Dobré odpoledne, dnes je pondělí 27.1.2020
svátek slaví Ingrid,
zítra Otýlie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Nemalou spoušť za sebou zanechaly v úterý a ve středu uplynulého týdne bouře na Prostějovsku. V podvečerních hodinách zasáhly prudké srážky zejména střední část regionu a na několika místech způsobily lokální záplavy. Hasiči tak měli co dělat. Vyjížděli například k uklízení zaplavených silnic, dále také k zatopeným sklepům. V Určicích se do ulic vevalila voda z polí, stejně tak v nedalekém Žešově. Jen na Prostějovsku hasiči zaznamenali na dvě desítky výjezdů.


Také počátkem minulého týdne ukázala příroda svou sílu. „V úterý šestého srpna kolem dvacáté hodiny vyjížděli hasiči například do Čelčic, kde odstraňovali spadlý strom. Při dalších událostech na Prostějovsku zasahovaly také jednotky dobrovolných hasičů, v Seloutkách a Určicích odčerpávaly vodu ze zatopeného sklepa,“ prozradila Lucie Balážová, nová mluvčí HZS Olomouckého kraje. Později upřesnila práci hasičů a druh zásahů. „Odstraňovali spadené stromy z komunikací a třikrát odčerpávali vodu ze zatopených prostor. Zasahovali v Prostějově, Seloutkách, dvakrát v Němčicích nad Hanou, Výšovicích a Určicích. Na odstraňování následků silných dešťů se podílely také jednotky sboru dobrovolných hasičů z Vranovic-Kelčic, Určic, Seloutek a Němčic nad Hanou,“ dodala.
Nejeden obyvatel Prostějovska mohl pomyslet při pohledu na prudký liják a následky na nedávnou průtrž, která řádila v Němčicích nad Hanou a Tvorovicích, kde voda z polí zatopila celou obec. Dramatické okamžiky, při nichž museli ve Tvorovicích hasiči evakuovat dítě ze zatopeného domu, se ale tentokrát neopakovaly. Na sociálních sítích se záhy objevily fotky zatopeného okraje Určic, ale také některých míst v Prostějově. Třeba sídliště Šárka, kde voda nestíhala odtékat z parkovišť a chodníků a tvořila obrovité kaluže.

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

Co říkáte na rekordně nízké návštěvy při hokejových zápasech Jestřábů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Pomáhající děti.

Hezkým činem začali rok 2020 na ZŠ E. Valenty v Prostějově, kde žákyně třídy 6. B zorganizovaly dobrovolnou sbírku na pomoc rodině z Mostkovic, které před nedávnými Vánocemi shořel dům. A vybralo se rovných dvacet tisíc korun! Tomu se rozhodně říká dobrý skutek s velkým „S“ hodný následování. Přidáte se?

Kanibalismus na Prostějovsku.

Pěstní souboje jsou vcelku běžným prostředkem k vyřizování sporů, ovšem aby se lidé navzájem pojídali, to jsme tu ještě neměli! V uplynulých dnech jsme zaznamenali dva případy, kdy jeden muž ukousl rivalovi při rvačce dolní ret, na druhého pak pořvávala tlupa spoluobčanů, že si „pochutnal“ na šestnáctileté slečně…

Total Comments

Osobnost týdne

PETR KOUKAL
04 koukal img 4104
Historicky nejlepší český badmintonista se musel porvat s diagnózou rakoviny varlat. Po konci kariéry založil Nadaci Petra Koukala, jejímž hlavním projektem je STK pro chlapy. Ten si klade za cíl, aby se o muži o své zdraví začali starat stejně jako o své auto. V Prostějově na plesu společnosti Koutný převzal šek na 250 tisíc korun, které vzešly z prodeje žiraf uháčkovaných zaměstnanci této oděvní firmy.

Total Comments

Číslo týdne

137


Po roční pauze se uplynulou neděli do jediného lyžařského areálu na Prostějovsku vrátila Kladecká lyže. Závod byl dokonce zařazen do Jihomoravského lyžařského poháru, díky čemuž se mohl těšit z rekordní účasti celkem 137 závodníků a závodnic. Mnozí z nich do Kladek dorazili právě z Brna.

Total Comments

Výrok týdne

„V PROSTĚJOVĚ UŽ SE NETANČÍ, ALE JENOM SKÁČE“


Taneční mistr Jiří Šindler, známý z působení v Domě služeb v Olomoucké ulici, si v exkluzivním rozhovoru takto postěžoval na kvalitu a (ne)zájem nejen o kurzy.

Total Comments