Dobrý večer, dnes je pátek 23.8.2019
svátek slaví Sandra,
zítra Bartoloměj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Léto nepředstavuje jen dovolené, koupání a opalování. Ale také řadu venkovních občerstvení. Právě na ta se předminulý týden zaměřily kontroly hygieniků na Prostějovsku, aby nyní Krajská hygienická stanice poskytla vskutku zajímavá čísla. Ta se týkají například kiosků a občerstvení v okolí plumlovské přehrady, kontroly se ale dotkly také provozovatelů z biokoridoru Hloučela.

„Průběžně kontrolujeme hotel Zlechov, hotel Plumlov, Minigolf-stánek občerstvení, stánek občerstvení Na špici, občerstvení ŽRALOK či restauraci PANEL,“ uvedla za hygieniky Zuzana Bartošová. „Výsledky tuto sezónu byly buď výborné, nebo katastrofální. U některých provozovatelů jsme zaznamenali výrazné zlepšení,“ uvedla Zuzana Bartošová.
A hned připojila některé prohřešky, s nimiž se kontroly setkávaly nejčastěji. „Nejvíce lidé zápolí s čistotou, nacházeli jsme špinavé lednice, pracovní plochy, dále třeba nezajištění vhodné teploty pro syrové maso či potraviny po době trvanlivosti,“ vypočítala.
Hygienici taktéž odebrali vzorky zmrzliny, které nechali podrobit zkoumání. „Máme odebráno patnáct vzorků zmrzlin, z nichž v jednom případě byl pozitivní vyšší nález bakterií Enterobacteriaceae. Provozovatel už prokázal laboratorně vyhovující rozbor,“ dodala Bartošová.
Přímo v Prostějově prošly kontrolou třeba aquapark občerstvení na vrahovickém koupališti či Palletárna v Plumlovské ulici. Celkem nakonec kontroloři udělili devět sankcí za 25 tisíc korun.
Přestože se léto překlopilo do své druhé poloviny, kontroly stánků a bufetů v následujících týdnech v žádném případě nepoleví.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments