Dobrý večer, dnes je pátek 23.8.2019
svátek slaví Sandra,
zítra Bartoloměj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Nemalou spoušť za sebou zanechaly v úterý a ve středu uplynulého týdne bouře na Prostějovsku. V podvečerních hodinách zasáhly prudké srážky zejména střední část regionu a na několika místech způsobily lokální záplavy. Hasiči tak měli co dělat. Vyjížděli například k uklízení zaplavených silnic, dále také k zatopeným sklepům. V Určicích se do ulic vevalila voda z polí, stejně tak v nedalekém Žešově. Jen na Prostějovsku hasiči zaznamenali na dvě desítky výjezdů.


Také počátkem minulého týdne ukázala příroda svou sílu. „V úterý šestého srpna kolem dvacáté hodiny vyjížděli hasiči například do Čelčic, kde odstraňovali spadlý strom. Při dalších událostech na Prostějovsku zasahovaly také jednotky dobrovolných hasičů, v Seloutkách a Určicích odčerpávaly vodu ze zatopeného sklepa,“ prozradila Lucie Balážová, nová mluvčí HZS Olomouckého kraje. Později upřesnila práci hasičů a druh zásahů. „Odstraňovali spadené stromy z komunikací a třikrát odčerpávali vodu ze zatopených prostor. Zasahovali v Prostějově, Seloutkách, dvakrát v Němčicích nad Hanou, Výšovicích a Určicích. Na odstraňování následků silných dešťů se podílely také jednotky sboru dobrovolných hasičů z Vranovic-Kelčic, Určic, Seloutek a Němčic nad Hanou,“ dodala.
Nejeden obyvatel Prostějovska mohl pomyslet při pohledu na prudký liják a následky na nedávnou průtrž, která řádila v Němčicích nad Hanou a Tvorovicích, kde voda z polí zatopila celou obec. Dramatické okamžiky, při nichž museli ve Tvorovicích hasiči evakuovat dítě ze zatopeného domu, se ale tentokrát neopakovaly. Na sociálních sítích se záhy objevily fotky zatopeného okraje Určic, ale také některých míst v Prostějově. Třeba sídliště Šárka, kde voda nestíhala odtékat z parkovišť a chodníků a tvořila obrovité kaluže.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments