Dobré odpoledne, dnes je pondělí 27.1.2020
svátek slaví Ingrid,
zítra Otýlie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Deset let odkladů je minulostí a první kopnutí do země je za dveřmi. Prostějované i řidiči z okolních měst a obcí se konečně dočkají nového severního obchvatu. Takzvanou přeložku silnice II. třídy číslo 366 začnou dělníci budovat již zítra, tj. v úterý 13. srpna. Na zahájení prací v 11:00 hodin zavítá i olomoucký hejtman Ladislav Okleštěk. Stavba bude společně s chystanou rekonstrukcí dálnice D46 a stavbou vlakového koridoru mezi Vyškovem a Přerovem vůbec nejdražší investicí v regionu. Předpokládané náklady se pohybují přes 300 milionů korun!

 Slavnostní zahájení stavby severního obchvatu města proběhne v úterý 13. srpna v 11:00 hodin na parkovišti v Olympijské ulici. „Trvat bude dvaatřicet měsíců. Investorem je Krajský úřad Olomouckého kraje a město Prostějov se na tomto projektu spolupodílí jak finančně, tak technicky,“ potvrdil Jiří Rozehnal (ANO 2011), náměstek prostějovského primátora.
Stavbu tedy zabezpečují právě zejména krajské peníze. Donedávna navíc hrozilo, že by se stavět vůbec nezačalo, pokud by v roce 2018 nebyly přichystané podklady pro investici a hotový výkup. Tak se nakonec nestalo, a nyní tedy už nic naplnění projektu nebrání.
Novinku v dopravě uvítají zejména lidé bydlící v Olomoucké ulici a jejím blízkém okolí, kteří se dennodenně potýkají s hustým provozem, těžkostmi při přecházení, ale i s hlukem a prachem. Olomoucká ulice, z níž by měl severní obchvat odvést část dopravy pryč, je trvale nejfrekventovanější v Prostějově. „Dříve taková doprava nebyla. V posledních letech je ale příšerná, přes léto se ani nehodí větrat,“ svěřila se Večerníku Libuše Špulířová, obyvatelka Olomoucké ulice, kde žije už padesát let.
O obchvatu se začalo mluvit už před rokem 2010, částečně v souvislosti s hustou nákladní dopravou směřující do a z pily ve Ptenském Dvorku. Výroba tam však načas utichla, později se proto přípravy rozjely nanovo. Prostějovský magistrát k řešení přispěl například vznikem kanceláře pověřené výkupy pozemků. Záměr se podařilo dokončit v roce 2018.
Vyhráno však řidiči zdaleka ještě nemají. Stavba obchvatu by se totiž měla protáhnout až na 32 měsíců, první řidiči se po nové silnici projedou nejspíše až v první polovině roku 2022.


Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

Co říkáte na rekordně nízké návštěvy při hokejových zápasech Jestřábů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Pomáhající děti.

Hezkým činem začali rok 2020 na ZŠ E. Valenty v Prostějově, kde žákyně třídy 6. B zorganizovaly dobrovolnou sbírku na pomoc rodině z Mostkovic, které před nedávnými Vánocemi shořel dům. A vybralo se rovných dvacet tisíc korun! Tomu se rozhodně říká dobrý skutek s velkým „S“ hodný následování. Přidáte se?

Kanibalismus na Prostějovsku.

Pěstní souboje jsou vcelku běžným prostředkem k vyřizování sporů, ovšem aby se lidé navzájem pojídali, to jsme tu ještě neměli! V uplynulých dnech jsme zaznamenali dva případy, kdy jeden muž ukousl rivalovi při rvačce dolní ret, na druhého pak pořvávala tlupa spoluobčanů, že si „pochutnal“ na šestnáctileté slečně…

Total Comments

Osobnost týdne

PETR KOUKAL
04 koukal img 4104
Historicky nejlepší český badmintonista se musel porvat s diagnózou rakoviny varlat. Po konci kariéry založil Nadaci Petra Koukala, jejímž hlavním projektem je STK pro chlapy. Ten si klade za cíl, aby se o muži o své zdraví začali starat stejně jako o své auto. V Prostějově na plesu společnosti Koutný převzal šek na 250 tisíc korun, které vzešly z prodeje žiraf uháčkovaných zaměstnanci této oděvní firmy.

Total Comments

Číslo týdne

137


Po roční pauze se uplynulou neděli do jediného lyžařského areálu na Prostějovsku vrátila Kladecká lyže. Závod byl dokonce zařazen do Jihomoravského lyžařského poháru, díky čemuž se mohl těšit z rekordní účasti celkem 137 závodníků a závodnic. Mnozí z nich do Kladek dorazili právě z Brna.

Total Comments

Výrok týdne

„V PROSTĚJOVĚ UŽ SE NETANČÍ, ALE JENOM SKÁČE“


Taneční mistr Jiří Šindler, známý z působení v Domě služeb v Olomoucké ulici, si v exkluzivním rozhovoru takto postěžoval na kvalitu a (ne)zájem nejen o kurzy.

Total Comments