Dobré ráno, dnes je středa 26.2.2020
svátek slaví Dorota,
zítra Alexandr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Poslední tři roky se do toho vandalové v Prostějově skutečně „obuli“. Nejen při silvestrovských oslavách ničí takřka vše, co jim přijde do cesty. Za uvedené období alkoholem posilnění výtržníci poničili různými způsoby desítky odpadkových košů. Radní ale neřeší jen jejich náhrady, ale i další těžkosti v podobě poškozených zastávek, zábradlí, laviček a dalšího městského mobiliáře. Ještěže je majetek města řádně a dobře pojištěný...

Nutno ale předem zmínit, že mobiliář města neničí jen vandalové, k úhoně přišel i majetek po různých dopravních nehodách, následcích vichřice nebo prudké bouřce. To ovšem nic nemění na tom, že radnice záhy platí náhrady. Město v těchto dnech pořídí nové odpadkové koše. Poničili je vandalové, vichřice i dopravní nehody. Koše budou doplněny také na místa podle požadavků občanů. „Nové odpadkové nádoby půjdou do lokalit, kde doposud nejsou instalovány. Jedná se především o nákup betonových odpadkových košů do lesoparku Hloučela a doplnění dalších košů na sídliště,“ uvedl problematiku primátor města František Jura.
„Nebudeme jenom nakupovat koše do nových lokalit. Musíme nahradit ty, které vzaly za své při dopravních nehodách, vichřici nebo je mají na svědomí vandalové. Tyto škody již městu nahradila pojišťovna,“ doplnil první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Jak dodal, pojišťovna uhradila 31 760 korun za vichřicí poškozené plakátovací plochy, 11 799 korun za dopravní nehodou pokroucené zábradlí v Zahradní ulici, 24 076 korun za podobně zničené zábradlí v ulici V Polích a také částky 9 625 korun a 19 914 korun za poškozenou zastávku MHD a veřejné WC ve Školní ulici i za zničené kontejnery na tříděný odpad.
Výše uvedené finanční prostředky byly vráceny do rozpočtu města jako likvidace pojistných událostí z pojištění majetku města a budou opětovně použity na údržbu a opravy majetku města.

Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Domy po cikánech zmizí.

Až tři miliony korun hodlají v Hradčanech-Kobeřicích investovat do demolice ohyzdných nemovitostí, které v obci zůstaly po vystěhování nepřizpůsobivých občanů a jsou zcela neobyvatelné. Po zbourání domů hodlají místní zastupitelé na uvolněném místě vybudovat okrasný park.

Radary zpět do akce!

V tichosti a režimu přísného utajení upekli prostějovští radní plán, dle něhož se v co nejzazší době má na silnicích opět měřit formou tzv. ptačích budek Ty jsou přitom již dobrých devět roků mimo provoz a v posledních letech se mluvilo o jejich zcela odlišném využití. A ejhle, bude se prý znovu fotit!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ VYKOUKAL
06 pawlovska

To jsou věci! Sportovní manažer Jestřábů se uplynulou sobotu vrátil po osmi sezónách na led a ve věku, kdy brzy oslaví 49. narozeniny, se stal nejstarším hráčem historie, který oblékl dres Prostějova v soutěžním utkání.

Total Comments

Číslo týdne

104

Úctyhodných sto čtyř roků se takřka dožila Josefa Schlesingerová, která byla nejstarší občankou města Prostějova. Minulé úterý bohužel její srdce dotlouklo.

Total Comments

Výrok týdne

„DVA MĚSÍCE JEDL MIXOVANOU STRAVU“

U Okresního soudu v Prostějově vypovídala v případu Jiřího Otáhala alias „kanibala“ jeho exmilenka. A z některých slov šel mráz po zádech…

Total Comments