Dobré dopoledne, dnes je pondělí 16.12.2019
svátek slaví Albína,
zítra Daniel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Poslední tři roky se do toho vandalové v Prostějově skutečně „obuli“. Nejen při silvestrovských oslavách ničí takřka vše, co jim přijde do cesty. Za uvedené období alkoholem posilnění výtržníci poničili různými způsoby desítky odpadkových košů. Radní ale neřeší jen jejich náhrady, ale i další těžkosti v podobě poškozených zastávek, zábradlí, laviček a dalšího městského mobiliáře. Ještěže je majetek města řádně a dobře pojištěný...

Nutno ale předem zmínit, že mobiliář města neničí jen vandalové, k úhoně přišel i majetek po různých dopravních nehodách, následcích vichřice nebo prudké bouřce. To ovšem nic nemění na tom, že radnice záhy platí náhrady. Město v těchto dnech pořídí nové odpadkové koše. Poničili je vandalové, vichřice i dopravní nehody. Koše budou doplněny také na místa podle požadavků občanů. „Nové odpadkové nádoby půjdou do lokalit, kde doposud nejsou instalovány. Jedná se především o nákup betonových odpadkových košů do lesoparku Hloučela a doplnění dalších košů na sídliště,“ uvedl problematiku primátor města František Jura.
„Nebudeme jenom nakupovat koše do nových lokalit. Musíme nahradit ty, které vzaly za své při dopravních nehodách, vichřici nebo je mají na svědomí vandalové. Tyto škody již městu nahradila pojišťovna,“ doplnil první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Jak dodal, pojišťovna uhradila 31 760 korun za vichřicí poškozené plakátovací plochy, 11 799 korun za dopravní nehodou pokroucené zábradlí v Zahradní ulici, 24 076 korun za podobně zničené zábradlí v ulici V Polích a také částky 9 625 korun a 19 914 korun za poškozenou zastávku MHD a veřejné WC ve Školní ulici i za zničené kontejnery na tříděný odpad.
Výše uvedené finanční prostředky byly vráceny do rozpočtu města jako likvidace pojistných událostí z pojištění majetku města a budou opětovně použity na údržbu a opravy majetku města.

Total Comments

  • Soledo
  • Lázně Slatinice
  • Zima PV
  • Kendrion
  • Praktik
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments