Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 18.10.2018
svátek slaví Lukáš,
zítra Michaela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
hloucela krizkyDva křížky se nedávno objevily u řeky Hloučela poblíž silnice z Domamyslic do Smržic. U „Tiché” poutají pozornost stovek lidí, kteří v těchto slunečných dnech lesoparkem procházejí nebo projíždějí na kolech. Zřejmě by se nemělo jednat o připomínku nějaké tragické události, ale pouze o označení hrobů domácích mazlíčků. Jenže ouha! Pániček, který si na Hloučel půjde zavzpomínat k hrobu svého psa, kočky, morčete, křečka či králíka, by klidně mohl dostat pořádnou pokutu!

Domácí mazlíčci se stali plnohodnotnými členy našich domácností. Ale kam s nimi po smrti? Tuto otázku bude muset dříve nebo později řešit každý z jejich majitelů. Ti, kteří mají svůj vlastní pozemek, to mají jednoduché. Svého mazlíčka mohou bez problémů zakopat na něm. Horší už to mají lidé z paneláků. Ti by správně měli nechat své zvíře odvézt do kafilérie. Jenže i oni chtějí mít na svého druha vzpomínku. Proto zvířata mnohokrát zakopávají například v lesoparku Hloučela, kam s nimi dříve často mířili na vycházku. Právě v lesoparku se nyní nedávno objevily dva křížky se jmény Bob a Amálka. „Taky jsem si toho všiml. Nikdy předtím se něco podobného na Hloučele nevyskytovalo. Při kosení trávy to překáží, ale jinak mi to nijak zvlášť nevadí. Ovšem myslím, že by to tam být nemělo,” reagoval někdejší dlouholetý správce lesoparku Karel Pokorský. Majitelé zvířat si totiž neuvědomují, že zakopáním svého pejska porušují zákon. „Na vlastním pozemku chovatel může jakékoliv zvíře zakopat. Musí však dodržet stanovenou hloubku. Na veřejném místě to ale veterinární zákon zakazuje. Majitel musí dát mrtvé zvíře do kafilerie nebo zanést na nejbližší veterinární stanici. Pokud by se prokázalo, kdo zvíře na veřejném místě zakopal, hrozila by mu několikatisícová pokuta,” vyjádřil se Vratislav Šulc z Krajské veterinární správy Olomouc. Jako řešení tohoto problému by se nabízelo zřízení speciálního veřejného hřbitova pro zvířátka. „Žádný takový není v Olomouckém kraji dosud schválen,” reagoval Šulc. Policie ČR se nelegálním zakopáváním zvířat na veřejných pozemcích dosud nikdy nezabývala. „V této souvislosti jsme nikdy nezaznamenali žádnou stížnost,” uvedla Eva Čeplová z Policie ČR. Podobný přístup má i většina lidí.  „Ty křížky mi nevadí. Horší je to s volně pobíhajícími psy, kvůli kterým musím často zpomalit a někdy i zastavit,” nechal se slyšet cyklista Pavel, kterého jsme v sobotu odpoledne zastihli na Hloučele, jak si s celou rodinou křížky prohlíží. Přestože jde o porušení zákona, lidé jsou k zakopávání zvířat na Hloučele obvykle tolerantní. Snad zde jejich majitelé kromě psů, koček či křečků nezačnou také zakopávat mrtvé ovce, koně, krávy či třeba slony.

Total Comments

  • adp_sanco
  • Interforst
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s novou vládou prostějovské radnice?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Babí léto v plné kráse.

Po celý uplynulý týden panovalo v  prostějovském regionu příznivé počasí, které svádělo k podzimním procházkám. Leckde dokonce padaly i rekordní teploty, když se rtuť teploměru vyšplhala až k 23 stupňům. Nechme se překvapit, jak dlouho prosluněné nebe vydrží.

Vůně punče se prodražila.

Je to zřejmě to nejlepší pro každého návštěvníka, tak proč tomu nedat za ucho? Prostějovští radní schválili navýšení poplatku pro prodejce alkoholu během vánočního jarmarku, tudíž letos stánkaři prodávající punč a další alkoholové dobroty zaplatí až 1 250 korun za den.

Total Comments

Osobnost týdne

BOLEK A VLADIMÍR POLÍVKOVI
polivkovi copyKonečně! Po mnoha peripetiích a dvou odkladech dorazil do Prostějova Bolek Polívka se synem Vladimírem. V Městském divadle v Prostějově jim aplaudovalo dlouho dopředu vyprodané hlediště, protože jejich kus Šašek a syn je opravdu famózní.

Total Comments

Číslo týdne

 1725
Přesně tolik lidí bez zaměstnání eviduje aktuálně Úřad práce v Prostějově. Z uvedeného počtu je 990 žen. Pozoruhodným faktem je, že jako v jednom z mála měst v republice je zde počet hlášených volných míst větší než počet nezaměstnaných! .

Total Comments

Výrok týdne

„PTEJTE SE, NA CO CHCETE,
ODPOVÍM, NA CO CHCI JÁ!“

S úsměvem od ucha k uchu přivítala novináře na středeční tiskové konferenci rady města primátorka Alena Rašková

Total Comments