Dobré odpoledne, dnes je pondělí 27.1.2020
svátek slaví Ingrid,
zítra Otýlie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Léto nepředstavuje jen dovolené, koupání a opalování. Ale také řadu venkovních občerstvení. Právě na ta se předminulý týden zaměřily kontroly hygieniků na Prostějovsku, aby nyní Krajská hygienická stanice poskytla vskutku zajímavá čísla. Ta se týkají například kiosků a občerstvení v okolí plumlovské přehrady, kontroly se ale dotkly také provozovatelů z biokoridoru Hloučela.

„Průběžně kontrolujeme hotel Zlechov, hotel Plumlov, Minigolf-stánek občerstvení, stánek občerstvení Na špici, občerstvení ŽRALOK či restauraci PANEL,“ uvedla za hygieniky Zuzana Bartošová. „Výsledky tuto sezónu byly buď výborné, nebo katastrofální. U některých provozovatelů jsme zaznamenali výrazné zlepšení,“ uvedla Zuzana Bartošová.
A hned připojila některé prohřešky, s nimiž se kontroly setkávaly nejčastěji. „Nejvíce lidé zápolí s čistotou, nacházeli jsme špinavé lednice, pracovní plochy, dále třeba nezajištění vhodné teploty pro syrové maso či potraviny po době trvanlivosti,“ vypočítala.
Hygienici taktéž odebrali vzorky zmrzliny, které nechali podrobit zkoumání. „Máme odebráno patnáct vzorků zmrzlin, z nichž v jednom případě byl pozitivní vyšší nález bakterií Enterobacteriaceae. Provozovatel už prokázal laboratorně vyhovující rozbor,“ dodala Bartošová.
Přímo v Prostějově prošly kontrolou třeba aquapark občerstvení na vrahovickém koupališti či Palletárna v Plumlovské ulici. Celkem nakonec kontroloři udělili devět sankcí za 25 tisíc korun.
Přestože se léto překlopilo do své druhé poloviny, kontroly stánků a bufetů v následujících týdnech v žádném případě nepoleví.

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

Co říkáte na rekordně nízké návštěvy při hokejových zápasech Jestřábů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Pomáhající děti.

Hezkým činem začali rok 2020 na ZŠ E. Valenty v Prostějově, kde žákyně třídy 6. B zorganizovaly dobrovolnou sbírku na pomoc rodině z Mostkovic, které před nedávnými Vánocemi shořel dům. A vybralo se rovných dvacet tisíc korun! Tomu se rozhodně říká dobrý skutek s velkým „S“ hodný následování. Přidáte se?

Kanibalismus na Prostějovsku.

Pěstní souboje jsou vcelku běžným prostředkem k vyřizování sporů, ovšem aby se lidé navzájem pojídali, to jsme tu ještě neměli! V uplynulých dnech jsme zaznamenali dva případy, kdy jeden muž ukousl rivalovi při rvačce dolní ret, na druhého pak pořvávala tlupa spoluobčanů, že si „pochutnal“ na šestnáctileté slečně…

Total Comments

Osobnost týdne

PETR KOUKAL
04 koukal img 4104
Historicky nejlepší český badmintonista se musel porvat s diagnózou rakoviny varlat. Po konci kariéry založil Nadaci Petra Koukala, jejímž hlavním projektem je STK pro chlapy. Ten si klade za cíl, aby se o muži o své zdraví začali starat stejně jako o své auto. V Prostějově na plesu společnosti Koutný převzal šek na 250 tisíc korun, které vzešly z prodeje žiraf uháčkovaných zaměstnanci této oděvní firmy.

Total Comments

Číslo týdne

137


Po roční pauze se uplynulou neděli do jediného lyžařského areálu na Prostějovsku vrátila Kladecká lyže. Závod byl dokonce zařazen do Jihomoravského lyžařského poháru, díky čemuž se mohl těšit z rekordní účasti celkem 137 závodníků a závodnic. Mnozí z nich do Kladek dorazili právě z Brna.

Total Comments

Výrok týdne

„V PROSTĚJOVĚ UŽ SE NETANČÍ, ALE JENOM SKÁČE“


Taneční mistr Jiří Šindler, známý z působení v Domě služeb v Olomoucké ulici, si v exkluzivním rozhovoru takto postěžoval na kvalitu a (ne)zájem nejen o kurzy.

Total Comments