM  SI MUSEL DÁT SKLENIČKU  STUDENÉ VODY!“

Předseda Oblastního sdružení ODS Prostějov Petr Sokol žasne, jak po třiceti letech někteří vidí sametovou revoluci...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments