Příjemnou noc, dnes je pondělí 9.12.2019
svátek slaví Vratislav,
zítra Julie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Minulé úterý 30. července před třiadvacátou hodinou došlo na silnici mezi Kostelcem na Hané a Prostějovem ke střetu osobního automobilu Honda se srnou. Ta neměla šanci srážku přežít.

Jak k události došlo? „Srna náhle vyběhla sedmatřicetiletému řidiči do cesty z levé strany a ten již střetu nemohl zabránit. Ke zranění osob při nehodě nedošlo, zvíře však na místě uhynulo,“ prozradil František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje.
Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 25 000 korun. Alkohol u řidiče policisté na místě vyloučili provedenou dechovou zkouškou. „Srnu si na místě převzal člen místního mysliveckého sdružení,“ doplnil Kořínek.
K dalšímu střetu vozidla se zvěří došlo ve středu 31. července před jednadvacátou hodinou mezi obcemi Němčice nad Hanou a Víceměřicemi. Řidič automobilu Fiat už nedokázal zabránit srážce se srncem. „Dle slov třiadvacetiletého řidiče měl srnec do vozovky vstoupit náhle z pravé strany, bezprostředně před jedoucí vozidlo. Muž na zvíře již nemohl včas zareagovat a vozidlem ho srazil. Ke zranění osob nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na jedenáct tisíc korun. Alkohol u řidiče policisté na místě vyloučili provedenou dechovou zkouškou. Srnec po střetu s vozidlem uhynul a převzal si ho člen místního mysliveckého sdružení,“ uvedl František Kořínek.

Total Comments

 • Box
 • Konstrukta
 • Zima PV
 • Kendrion
 • Praktik
 • Hopi
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

P3_restaurace_lazne
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Skutečně pomohli a chránili.

Policejní eskortu z Prostějova, která vezla po dálnici D1 v Praze dopadeného pachatele trestného činu spáchaného v prostějovské ubytovně, potkala nečekaná situace. Naši policisté se stali svědky nehody dvou osobních vozidel. Zastavili a vyprostili dvě zraněné osoby z převrácené škodovky. Bravo!

Sdílená kola zmizí z města.

 Vedení radnice kvůli velkému zájmu občanů prodloužilo smlouvu s provozovatelem, lidé tak budou moci oproti původnímu plánu používat sdílená kola i během listopadu a prosince. Jenže poté kola na půjčení na dva měsíce zmizí a znovu se objeví až 1. března. Stroje prý potřebují servis...

Total Comments

Osobnost týdne

ILONA CSÁKOVÁ

48 csakovaPáteční slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí T. G. Masaryka zpestřila svým nádherným vystoupením před tisícovkami Prostějovanů právě tato skvělá muzikálová zpěvačka.

Total Comments

Číslo týdne

 69 356 000

Už na zítřejším zasedání zastupitelstva se bude projednávat rozpočet Prostějova na příští rok. Jak Večerník už minulý týden zjistil, ke schválení míří rozpočet se schodkem za bezmála 70 milionů korun.

Total Comments

Výrok týdne

„CHČIJE A JE MI ZIMA. TAK SE TAK BLBĚ NEPTEJ!“

Na otázku Večerníku, jak jde život, měl bezdomovec stojící před místním nádražím zcela jasnou odpověď...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments