Příjemnou noc, dnes je pondělí 9.12.2019
svátek slaví Vratislav,
zítra Julie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Developerská společnost Manthellan se jen tak nevzdává. Už před měsícem vyhlásil prostějovský magistrát architektonickou soutěž na uspořádání jižní části centra města poté, co Manthellan prohrál soudní spor o pozemky u Špalíčku, kde měl budovat obří obchodní centrum. V době, kdy developer podal dovolání proti rozhodnutí Krajského soudu v Brně, vyzval radnici: SOUTĚŽ ZASTAVTE!


Předmětem soutěže je řešení budoucího urbanistického uspořádání jižní části centra města Prostějova, tedy přibližně území mezi náměstím T. G. Masaryka a ulicí Wolkerovou, respektive ulicí Koželuhovou a Sušilovou. Součástí řešení bude jak návrh veřejných prostranství a jejich návazností a urbanistické struktury, tak lokace konkrétních objektů, jako jsou parkovací dům či městská tržnice. Zvolený návrh bude následně rozpracován do podrobnosti územní studie pro řešené území.
„Mohu potvrdit, že jsme od společnosti Manthellan obdrželi písemnou výzvu, abychom zastavili tuto architektonickou soutěž až do doby, než o dovolání rozhodne Nejvyšší soud České republiky. My jsme se samozřejmě okamžitě obrátili na naše právní zástupce z Advokátní kanceláře Ritter a Šťastný. Ta nám dala na vědomí, že směle můžeme pokračovat v soutěži, protože rozsudek Krajského soudu v Brně nemá odkladný účinek. Ostatně tím, že jsme vyhlásili architektonickou soutěž, není nikde psáno, že ihned začneme u Špalíčku kopat do země,“ prozradil Večerníku primátor Prostějova František Jura. „Řídíme se tedy tím, že pravomocné soudní rozhodnutí o neplatnosti všech původních smluv s Manthellanem je platné a v tomto smyslu budeme i nadále pokračovat při řešení uspořádání pozemků mezi Wolkerovou a Komenského ulicí včetně rekonstrukce Společenského domu,“ přidal.
Zatímco toto vyjádření od prostějovského magistrátu obdržela i společnost Manthellan, Večerník se během uplynulého týdne snažil spojit se zástupci tohoto developera. „Bohužel, pánové Čepelka i Komárek tráví dovolené v zahraničí, tudíž jejich stanovisko k dané věci budu schopen zajistit až v následujících dnech,“ napsal redakci Jura Aláč, tiskový mluvčí společnosti Manthellan.

Total Comments

 • Box
 • Konstrukta
 • Zima PV
 • Kendrion
 • Praktik
 • Hopi
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

P3_restaurace_lazne
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Skutečně pomohli a chránili.

Policejní eskortu z Prostějova, která vezla po dálnici D1 v Praze dopadeného pachatele trestného činu spáchaného v prostějovské ubytovně, potkala nečekaná situace. Naši policisté se stali svědky nehody dvou osobních vozidel. Zastavili a vyprostili dvě zraněné osoby z převrácené škodovky. Bravo!

Sdílená kola zmizí z města.

 Vedení radnice kvůli velkému zájmu občanů prodloužilo smlouvu s provozovatelem, lidé tak budou moci oproti původnímu plánu používat sdílená kola i během listopadu a prosince. Jenže poté kola na půjčení na dva měsíce zmizí a znovu se objeví až 1. března. Stroje prý potřebují servis...

Total Comments

Osobnost týdne

ILONA CSÁKOVÁ

48 csakovaPáteční slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí T. G. Masaryka zpestřila svým nádherným vystoupením před tisícovkami Prostějovanů právě tato skvělá muzikálová zpěvačka.

Total Comments

Číslo týdne

 69 356 000

Už na zítřejším zasedání zastupitelstva se bude projednávat rozpočet Prostějova na příští rok. Jak Večerník už minulý týden zjistil, ke schválení míří rozpočet se schodkem za bezmála 70 milionů korun.

Total Comments

Výrok týdne

„CHČIJE A JE MI ZIMA. TAK SE TAK BLBĚ NEPTEJ!“

Na otázku Večerníku, jak jde život, měl bezdomovec stojící před místním nádražím zcela jasnou odpověď...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments