Dobrý večer, dnes je pátek 23.8.2019
svátek slaví Sandra,
zítra Bartoloměj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Deset let odkladů je minulostí a první kopnutí do země je za dveřmi. Prostějované i řidiči z okolních měst a obcí se konečně dočkají nového severního obchvatu. Takzvanou přeložku silnice II. třídy číslo 366 začnou dělníci budovat již zítra, tj. v úterý 13. srpna. Na zahájení prací v 11:00 hodin zavítá i olomoucký hejtman Ladislav Okleštěk. Stavba bude společně s chystanou rekonstrukcí dálnice D46 a stavbou vlakového koridoru mezi Vyškovem a Přerovem vůbec nejdražší investicí v regionu. Předpokládané náklady se pohybují přes 300 milionů korun!

 Slavnostní zahájení stavby severního obchvatu města proběhne v úterý 13. srpna v 11:00 hodin na parkovišti v Olympijské ulici. „Trvat bude dvaatřicet měsíců. Investorem je Krajský úřad Olomouckého kraje a město Prostějov se na tomto projektu spolupodílí jak finančně, tak technicky,“ potvrdil Jiří Rozehnal (ANO 2011), náměstek prostějovského primátora.
Stavbu tedy zabezpečují právě zejména krajské peníze. Donedávna navíc hrozilo, že by se stavět vůbec nezačalo, pokud by v roce 2018 nebyly přichystané podklady pro investici a hotový výkup. Tak se nakonec nestalo, a nyní tedy už nic naplnění projektu nebrání.
Novinku v dopravě uvítají zejména lidé bydlící v Olomoucké ulici a jejím blízkém okolí, kteří se dennodenně potýkají s hustým provozem, těžkostmi při přecházení, ale i s hlukem a prachem. Olomoucká ulice, z níž by měl severní obchvat odvést část dopravy pryč, je trvale nejfrekventovanější v Prostějově. „Dříve taková doprava nebyla. V posledních letech je ale příšerná, přes léto se ani nehodí větrat,“ svěřila se Večerníku Libuše Špulířová, obyvatelka Olomoucké ulice, kde žije už padesát let.
O obchvatu se začalo mluvit už před rokem 2010, částečně v souvislosti s hustou nákladní dopravou směřující do a z pily ve Ptenském Dvorku. Výroba tam však načas utichla, později se proto přípravy rozjely nanovo. Prostějovský magistrát k řešení přispěl například vznikem kanceláře pověřené výkupy pozemků. Záměr se podařilo dokončit v roce 2018.
Vyhráno však řidiči zdaleka ještě nemají. Stavba obchvatu by se totiž měla protáhnout až na 32 měsíců, první řidiči se po nové silnici projedou nejspíše až v první polovině roku 2022.


Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments