Dobré dopoledne, dnes je pátek 6.12.2019
svátek slaví Mikuláš,
zítra Ambrož a Benjamín
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Minulé úterý 6. srpna v dopoledních hodinách realizovali policisté ve spolupráci se strážníky prostějovské městské policie a krajským koordinátorem BESIP preventivní akci zaměřenou na cyklisty jedoucí po cyklostezce v Martinákově ulici v Prostějově. Zatímco cyklistům neměli policisté pomalu co vytknout, mnohem více starostí natropili nesvědomití chodci...


„U celkem sedmatřiceti zkontrolovaných jízdních kol a jejich řidičů policisté nezjistili žádný závažnější prohřešek v technickém stavu, vybavení či stylu jízdy, a těch drobnějších bylo velice málo. Případné nedostatky zejména ve vybavení prvky zvyšujícími viditelnost cyklistů byli policisté i s pracovníkem organizace BESIP připraveni řešit, a tak někteří cyklisté obdrželi reflexní tyčinky na připevnění do výpletu kol a jiné reflexní doplňky. Se souhlasem majitelů kol pak strážníci přímo na místě několik kol dovybavili nalepením reflexních samolepek,“ informoval František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje pro Územní odbor Prostějov.
Při akci zaměřené na cyklisty bylo paradoxně „nejvážnějším“ prohřeškem nerespektování pravidel provozu na cyklostezce chodci. „Několik z nich dokonce zřejmě vůbec netušilo, že tyto komunikace slouží výhradně pro cyklisty, a tak klidně po cyklostezce došli až k policistům. Protože v úterý policisté působili hlavně preventivně, odešli i tito přestupci bez pokuty, pouze s napomenutím a vysvětlením, že tím ohrožují nejen cyklisty, ale i sebe. Příště to však může být s pokutou až do výše dvou tisíc korun,“ varoval Kořínek.

Total Comments

 • Box
 • Konstrukta
 • Zima PV
 • Kendrion
 • Praktik
 • Hopi
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI BĚLECKÝ MLÝN?

P3_restaurace_lazne
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Skutečně pomohli a chránili.

Policejní eskortu z Prostějova, která vezla po dálnici D1 v Praze dopadeného pachatele trestného činu spáchaného v prostějovské ubytovně, potkala nečekaná situace. Naši policisté se stali svědky nehody dvou osobních vozidel. Zastavili a vyprostili dvě zraněné osoby z převrácené škodovky. Bravo!

Sdílená kola zmizí z města.

 Vedení radnice kvůli velkému zájmu občanů prodloužilo smlouvu s provozovatelem, lidé tak budou moci oproti původnímu plánu používat sdílená kola i během listopadu a prosince. Jenže poté kola na půjčení na dva měsíce zmizí a znovu se objeví až 1. března. Stroje prý potřebují servis...

Total Comments

Osobnost týdne

ILONA CSÁKOVÁ

48 csakovaPáteční slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí T. G. Masaryka zpestřila svým nádherným vystoupením před tisícovkami Prostějovanů právě tato skvělá muzikálová zpěvačka.

Total Comments

Číslo týdne

 69 356 000

Už na zítřejším zasedání zastupitelstva se bude projednávat rozpočet Prostějova na příští rok. Jak Večerník už minulý týden zjistil, ke schválení míří rozpočet se schodkem za bezmála 70 milionů korun.

Total Comments

Výrok týdne

„CHČIJE A JE MI ZIMA. TAK SE TAK BLBĚ NEPTEJ!“

Na otázku Večerníku, jak jde život, měl bezdomovec stojící před místním nádražím zcela jasnou odpověď...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments