Dobré ráno, dnes je čtvrtek 23.1.2020
svátek slaví Zdeněk,
zítra Milena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Stupidní řidičská chyba či nezodpovědná ignorace dopravních předpisů? Minulé pondělí 29. července po deváté hodině ráno došlo v křižovatce v centru Přemyslovic k dopravní nehodě osobního automobilu značky Mazda s dodávkou značky Peugeot. A to všechno kvůli nezastavení na „stopce“ a nedání přednosti v jízdě!

„Podle dosavadního šetření k dopravní nehodě došlo tak, že dvaatřicetiletý cizinec jedoucí v Mazdě od Ptenského Dvorku nerespektoval dopravní značku ´Stůj, dej přednost v jízdě!´ a do křižovatky vjel v době, kdy tudy po hlavní silnici ve směru ke Konici devětadvacetiletý řidič jel v dodávce. Následně došlo ke střetu pravé přední části Mazdy s levou přední částí dodávky, která v důsledku toho vyjela vpravo mimo komunikaci a zastavila na chodníku pro chodce,“ popsal tvrdou srážku František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje.
Při dopravní nehodě utrpěl řidič dodávky zranění, se kterým byl převezen do prostějovské nemocnice. Ke zranění dalších osob nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 400 tisíc korun. „Alkohol u obou řidičů policisté na místě vyloučili provedenými dechovými zkouškami,“ dodal policejní mluvčí.

Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments