Dobré ráno, dnes je středa 12.12.2018
svátek slaví Simona,
zítra Lucie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
hloucela krizkyDva křížky se nedávno objevily u řeky Hloučela poblíž silnice z Domamyslic do Smržic. U „Tiché” poutají pozornost stovek lidí, kteří v těchto slunečných dnech lesoparkem procházejí nebo projíždějí na kolech. Zřejmě by se nemělo jednat o připomínku nějaké tragické události, ale pouze o označení hrobů domácích mazlíčků. Jenže ouha! Pániček, který si na Hloučel půjde zavzpomínat k hrobu svého psa, kočky, morčete, křečka či králíka, by klidně mohl dostat pořádnou pokutu!

Domácí mazlíčci se stali plnohodnotnými členy našich domácností. Ale kam s nimi po smrti? Tuto otázku bude muset dříve nebo později řešit každý z jejich majitelů. Ti, kteří mají svůj vlastní pozemek, to mají jednoduché. Svého mazlíčka mohou bez problémů zakopat na něm. Horší už to mají lidé z paneláků. Ti by správně měli nechat své zvíře odvézt do kafilérie. Jenže i oni chtějí mít na svého druha vzpomínku. Proto zvířata mnohokrát zakopávají například v lesoparku Hloučela, kam s nimi dříve často mířili na vycházku. Právě v lesoparku se nyní nedávno objevily dva křížky se jmény Bob a Amálka. „Taky jsem si toho všiml. Nikdy předtím se něco podobného na Hloučele nevyskytovalo. Při kosení trávy to překáží, ale jinak mi to nijak zvlášť nevadí. Ovšem myslím, že by to tam být nemělo,” reagoval někdejší dlouholetý správce lesoparku Karel Pokorský. Majitelé zvířat si totiž neuvědomují, že zakopáním svého pejska porušují zákon. „Na vlastním pozemku chovatel může jakékoliv zvíře zakopat. Musí však dodržet stanovenou hloubku. Na veřejném místě to ale veterinární zákon zakazuje. Majitel musí dát mrtvé zvíře do kafilerie nebo zanést na nejbližší veterinární stanici. Pokud by se prokázalo, kdo zvíře na veřejném místě zakopal, hrozila by mu několikatisícová pokuta,” vyjádřil se Vratislav Šulc z Krajské veterinární správy Olomouc. Jako řešení tohoto problému by se nabízelo zřízení speciálního veřejného hřbitova pro zvířátka. „Žádný takový není v Olomouckém kraji dosud schválen,” reagoval Šulc. Policie ČR se nelegálním zakopáváním zvířat na veřejných pozemcích dosud nikdy nezabývala. „V této souvislosti jsme nikdy nezaznamenali žádnou stížnost,” uvedla Eva Čeplová z Policie ČR. Podobný přístup má i většina lidí.  „Ty křížky mi nevadí. Horší je to s volně pobíhajícími psy, kvůli kterým musím často zpomalit a někdy i zastavit,” nechal se slyšet cyklista Pavel, kterého jsme v sobotu odpoledne zastihli na Hloučele, jak si s celou rodinou křížky prohlíží. Přestože jde o porušení zákona, lidé jsou k zakopávání zvířat na Hloučele obvykle tolerantní. Snad zde jejich majitelé kromě psů, koček či křečků nezačnou také zakopávat mrtvé ovce, koně, krávy či třeba slony.

Total Comments

  • Repoint
  • Sporcl
  • mubea
  • jaro
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Blíží se vánoční svátky, na co se nejvíce těšíte?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

A jde to i bez hádek!

Ano, potěšil nás a zároveň také velice překvapil hladký průběh úterního jednání prostějovských zastupitelů. Nejdůležitější dokument města, rozpočet na rok 2019, byl schválen celkem rychle, navíc bez zbytečných průtahů v podobě slovních přestřelek s opozičními zastupiteli. Tak to má být.

Máme nejdražší vodu!.

Během posledních dvou let se cena vodného a stočného na Prostějovsku nezvyšovala a tak jsme možná mnozí nabyli dojmu, že to tak i zůstane. Moravská vodárenská ovšem pro rok 2019 sáhla k výraznému zdražení, po kterém budeme mít nejdražší vodu na Moravě.  

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMÍR WALDA NERUŠIL
V němčickém kině OKO vystoupil uplynulou sobotu Waldemar Matuška. Ne, legendární zpěvák nevstal z mrtvých, ale parádně ho zastoupil jeho „dvojník“. Vánoční koncert v podání Vladimíra Waldy Nerušila se skutečně povedl.

49 walda13

Total Comments

Číslo týdne

5
O tolik korun budou mít PROSTĚJOVSKÝ Večerník levnější ti předplatitelé, kteří si pořídí ještě do konce roku abonenství nejčtenějšího regionálního periodika na rok 2019. Kvůli zdražení papíru totiž cena na stánku vystoupá od 1. ledna na rovnou dvacetikorunu.

Total Comments

Výrok týdne

„NA OPAKOVÁNÍ VOLEB JSEM BYLA PŘIPRAVENA...“

Nově zvolená senátorka za Prostějovsko Jitka Chalánková poskytla Večerníku první rozhovor ve své nové funkci.

Total Comments