Dobrý večer, dnes je pátek 23.8.2019
svátek slaví Sandra,
zítra Bartoloměj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Prostějovský magistrát zavádí novinku pro vánoční trhy, která pomůže chránit přírodu. Už letos totiž pořídí kelímky z nezávadného materiálu. Doposud vypitý punč mířil každoročně do desítek tisíc „nerozložitelných“ umělohmotných kelímků, čemuž je nyní konec.

„Pro konzumaci nápojů necháme vyrobit jednotné papírové kelímky. Jsou nejen nezávadné, ale také přívětivé k životnímu prostředí,“ prozradil na nedávné tiskové konferenci po jednání rady města prostějovský primátor František Jura (ANO 2011). Jde o pilotní projekt, který bude uveden v život na vánočních trzích. „Pokud se nápad osvědčí, zavedeme tyto jednotné kelímky na všechny městské slavnosti,“ doplnila náměstkyně Milada Sokolová (ODS a Nezávislé osobnosti města Prostějova) s tím, že na kelímcích bude vytištěno logo Zdravého města Prostějov.
Povinnost prodeje nápojů v jednotných kelímcích bude zakotvena ve smlouvě, kterou si nájemce pronajímá stánek od magistrátu, stejně jako například podmínka prodávat ve stánku pouze vánoční sortiment. „Počítáme s nákupem dvou set tisíc kusů papírových kelímků, což představuje 172 tisíc korun. Pochopitelně zajistíme jejich distribuci, vše na základě objednávek od trhovců, kteří za kelímek budou platit stejnou cenu, za jakou ji magistrát pořídil. Tuhle cenu se navíc díky velikosti objednávky podařilo natolik stlačit dolů, že právě kvůli ekologickému řešení k žádnému zdražení vánočních punčů nebo svařáků nemusí dojít,“ objasnila dále Sokolová, která zavedení k přírodě přátelštějších kelímků konzultovala s některými provozovateli „punčových“ stánků i s dodavateli kelímků. „Podle jejich zkušeností se nemusíme bát ani toho, že by papírové kelímky neudržely dostatečně dlouho teplotu vánočních horkých nápojů nebo by naopak ‚pálily‘ do rukou. Vždyť do papírových kelímků běžně dáváme třeba i horkou kávu či čaj,“ uzavřela náměstkyně primátora.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments