Dobré ráno, dnes je pondělí 16.12.2019
svátek slaví Albína,
zítra Daniel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Nedá si pokoj a nedá... Na začátku června letošního roku poslala soudkyně Ivona Otrubová sedmatřicetiletého Michala Šobra na dvanáct měsíců do vězení za neustálé obtěžování a pronásledování o dva roky starší partnerky Tatiany Jakubovské. Šobr i po rozchodu ženu pronásledoval téměř na každém kroku, neustále zvonil u jejího bytu v Italské ulici, nadával jí a tropil žárlivé scény. Nevybíravým způsobem tak znepříjemňoval život nejen své expřítelkyni, ale i jejich společné nezletilé dceři. Ani opakované varování ze strany policie a soudu k ničemu nevedlo. Co se ale nestalo? Ještě než Michal Šobr stačil nastoupit výkon trestu, dovolil si svoji životní lásku otravovat znovu, a to i přes soudní zákaz jakéhokoliv styku. Muž tedy putoval do vazby a minulé úterý stanul před soudem zase!

„Obžalovaný bude nyní čelit obvinění z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí,“ prozradil Večerníku ještě před jednáním Petr Vrtěl, předseda senátu Okresního soudu v Prostějově. Michala Šobra přivedla do soudní síně eskorta z Vazební věznice v Olomouci.
Už na začátku líčení se Večerník dozvěděl, že po vynesení prvního rozsudku, který jej poslal na rok do vězení, vyhledal svoji expartnerku znovu. Dne 5. června zvonil a bouchal na její dveře a když mu Tatiana Jakubovská neotvírala, baterkou jí svítil do okna. O den později měl svoji ex potkat na náměstí T. G. Masaryka a jízdním kolem ji zablokovat cestu. Poškozená utekla do jednoho z obchodů. Další den Šobr opět zvonil u jejích dveří, přes které ženě vulgárně nadával. To už si po oznámení sousedů pro něj přijeli policisté a jelikož měl obviněný muž soudní zákaz jakkoliv se přiblížit ke své bývalé partnerce, putoval rovnou do vazby.
„Pořád to ale byla moje přítelkyně! Vím, že soud mi zakázal se s ní stýkat, ale je to moje životní láska a ona pořád miluje mě,“ omlouval své jednání minulé úterý Michal Šobr. „Říkáte, že poškozená vás stále miluje, tak proč požádala soud o předběžné opatření zákazu vašeho styku s ní? Vy jste jednoznačně mařil výkon úředního rozhodnutí,“ opáčil mu soudce Petr Vrtěl. „Nevím, proč požádala o to opatření. Vždyť ona mě i teď vyhledává sama! Píše mi do vězení dopisy, že o mě stojí a že se mnou chce i nadále být. Je to holka mého života a chci si ji vzít,“ reagoval Šobr a zároveň se snažil vysvětlovat, proč svoji bývalou přítelkyni kontaktoval i po předchozím vynesení rozsudku. „Chtěl jsem s ní jen mluvit, něco jí vysvětlit. Navíc jsme jedno odpoledne byli domluveni, že i s dětmi pojedeme na chatu opékat maso...“
Předseda senátu Petr Vrtěl si od něj následně vyžádal dopisy, které mu skutečně do vazební věznice napsala Tatiana Jakubovská. Ona sama pak v úterý před senát předstoupila rovněž. Potvrdila, že Šobrovi ještě při jeho pobytu na svobodě psala SMS zprávy a nepopřela ani autorství zmíněných listů. „Ano, píšeme si, pořád k němu něco cítím. Ale v nedávné minulosti mě kontaktoval proti mé vůli. Křičel na mě, vyhrožoval mi a choval se agresivně i vůči mým dětem. Skákal i po oknech a děti se ho bály. Psal mi také výhružné zprávy na mobil, které jsem ale smazala,“ vypověděla poškozená, nad čímž se soudce podivil, neboť právě tyto esemesky by Šobra usvědčily. „Pokud zničíte jasné důkazy, pak si rozmyslete, zda vůbec podávat trestní oznámení,“ nechal se slyšet předseda senátu.
Soudce Petr Vrtěl jednání odročil na říjen tohoto roku. Jak Večerníku potvrdil, požádal znalce z oboru psychiatrie o posudek na obviněného Michala Šobra. Tomu hrozí další až tři roky vězení.

Total Comments

  • Soledo
  • Lázně Slatinice
  • Zima PV
  • Kendrion
  • Praktik
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments