Dobrý podvečer, dnes je úterý 20.8.2019
svátek slaví Bernard,
zítra Johana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Developerská společnost Manthellan se jen tak nevzdává. Už před měsícem vyhlásil prostějovský magistrát architektonickou soutěž na uspořádání jižní části centra města poté, co Manthellan prohrál soudní spor o pozemky u Špalíčku, kde měl budovat obří obchodní centrum. V době, kdy developer podal dovolání proti rozhodnutí Krajského soudu v Brně, vyzval radnici: SOUTĚŽ ZASTAVTE!


Předmětem soutěže je řešení budoucího urbanistického uspořádání jižní části centra města Prostějova, tedy přibližně území mezi náměstím T. G. Masaryka a ulicí Wolkerovou, respektive ulicí Koželuhovou a Sušilovou. Součástí řešení bude jak návrh veřejných prostranství a jejich návazností a urbanistické struktury, tak lokace konkrétních objektů, jako jsou parkovací dům či městská tržnice. Zvolený návrh bude následně rozpracován do podrobnosti územní studie pro řešené území.
„Mohu potvrdit, že jsme od společnosti Manthellan obdrželi písemnou výzvu, abychom zastavili tuto architektonickou soutěž až do doby, než o dovolání rozhodne Nejvyšší soud České republiky. My jsme se samozřejmě okamžitě obrátili na naše právní zástupce z Advokátní kanceláře Ritter a Šťastný. Ta nám dala na vědomí, že směle můžeme pokračovat v soutěži, protože rozsudek Krajského soudu v Brně nemá odkladný účinek. Ostatně tím, že jsme vyhlásili architektonickou soutěž, není nikde psáno, že ihned začneme u Špalíčku kopat do země,“ prozradil Večerníku primátor Prostějova František Jura. „Řídíme se tedy tím, že pravomocné soudní rozhodnutí o neplatnosti všech původních smluv s Manthellanem je platné a v tomto smyslu budeme i nadále pokračovat při řešení uspořádání pozemků mezi Wolkerovou a Komenského ulicí včetně rekonstrukce Společenského domu,“ přidal.
Zatímco toto vyjádření od prostějovského magistrátu obdržela i společnost Manthellan, Večerník se během uplynulého týdne snažil spojit se zástupci tohoto developera. „Bohužel, pánové Čepelka i Komárek tráví dovolené v zahraničí, tudíž jejich stanovisko k dané věci budu schopen zajistit až v následujících dnech,“ napsal redakci Jura Aláč, tiskový mluvčí společnosti Manthellan.

Total Comments

  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments