Dobrý večer, dnes je pátek 23.8.2019
svátek slaví Sandra,
zítra Bartoloměj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Strážníci Městské policie Prostějov se v průběhu letních měsíců zaměřili na pejskaře. Při preventivní akci s názvem „Pes za to nemůže“ kontrolovali, zda majitelé psů mají své čtyřnohé mazlíčky očipované, přihlášené na Magistrátu města Prostějov a zda dodržují pravidla upravená obecně závaznými vyhláškami.

„Cílem akce bylo seznámení s aktuálním zněním obecně závazné vyhlášky a také přimět majitele psů, aby dodržovali pravidla týkající se nejen volného pohybu psů na veřejném prostranství, ale i uklízení exkrementů. Tím zcela jistě přispívají k čistotě města a většímu bezpečí v ulicích. Pokud strážníci při kontrole zjistili, že pes má čip, jsou za něj zaplaceny poplatky, obdržel majitel za odměnu reflexní obojek nebo sadu sáčků na psí exkrementy a letáček s informací, kde se může pes pohybovat na volno bez vodítka,“ sdělila Tereza Greplová z Městské policie Prostějov.
Míst k volnému pohybu psů je na katastru města celkem šestnáct. Na ostatních veřejných prostranstvích musí být pes vždy na vodítku. „Jde přece o bezpečí ostatních osob, dětí a v neposlední řadě i zvířat. V případě zjištění přestupku může být uložena pokuta až do výše deseti tisíc korun,“ připomněla Greplová.
Během třiadvaceti letních akcí strážníci zkontrolovali 150 psů. „V sedmi případech bylo zjištěno přestupkové jednání spočívající v tom, že majitel neměl svého psa na vodítku nebo jej neměl očipovaného. Protiprávní jednání bylo vyřešeno hlídkou na místě nebo postoupeno příslušnému správnímu orgánu k dořešení. Ostatní majitelé měli své čtyřnohé kamarády v pořádku,“ konstatovala tisková mluvčí prostějovských strážníků.
Zastupitelstvo statutárního města Prostějov schválilo novelizaci obecně závazné vyhlášky, kterou se stanoví pravidla pro pohyb psů na veřejném prostranství a vymezují prostory pro volné pobíhání psů na území města. „Úplné znění najdete na webových stránkách prostejov.eu. Novinkou je, že některé výběhové loučky jsou nebo budou oplocené pro větší bezpečí nejen psů, ale i obyvatel,“ přidal Jan Nagy, ředitel Městské policie Prostějov.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments