Dobré poledne, dnes je úterý 19.2.2019
svátek slaví Patrik,
zítra Oldřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
hloucela krizkyDva křížky se nedávno objevily u řeky Hloučela poblíž silnice z Domamyslic do Smržic. U „Tiché” poutají pozornost stovek lidí, kteří v těchto slunečných dnech lesoparkem procházejí nebo projíždějí na kolech. Zřejmě by se nemělo jednat o připomínku nějaké tragické události, ale pouze o označení hrobů domácích mazlíčků. Jenže ouha! Pániček, který si na Hloučel půjde zavzpomínat k hrobu svého psa, kočky, morčete, křečka či králíka, by klidně mohl dostat pořádnou pokutu!

Domácí mazlíčci se stali plnohodnotnými členy našich domácností. Ale kam s nimi po smrti? Tuto otázku bude muset dříve nebo později řešit každý z jejich majitelů. Ti, kteří mají svůj vlastní pozemek, to mají jednoduché. Svého mazlíčka mohou bez problémů zakopat na něm. Horší už to mají lidé z paneláků. Ti by správně měli nechat své zvíře odvézt do kafilérie. Jenže i oni chtějí mít na svého druha vzpomínku. Proto zvířata mnohokrát zakopávají například v lesoparku Hloučela, kam s nimi dříve často mířili na vycházku. Právě v lesoparku se nyní nedávno objevily dva křížky se jmény Bob a Amálka. „Taky jsem si toho všiml. Nikdy předtím se něco podobného na Hloučele nevyskytovalo. Při kosení trávy to překáží, ale jinak mi to nijak zvlášť nevadí. Ovšem myslím, že by to tam být nemělo,” reagoval někdejší dlouholetý správce lesoparku Karel Pokorský. Majitelé zvířat si totiž neuvědomují, že zakopáním svého pejska porušují zákon. „Na vlastním pozemku chovatel může jakékoliv zvíře zakopat. Musí však dodržet stanovenou hloubku. Na veřejném místě to ale veterinární zákon zakazuje. Majitel musí dát mrtvé zvíře do kafilerie nebo zanést na nejbližší veterinární stanici. Pokud by se prokázalo, kdo zvíře na veřejném místě zakopal, hrozila by mu několikatisícová pokuta,” vyjádřil se Vratislav Šulc z Krajské veterinární správy Olomouc. Jako řešení tohoto problému by se nabízelo zřízení speciálního veřejného hřbitova pro zvířátka. „Žádný takový není v Olomouckém kraji dosud schválen,” reagoval Šulc. Policie ČR se nelegálním zakopáváním zvířat na veřejných pozemcích dosud nikdy nezabývala. „V této souvislosti jsme nikdy nezaznamenali žádnou stížnost,” uvedla Eva Čeplová z Policie ČR. Podobný přístup má i většina lidí.  „Ty křížky mi nevadí. Horší je to s volně pobíhajícími psy, kvůli kterým musím často zpomalit a někdy i zastavit,” nechal se slyšet cyklista Pavel, kterého jsme v sobotu odpoledne zastihli na Hloučele, jak si s celou rodinou křížky prohlíží. Přestože jde o porušení zákona, lidé jsou k zakopávání zvířat na Hloučele obvykle tolerantní. Snad zde jejich majitelé kromě psů, koček či křečků nezačnou také zakopávat mrtvé ovce, koně, krávy či třeba slony.

Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments