Dobré ráno, dnes je čtvrtek 23.1.2020
svátek slaví Zdeněk,
zítra Milena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Vedení magistrátu se už před časem rozhodlo lépe hospodařit s dešťovou vodou, která se dříve vůbec nevyužívala a bez povšimnutí odtékala do kanalizace. Na jaře tohoto roku se už na střeše budovy Sportcentra DDM v Olympijské ulici zrealizovalo záchytné zařízení, které srážkovou vodu jímá do nádrží. Ta se pak využívá ke splachování toalet nebo na závlahu okolní zeleně. Něco podobného teď chystá radnice na magistrátní budově ve Školní ulici, které Prostějované běžně říkají „Bílý dům“.

Zajištění zadržování srážkové vody ze střech budov magistrátu, její využití pro splachování veřejných toalet a likvidace přebytečné zachycené vody vsakováním, respektive řízeným vypouštěním do jednotné kanalizace, to byla témata, jimž se radní věnovali na své poslední schůzi v úterý 30. července. „Prvním krokem bude zadat projektovou dokumentaci na návrh technického řešení pro nakládání s dešťovými vodami na budově magistrátu ve Školní ulici formou výzvy jednomu zájemci, a to společnosti VODIS Olomouc,“ informoval primátor Statutárního města Prostějov František Jura (ANO 2011).
„Tato společnost má velké zkušenosti s obdobnými zakázkami a také byla ochotná zpracovat projektovou dokumentaci ještě v tomto roce. Předložila cenovou nabídku za zhruba sto pět tisíc korun. V návrhu rozpočtu statutárního města Prostějova na letošní rok nejsou na předmětnou akci vyčleněny finanční prostředky, a proto rada rozhodla je takto poskytnout,“ uvedl Jiří Rozehnal (ANO 2011), náměstek prostějovského primátora. „Zachycováním dešťové vody se chceme zabývat i nadále a podobná zařízení hodláme vybudovat také na dalších nemovitostech v majetku města. Ušetříme jednak za stočné a navíc dešťovou vodu využijeme na závlahu veřejné zeleně,“ dodal Rozehnal. 

Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments