Dobrý večer, dnes je pátek 23.8.2019
svátek slaví Sandra,
zítra Bartoloměj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Každým rokem jde o stejnou písničku, ovšem s nepříliš voňavým podtextem. Prostějov na začátku uplynulého týdne opět zamořil neúnosný puch z polí okolo města. Určický statek se pustil do tradiční práce a tekutým hnojivem „zaplavil“ veškerou ornou půdu v jižní části města. K zápachu se vyjádřilo i magistrát s tím, že nejde o nic neobvyklého a hnojení bude pokračovat i nadále. Takže, zacpat nosy a vydržet!

„Je tady hrozný smrad, přijďte si to vyfotit,“ pobavila redakci Večerníku žena bydlící v jižní části města. Zápach opravdu vyfotografovat nejde, přesto každý z nás v prvních dvou dnech uplynulého týdne závan kuřinců a jiného hnojiva cítil také. „Využívali jsme organická hnojiva složená převážně z drůbežího trusu. Tohle drůbeží aroma určitě nemělo na zdraví obyvatel žádný vliv. Veškeré hnojivo během několika hodin stejně zaoráváme,“ vyjádřil se pro Večerník ředitel Statku Prostějov František Křivánek.
Na četné stížnosti obyvatel Prostějova, které pobouřil štiplavý puch, se vyjádřila i vedoucí odboru životního prostředí prostějovského magistrátu. „Ve dnech pátého a šestého srpna probíhalo hnojení statkovým hnojivem zemědělských pozemků, které obhospodařuje zemědělský podnik Statek Prostějov, což se projevilo zápachem. Zapravení hnojiva do půdy je prováděno ihned po aplikaci a bude ukončeno v úterý ve večerních hodinách. Upozorňujeme na skutečnost, že se Statek Prostějov nedopouští žádného protiprávního jednání, pokud tekuté hnojivo zapraví do půdy do čtyřiadvaceti hodin,“ uvedla prostřednictvím www.prostejov.eu Martina Cetkovská.
Situaci se okamžitě snažila uklidnit také náměstkyně primátora pro životní prostředí v Prostějově. „Upozorňujeme občany, že v příštích dnech mohou obdobnou aplikaci hnojiv provádět i další zemědělské subjekty, které hospodaří na pozemcích menších rozloh sousedících se zastavěným územím města,“ vzkázala Milada Sokolová.
Jak tedy vyplývá, že není všem zápachům konec...

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments