Dobré odpoledne, dnes je pondělí 27.1.2020
svátek slaví Ingrid,
zítra Otýlie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Prostějovský magistrát zavádí novinku pro vánoční trhy, která pomůže chránit přírodu. Už letos totiž pořídí kelímky z nezávadného materiálu. Doposud vypitý punč mířil každoročně do desítek tisíc „nerozložitelných“ umělohmotných kelímků, čemuž je nyní konec.

„Pro konzumaci nápojů necháme vyrobit jednotné papírové kelímky. Jsou nejen nezávadné, ale také přívětivé k životnímu prostředí,“ prozradil na nedávné tiskové konferenci po jednání rady města prostějovský primátor František Jura (ANO 2011). Jde o pilotní projekt, který bude uveden v život na vánočních trzích. „Pokud se nápad osvědčí, zavedeme tyto jednotné kelímky na všechny městské slavnosti,“ doplnila náměstkyně Milada Sokolová (ODS a Nezávislé osobnosti města Prostějova) s tím, že na kelímcích bude vytištěno logo Zdravého města Prostějov.
Povinnost prodeje nápojů v jednotných kelímcích bude zakotvena ve smlouvě, kterou si nájemce pronajímá stánek od magistrátu, stejně jako například podmínka prodávat ve stánku pouze vánoční sortiment. „Počítáme s nákupem dvou set tisíc kusů papírových kelímků, což představuje 172 tisíc korun. Pochopitelně zajistíme jejich distribuci, vše na základě objednávek od trhovců, kteří za kelímek budou platit stejnou cenu, za jakou ji magistrát pořídil. Tuhle cenu se navíc díky velikosti objednávky podařilo natolik stlačit dolů, že právě kvůli ekologickému řešení k žádnému zdražení vánočních punčů nebo svařáků nemusí dojít,“ objasnila dále Sokolová, která zavedení k přírodě přátelštějších kelímků konzultovala s některými provozovateli „punčových“ stánků i s dodavateli kelímků. „Podle jejich zkušeností se nemusíme bát ani toho, že by papírové kelímky neudržely dostatečně dlouho teplotu vánočních horkých nápojů nebo by naopak ‚pálily‘ do rukou. Vždyť do papírových kelímků běžně dáváme třeba i horkou kávu či čaj,“ uzavřela náměstkyně primátora.

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

Co říkáte na rekordně nízké návštěvy při hokejových zápasech Jestřábů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Pomáhající děti.

Hezkým činem začali rok 2020 na ZŠ E. Valenty v Prostějově, kde žákyně třídy 6. B zorganizovaly dobrovolnou sbírku na pomoc rodině z Mostkovic, které před nedávnými Vánocemi shořel dům. A vybralo se rovných dvacet tisíc korun! Tomu se rozhodně říká dobrý skutek s velkým „S“ hodný následování. Přidáte se?

Kanibalismus na Prostějovsku.

Pěstní souboje jsou vcelku běžným prostředkem k vyřizování sporů, ovšem aby se lidé navzájem pojídali, to jsme tu ještě neměli! V uplynulých dnech jsme zaznamenali dva případy, kdy jeden muž ukousl rivalovi při rvačce dolní ret, na druhého pak pořvávala tlupa spoluobčanů, že si „pochutnal“ na šestnáctileté slečně…

Total Comments

Osobnost týdne

PETR KOUKAL
04 koukal img 4104
Historicky nejlepší český badmintonista se musel porvat s diagnózou rakoviny varlat. Po konci kariéry založil Nadaci Petra Koukala, jejímž hlavním projektem je STK pro chlapy. Ten si klade za cíl, aby se o muži o své zdraví začali starat stejně jako o své auto. V Prostějově na plesu společnosti Koutný převzal šek na 250 tisíc korun, které vzešly z prodeje žiraf uháčkovaných zaměstnanci této oděvní firmy.

Total Comments

Číslo týdne

137


Po roční pauze se uplynulou neděli do jediného lyžařského areálu na Prostějovsku vrátila Kladecká lyže. Závod byl dokonce zařazen do Jihomoravského lyžařského poháru, díky čemuž se mohl těšit z rekordní účasti celkem 137 závodníků a závodnic. Mnozí z nich do Kladek dorazili právě z Brna.

Total Comments

Výrok týdne

„V PROSTĚJOVĚ UŽ SE NETANČÍ, ALE JENOM SKÁČE“


Taneční mistr Jiří Šindler, známý z působení v Domě služeb v Olomoucké ulici, si v exkluzivním rozhovoru takto postěžoval na kvalitu a (ne)zájem nejen o kurzy.

Total Comments