Dobré ráno, dnes je čtvrtek 27.6.2019
svátek slaví Ladislav,
zítra Lubomír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
hloucela krizkyDva křížky se nedávno objevily u řeky Hloučela poblíž silnice z Domamyslic do Smržic. U „Tiché” poutají pozornost stovek lidí, kteří v těchto slunečných dnech lesoparkem procházejí nebo projíždějí na kolech. Zřejmě by se nemělo jednat o připomínku nějaké tragické události, ale pouze o označení hrobů domácích mazlíčků. Jenže ouha! Pániček, který si na Hloučel půjde zavzpomínat k hrobu svého psa, kočky, morčete, křečka či králíka, by klidně mohl dostat pořádnou pokutu!

Domácí mazlíčci se stali plnohodnotnými členy našich domácností. Ale kam s nimi po smrti? Tuto otázku bude muset dříve nebo později řešit každý z jejich majitelů. Ti, kteří mají svůj vlastní pozemek, to mají jednoduché. Svého mazlíčka mohou bez problémů zakopat na něm. Horší už to mají lidé z paneláků. Ti by správně měli nechat své zvíře odvézt do kafilérie. Jenže i oni chtějí mít na svého druha vzpomínku. Proto zvířata mnohokrát zakopávají například v lesoparku Hloučela, kam s nimi dříve často mířili na vycházku. Právě v lesoparku se nyní nedávno objevily dva křížky se jmény Bob a Amálka. „Taky jsem si toho všiml. Nikdy předtím se něco podobného na Hloučele nevyskytovalo. Při kosení trávy to překáží, ale jinak mi to nijak zvlášť nevadí. Ovšem myslím, že by to tam být nemělo,” reagoval někdejší dlouholetý správce lesoparku Karel Pokorský. Majitelé zvířat si totiž neuvědomují, že zakopáním svého pejska porušují zákon. „Na vlastním pozemku chovatel může jakékoliv zvíře zakopat. Musí však dodržet stanovenou hloubku. Na veřejném místě to ale veterinární zákon zakazuje. Majitel musí dát mrtvé zvíře do kafilerie nebo zanést na nejbližší veterinární stanici. Pokud by se prokázalo, kdo zvíře na veřejném místě zakopal, hrozila by mu několikatisícová pokuta,” vyjádřil se Vratislav Šulc z Krajské veterinární správy Olomouc. Jako řešení tohoto problému by se nabízelo zřízení speciálního veřejného hřbitova pro zvířátka. „Žádný takový není v Olomouckém kraji dosud schválen,” reagoval Šulc. Policie ČR se nelegálním zakopáváním zvířat na veřejných pozemcích dosud nikdy nezabývala. „V této souvislosti jsme nikdy nezaznamenali žádnou stížnost,” uvedla Eva Čeplová z Policie ČR. Podobný přístup má i většina lidí.  „Ty křížky mi nevadí. Horší je to s volně pobíhajícími psy, kvůli kterým musím často zpomalit a někdy i zastavit,” nechal se slyšet cyklista Pavel, kterého jsme v sobotu odpoledne zastihli na Hloučele, jak si s celou rodinou křížky prohlíží. Přestože jde o porušení zákona, lidé jsou k zakopávání zvířat na Hloučele obvykle tolerantní. Snad zde jejich majitelé kromě psů, koček či křečků nezačnou také zakopávat mrtvé ovce, koně, krávy či třeba slony.

Total Comments

 • Rock of Memory
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Na kterou z letních akcí se těšíte nejvíce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokračování tradice.

Na kvalitní vystoupení z Argentiny navázali parašutisté Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov reprezentující Českou republiku při úvodním závodě Světového poháru 2019 na přesnost přistání. Konal se v Chorvatsku a Hanáci přivezli z Balkánu jedno zlato i bronz!

Měsíc potop neskončil.

Jestli si někdo myslel, že záplavy na Němčicku z předminulého týdne byly těmi posledními, co prostějovský region postihly, zmýlil se. Minulý týden vtrhla velká voda po krátké průtrži mračen i do Čech pod Kosířem a Stařechovic. Kanály nestíhaly pobrat veškerou vodu, ta pak vyplavila tři desítky rodinných domů.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel CALLTA
25 callta
V rámci programu Prostějovského léta vystoupil uplynulý čtvrtek na náměstí T. G. Masaryka zpěvák, kterého obdivuje především mladá generace. Není tedy divu, že mezi stovkami diváků koncertu byly především náctileté fanynky.

Total Comments

Číslo týdne

42 437 704

Přesně tuto sumu peněz muselo v roce 2018 zaplatit statutární město Prostějov za odvoz a likvidaci komunálního odpadu. Občané však prostřednictvím poplatků uhradili pouhou polovinu uvedených nákladů. Odborníci tvrdí, že je to málo!

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ NĚKDO UMÍRÁ,
NESMÍ ANI NA CHVILIČKU
POCIŤOVAT, ŽE JE ODEPSANÝ!“

Odborný garant paliativní péče prostějovské nemocnice Miroslav Kala takto hovořil při slavnostním otevření nového oddělení.

Total Comments