Dobré odpoledne, dnes je sobota 24.8.2019
svátek slaví Bartoloměj,
zítra Radim
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Vedení magistrátu se už před časem rozhodlo lépe hospodařit s dešťovou vodou, která se dříve vůbec nevyužívala a bez povšimnutí odtékala do kanalizace. Na jaře tohoto roku se už na střeše budovy Sportcentra DDM v Olympijské ulici zrealizovalo záchytné zařízení, které srážkovou vodu jímá do nádrží. Ta se pak využívá ke splachování toalet nebo na závlahu okolní zeleně. Něco podobného teď chystá radnice na magistrátní budově ve Školní ulici, které Prostějované běžně říkají „Bílý dům“.

Zajištění zadržování srážkové vody ze střech budov magistrátu, její využití pro splachování veřejných toalet a likvidace přebytečné zachycené vody vsakováním, respektive řízeným vypouštěním do jednotné kanalizace, to byla témata, jimž se radní věnovali na své poslední schůzi v úterý 30. července. „Prvním krokem bude zadat projektovou dokumentaci na návrh technického řešení pro nakládání s dešťovými vodami na budově magistrátu ve Školní ulici formou výzvy jednomu zájemci, a to společnosti VODIS Olomouc,“ informoval primátor Statutárního města Prostějov František Jura (ANO 2011).
„Tato společnost má velké zkušenosti s obdobnými zakázkami a také byla ochotná zpracovat projektovou dokumentaci ještě v tomto roce. Předložila cenovou nabídku za zhruba sto pět tisíc korun. V návrhu rozpočtu statutárního města Prostějova na letošní rok nejsou na předmětnou akci vyčleněny finanční prostředky, a proto rada rozhodla je takto poskytnout,“ uvedl Jiří Rozehnal (ANO 2011), náměstek prostějovského primátora. „Zachycováním dešťové vody se chceme zabývat i nadále a podobná zařízení hodláme vybudovat také na dalších nemovitostech v majetku města. Ušetříme jednak za stočné a navíc dešťovou vodu využijeme na závlahu veřejné zeleně,“ dodal Rozehnal. 

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments