Dobré odpoledne, dnes je pondělí 27.1.2020
svátek slaví Ingrid,
zítra Otýlie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Každým rokem jde o stejnou písničku, ovšem s nepříliš voňavým podtextem. Prostějov na začátku uplynulého týdne opět zamořil neúnosný puch z polí okolo města. Určický statek se pustil do tradiční práce a tekutým hnojivem „zaplavil“ veškerou ornou půdu v jižní části města. K zápachu se vyjádřilo i magistrát s tím, že nejde o nic neobvyklého a hnojení bude pokračovat i nadále. Takže, zacpat nosy a vydržet!

„Je tady hrozný smrad, přijďte si to vyfotit,“ pobavila redakci Večerníku žena bydlící v jižní části města. Zápach opravdu vyfotografovat nejde, přesto každý z nás v prvních dvou dnech uplynulého týdne závan kuřinců a jiného hnojiva cítil také. „Využívali jsme organická hnojiva složená převážně z drůbežího trusu. Tohle drůbeží aroma určitě nemělo na zdraví obyvatel žádný vliv. Veškeré hnojivo během několika hodin stejně zaoráváme,“ vyjádřil se pro Večerník ředitel Statku Prostějov František Křivánek.
Na četné stížnosti obyvatel Prostějova, které pobouřil štiplavý puch, se vyjádřila i vedoucí odboru životního prostředí prostějovského magistrátu. „Ve dnech pátého a šestého srpna probíhalo hnojení statkovým hnojivem zemědělských pozemků, které obhospodařuje zemědělský podnik Statek Prostějov, což se projevilo zápachem. Zapravení hnojiva do půdy je prováděno ihned po aplikaci a bude ukončeno v úterý ve večerních hodinách. Upozorňujeme na skutečnost, že se Statek Prostějov nedopouští žádného protiprávního jednání, pokud tekuté hnojivo zapraví do půdy do čtyřiadvaceti hodin,“ uvedla prostřednictvím www.prostejov.eu Martina Cetkovská.
Situaci se okamžitě snažila uklidnit také náměstkyně primátora pro životní prostředí v Prostějově. „Upozorňujeme občany, že v příštích dnech mohou obdobnou aplikaci hnojiv provádět i další zemědělské subjekty, které hospodaří na pozemcích menších rozloh sousedících se zastavěným územím města,“ vzkázala Milada Sokolová.
Jak tedy vyplývá, že není všem zápachům konec...

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

Co říkáte na rekordně nízké návštěvy při hokejových zápasech Jestřábů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Pomáhající děti.

Hezkým činem začali rok 2020 na ZŠ E. Valenty v Prostějově, kde žákyně třídy 6. B zorganizovaly dobrovolnou sbírku na pomoc rodině z Mostkovic, které před nedávnými Vánocemi shořel dům. A vybralo se rovných dvacet tisíc korun! Tomu se rozhodně říká dobrý skutek s velkým „S“ hodný následování. Přidáte se?

Kanibalismus na Prostějovsku.

Pěstní souboje jsou vcelku běžným prostředkem k vyřizování sporů, ovšem aby se lidé navzájem pojídali, to jsme tu ještě neměli! V uplynulých dnech jsme zaznamenali dva případy, kdy jeden muž ukousl rivalovi při rvačce dolní ret, na druhého pak pořvávala tlupa spoluobčanů, že si „pochutnal“ na šestnáctileté slečně…

Total Comments

Osobnost týdne

PETR KOUKAL
04 koukal img 4104
Historicky nejlepší český badmintonista se musel porvat s diagnózou rakoviny varlat. Po konci kariéry založil Nadaci Petra Koukala, jejímž hlavním projektem je STK pro chlapy. Ten si klade za cíl, aby se o muži o své zdraví začali starat stejně jako o své auto. V Prostějově na plesu společnosti Koutný převzal šek na 250 tisíc korun, které vzešly z prodeje žiraf uháčkovaných zaměstnanci této oděvní firmy.

Total Comments

Číslo týdne

137


Po roční pauze se uplynulou neděli do jediného lyžařského areálu na Prostějovsku vrátila Kladecká lyže. Závod byl dokonce zařazen do Jihomoravského lyžařského poháru, díky čemuž se mohl těšit z rekordní účasti celkem 137 závodníků a závodnic. Mnozí z nich do Kladek dorazili právě z Brna.

Total Comments

Výrok týdne

„V PROSTĚJOVĚ UŽ SE NETANČÍ, ALE JENOM SKÁČE“


Taneční mistr Jiří Šindler, známý z působení v Domě služeb v Olomoucké ulici, si v exkluzivním rozhovoru takto postěžoval na kvalitu a (ne)zájem nejen o kurzy.

Total Comments