Příjemnou noc, dnes je pondělí 9.12.2019
svátek slaví Vratislav,
zítra Julie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Strážníci Městské policie Prostějov se v průběhu letních měsíců zaměřili na pejskaře. Při preventivní akci s názvem „Pes za to nemůže“ kontrolovali, zda majitelé psů mají své čtyřnohé mazlíčky očipované, přihlášené na Magistrátu města Prostějov a zda dodržují pravidla upravená obecně závaznými vyhláškami.

„Cílem akce bylo seznámení s aktuálním zněním obecně závazné vyhlášky a také přimět majitele psů, aby dodržovali pravidla týkající se nejen volného pohybu psů na veřejném prostranství, ale i uklízení exkrementů. Tím zcela jistě přispívají k čistotě města a většímu bezpečí v ulicích. Pokud strážníci při kontrole zjistili, že pes má čip, jsou za něj zaplaceny poplatky, obdržel majitel za odměnu reflexní obojek nebo sadu sáčků na psí exkrementy a letáček s informací, kde se může pes pohybovat na volno bez vodítka,“ sdělila Tereza Greplová z Městské policie Prostějov.
Míst k volnému pohybu psů je na katastru města celkem šestnáct. Na ostatních veřejných prostranstvích musí být pes vždy na vodítku. „Jde přece o bezpečí ostatních osob, dětí a v neposlední řadě i zvířat. V případě zjištění přestupku může být uložena pokuta až do výše deseti tisíc korun,“ připomněla Greplová.
Během třiadvaceti letních akcí strážníci zkontrolovali 150 psů. „V sedmi případech bylo zjištěno přestupkové jednání spočívající v tom, že majitel neměl svého psa na vodítku nebo jej neměl očipovaného. Protiprávní jednání bylo vyřešeno hlídkou na místě nebo postoupeno příslušnému správnímu orgánu k dořešení. Ostatní majitelé měli své čtyřnohé kamarády v pořádku,“ konstatovala tisková mluvčí prostějovských strážníků.
Zastupitelstvo statutárního města Prostějov schválilo novelizaci obecně závazné vyhlášky, kterou se stanoví pravidla pro pohyb psů na veřejném prostranství a vymezují prostory pro volné pobíhání psů na území města. „Úplné znění najdete na webových stránkách prostejov.eu. Novinkou je, že některé výběhové loučky jsou nebo budou oplocené pro větší bezpečí nejen psů, ale i obyvatel,“ přidal Jan Nagy, ředitel Městské policie Prostějov.

Total Comments

 • Box
 • Konstrukta
 • Zima PV
 • Kendrion
 • Praktik
 • Hopi
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

P3_restaurace_lazne
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Skutečně pomohli a chránili.

Policejní eskortu z Prostějova, která vezla po dálnici D1 v Praze dopadeného pachatele trestného činu spáchaného v prostějovské ubytovně, potkala nečekaná situace. Naši policisté se stali svědky nehody dvou osobních vozidel. Zastavili a vyprostili dvě zraněné osoby z převrácené škodovky. Bravo!

Sdílená kola zmizí z města.

 Vedení radnice kvůli velkému zájmu občanů prodloužilo smlouvu s provozovatelem, lidé tak budou moci oproti původnímu plánu používat sdílená kola i během listopadu a prosince. Jenže poté kola na půjčení na dva měsíce zmizí a znovu se objeví až 1. března. Stroje prý potřebují servis...

Total Comments

Osobnost týdne

ILONA CSÁKOVÁ

48 csakovaPáteční slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí T. G. Masaryka zpestřila svým nádherným vystoupením před tisícovkami Prostějovanů právě tato skvělá muzikálová zpěvačka.

Total Comments

Číslo týdne

 69 356 000

Už na zítřejším zasedání zastupitelstva se bude projednávat rozpočet Prostějova na příští rok. Jak Večerník už minulý týden zjistil, ke schválení míří rozpočet se schodkem za bezmála 70 milionů korun.

Total Comments

Výrok týdne

„CHČIJE A JE MI ZIMA. TAK SE TAK BLBĚ NEPTEJ!“

Na otázku Večerníku, jak jde život, měl bezdomovec stojící před místním nádražím zcela jasnou odpověď...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments