Dobré odpoledne, dnes je pátek 17.1.2020
svátek slaví Drahoslav,
zítra Vladislav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Poslední tři roky se do toho vandalové v Prostějově skutečně „obuli“. Nejen při silvestrovských oslavách ničí takřka vše, co jim přijde do cesty. Za uvedené období alkoholem posilnění výtržníci poničili různými způsoby desítky odpadkových košů. Radní ale neřeší jen jejich náhrady, ale i další těžkosti v podobě poškozených zastávek, zábradlí, laviček a dalšího městského mobiliáře. Ještěže je majetek města řádně a dobře pojištěný...

Nutno ale předem zmínit, že mobiliář města neničí jen vandalové, k úhoně přišel i majetek po různých dopravních nehodách, následcích vichřice nebo prudké bouřce. To ovšem nic nemění na tom, že radnice záhy platí náhrady. Město v těchto dnech pořídí nové odpadkové koše. Poničili je vandalové, vichřice i dopravní nehody. Koše budou doplněny také na místa podle požadavků občanů. „Nové odpadkové nádoby půjdou do lokalit, kde doposud nejsou instalovány. Jedná se především o nákup betonových odpadkových košů do lesoparku Hloučela a doplnění dalších košů na sídliště,“ uvedl problematiku primátor města František Jura.
„Nebudeme jenom nakupovat koše do nových lokalit. Musíme nahradit ty, které vzaly za své při dopravních nehodách, vichřici nebo je mají na svědomí vandalové. Tyto škody již městu nahradila pojišťovna,“ doplnil první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Jak dodal, pojišťovna uhradila 31 760 korun za vichřicí poškozené plakátovací plochy, 11 799 korun za dopravní nehodou pokroucené zábradlí v Zahradní ulici, 24 076 korun za podobně zničené zábradlí v ulici V Polích a také částky 9 625 korun a 19 914 korun za poškozenou zastávku MHD a veřejné WC ve Školní ulici i za zničené kontejnery na tříděný odpad.
Výše uvedené finanční prostředky byly vráceny do rozpočtu města jako likvidace pojistných událostí z pojištění majetku města a budou opětovně použity na údržbu a opravy majetku města.

Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Pomahame tancem
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

Kdyby se o víkendu konaly komunální volby, komu byste dali svůj hlas?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Něco teplého do žaludku.

Rozlévání polévek v režii náměstkyně prostějovského primátora Milady Sokolové minulý týden opět po roce začalo. Bezdomovci u místního nádraží se na tuto tradiční charitativní akci viditelně těšili a odpovídala tomu jejich účast. Konečně dostali zase něco teplého do žaludku.

Kdo všechno jezdí po dálnici.

Tři v jednom, tak by se dala charakterizovat běžná policejní kontrola řidiče, který uháněl po dálnici směrem k Prostějovu. Na skle neměl dálniční známku a vozidlo nemělo platnou technickou prohlídku. Ale co je úplně nejhorší, řidič byl pod vlivem extáze a marihuany…

Kdo všechno jezdí po dálnici. Tři v jednom, tak by se dala charakterizovat běžná policejní kontrola řidiče, který uháněl po dálnici směrem k Prostějovu. Na skle neměl dálniční známku a vozidlo nemělo platnou technickou prohlídku. Ale co je úplně nejhorší, řidič byl pod vlivem extáze a marihuany…

Total Comments

Osobnost týdne

ANDREJ BABIŠ
02 babisPremiér České republiky a šéf nejsilnější politické strany ANO 2011 navštívil během své inspekční cesty po Olomouckém kraji také Prostějov. A nechal se slyšet, že naše město si ostatní mohou brát za vzor.

Total Comments

Číslo týdne

832

Smutný rekord ohlásila prostějovská nemocnice. Ve zdejší porodnici se totiž v roce 2019 narodilo právě jen něco přes osm stovek dětí, což je nejméně za posledních třináct let! Vymřeme snad?

Total Comments

Výrok týdne

„JÁ BYCH TENTO VÝROK OZNAČIL ZA NEHORÁZNOST“

Tiskový mluvčí Petry Kvitové Karel Tejkal takto okomentoval slova Radima Žondry, že si tenistka způsobila zranění sama…

Total Comments