Dobrý večer, dnes je pátek 23.8.2019
svátek slaví Sandra,
zítra Bartoloměj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Minulé úterý 30. července před třiadvacátou hodinou došlo na silnici mezi Kostelcem na Hané a Prostějovem ke střetu osobního automobilu Honda se srnou. Ta neměla šanci srážku přežít.

Jak k události došlo? „Srna náhle vyběhla sedmatřicetiletému řidiči do cesty z levé strany a ten již střetu nemohl zabránit. Ke zranění osob při nehodě nedošlo, zvíře však na místě uhynulo,“ prozradil František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje.
Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 25 000 korun. Alkohol u řidiče policisté na místě vyloučili provedenou dechovou zkouškou. „Srnu si na místě převzal člen místního mysliveckého sdružení,“ doplnil Kořínek.
K dalšímu střetu vozidla se zvěří došlo ve středu 31. července před jednadvacátou hodinou mezi obcemi Němčice nad Hanou a Víceměřicemi. Řidič automobilu Fiat už nedokázal zabránit srážce se srncem. „Dle slov třiadvacetiletého řidiče měl srnec do vozovky vstoupit náhle z pravé strany, bezprostředně před jedoucí vozidlo. Muž na zvíře již nemohl včas zareagovat a vozidlem ho srazil. Ke zranění osob nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na jedenáct tisíc korun. Alkohol u řidiče policisté na místě vyloučili provedenou dechovou zkouškou. Srnec po střetu s vozidlem uhynul a převzal si ho člen místního mysliveckého sdružení,“ uvedl František Kořínek.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments